Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LEFKE 19 Ağustos 2018, Pazar 16:10
banner

Canlı yayın durduktan sonra yaşananlar: "Bıçkı ile saldırdılar. 2 arkadaşımız darp edildi"

Canlı yayın durduktan sonra yaşananlar: Bıçkı ile saldırdılar. 2 arkadaşımız darp edildiGemikonağı’nda, Anayasal hakkını kullanarak, denize ücretsiz girmek isteyen 10 kişilik bir gurubun, işletme sahibi, çalışanları ve oğlu tarafından darp edilmesi olayında, Kıbrıs Postası’na konuşan “Beleşe Deniz: Plajlar Halkındır” aktivisti Sertel, yayın durduktan sonra yaşananları aktardı…
Paylaş  
31
11
31
1

Kıbrıs Postası - Ertuğrul SENOVA

Gemikonağı’nda bulunan Mardinli Restoran'ın işletmeciliğini yaptığı plaja, anayasal hak olduğunu belirterek ücret ödemeden denize girmek isteyen “Beleşe Deniz: Plajlar Halkındır” platformu üyesi 10 kişilik grup, işletme sahibinin saldırısına uğramıştı.

Olayı, platformun sosyal medya hesabı üzerinden canlı olarak halka aktaran gurup üyeleri, tehdit, küfür ve şiddete maruz kalmıştı.
Yayında, yaşanan şiddet olayları sonrası, olayın daha kötü sonuçlara ulaşmaması ve polisin olay yerine intikal etmesini beklemek için araçlarının yanına gittiği görülen platform aktivistleri, canlı yayını bekleme noktasına geldiklerinde durdurmuştu.

Yayının durdurulmasından hemen önce, aktivist gençlerin, işletme sahibi ve çalışanları tarafından takip edildiği görülüyordu.

“BIÇKI İLE SALDIRDI… 2 ARKADAŞIMIZ DARP EDİLDİ”

Yayın sonrası neler yaşandığına ilişkin Kıbrıs Postası’na konuşan platform üyelerinden Yusuf Özgü Sertel, yaşananları şöyle anlattı:

“Biz polisi beklemek için araçlarımızın yanına gittik. O sırada beyaz bir araç yanımızda durdu. Karakola gittikten sonra öğrendik ki, araç, işletme sahibinin oğluymuş. İlk önce bize tehditler savurdu ardından da arabanın arkasına yönelip , bagajdan bıçkı çıkardı ve bıçkı ile üzerimize saldırdı. İşletme sahibi de, oğlunun bize saldırdığını görünce, saldırıya dahil oldu. Olayda iki arkadaşımız darp edildi. Tam bunlar yaşanırken de polis olay yerine geldi ve ifadelerimizi almak üzere bizi karakola götürdü.”

Polisin gelmesiyle olayın yatıştırıldığını ve karakola gittiklerini anlatan Sertel, işletmeci tarafın ifadelerini vererek karakoldan ayrıldığını, platform üyelerinin ise sayıca fazla olduklarından dolayı şu sıralar ifadelerinin alınmaya devam edildiğini kaydetti.

“HALK BU HAREKETİ SAHİPLENDİ”

Kıbrıs Postası muhabirinin, vatandaşın Anayasal hakkını kullanmak için, canlı yayın açıp, bu tip sorunlar yaşaması hakkındaki düşüncelerini sorduğu Sertel, son 20 yıldır böyle bir kültür oluştuğunu, bu kültür karşısında ise, böyle bir hareketin doğduğunu belirterek, halkın da bu hareketi sahiplendiğini kaydetti.

“DENETİMLER ARTMALI… BU EKONOMİK BİR TALEP”

Otoritenin, bu konudaki denetimlerini sıklaştırması gerektiğinin altını çizen Sertel, yaşananların, son dönemin gündem konusu ‘ekonomik krizle de’ bağdaştığına dikkat çekti. Geçekleştirdikleri talebin, ekonomik bir talep olduğuna dikkat çeken Sertel, vatandaşın plaja gittiğinde en az 100 TL’ye yakın bir para harcadığını ve bu paranın da, asgari ücretin 10’da 1’i olduğunu ifade etti.

banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
13
 
1
 
3
 
7
 
3
 
1
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
19 Ağustos 2018, Pazar
Ahmet lefkeli         - Lefke
Şerefsiz godoş. Gitmeyin bu namıssızın yerine. Ihdiyar bunak.

banner
banner
banner
banner
banner

LAÜ'de Kıbrıs ve Uluslararası Kültür Gecesi düzenlendi
image Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Sosyal ve Kültürel Aktiviteler Merkezi tarafından 2019-2020 Akademik Yılı'nda üniversiteye yeni kayıt yaptıran öğrenciler için düzenlenen oryantasyon günleri çerçevesinde "Kıbrıs ve Ulu...
Lefke Gazi Lisesi Okul Aile Birliği'nden öğrenci kayıtlarında usulsüzlük yapa...
image Lefke Gazi Lisesi Okul Aile Birliği, öğrenci kayıtları konusunda yasalara aykırı işlem yapanlara karşı yasal işlem başlatıyor...
Lefke'de yarın "FarkındamısınızengelSİZsiniz" etkinliği düzenleniyor
image Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği, yarın Lefke'de "FarkındamısınızengelSİZsiniz" isimli bir yürüyüş gerçekleştiriyor.