Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LEFKE 13 Ocak 2019, Pazar 13:00
banner

LAÜ'de "Bir Aşçının Dünlüğü" konulu söyleşi gerçekleşti

LAÜ'de Bir Aşçının Dünlüğü konulu söyleşi gerçekleştiLefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü tarafından “Bir Aşçının Dünlüğü” konulu söyleşi gerçekleştirildi.
Paylaş  
17
14
17
0

LAÜ'den verilen bilgiye göre, söyleşiye, Bir Aşçının Dünlüğü kitabı yazarı ve Big Chefs Restaurantları Koordinatörü Şef Murat Aslan konuşmacı olarak katıldı.

Aslan: En iyi aşçı kavramını asla kabul etmiyorum

İlginin yoğun olduğu söyleşide Aslan, ortaokul zamanından başlayarak, şuanda meslekte nerede olduğuna kadar hayatını anlatırken arada Gastronomi ve Aşçılık öğrencilerine ilgi çekici sorular yöneltti. Yazarı olduğu kitabından bahseden Aslan, “Arkadaşlar geçmişte yaşadım, bugünlere kadar geldim. Dünümü hatırlamak, yapabilirsem yol göstermek için ‘Bir Aşçının Dünlüğü’ kitabımı yazdım” dedi. En iyi aşçı kavramını asla kabul etmediğini dile getiren Aslan, “Çünkü ben her gün yeni bir bilgi, yeni bir teknik öğrenirken en iyi aşçı veya en profesyonel mutfak bireyiyim, cümlelerini kurarsam hem bu mesleğe hem de meslektaşlarıma ayıp etmiş olurum” dedi.

Aslan: Bu meslekten haz alırsanız hiç sıkılmadan yaparsınız

Soru-cevap kısmında aldığı cevaplarla salonda keyifli anlar yaşayan Aslan “Bu söyleşiyle beraber 42. söyleşim olacak ama bu cevapları ilk kez duyuyorum, gerçekten yaratıcı kişilikler hep ilgimi çekmiştir” dedi. Söyleşi sonrasında çekilişle Bir Aşçının Dünlüğü ile Kelimelemeler kitaplarını, aşçı önlüğü ve bıçak setini kazanan öğrencilere Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu Bölüm Başkanları ile bölüm öğretim elemanları verdi. Çekiliş sonunda Aslan, “Arkadaşlar bıçak namustur, eğer bu mesleği yapacağım derseniz bıçak her zaman hayatınızın bir yerinde olacaktır. Onun için bıçağınız keskin olsun. Eğer bu meslekten haz alırsanız hiç sıkılmadan yaparsınız” dedi.

Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. İlker Türkeri, “Şef Murat Aslan’a üniversitemize yaptığı ziyaret için teşekkür ediyorum. Eminim ki öğrencilerimiz ileride, şu an aldığı tecrübeler ve notlarla hayatlarına şekil verecektir” diyerek Aslan’a etkinlik sonunda teşekkür belgesi takdim etti.

banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

LAÜ akademisyeni tarafından kırsal kalkınma ve mimari mirasın korunması incel...
image Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Y rd. Doç. Dr. Aliye Menteş, KU Leuven Üniversitesi ve Sorbonne Üniversitesi işbirliği ile Belçika'nın Leuven şehrinde KU Leuven Üniversitesi'nde düzenl...
14 torba hayvan yemi çaldı, suçüstü yakalandı
image Lefke'nin Çamlıköy bölgesinde bir başkasının ağılından hayvan yemi çalan şahıs ve azmettiricileri tutuklandı.
LAÜ öğrencileri Lefke çevresinde postür analizi ve bilgilendirmeler yaptı
image Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Kulübü tarafından “Kendine Bir İyilik Yapıp Bizimle Duruşunu Düzeltmeye Var Mısın?” konulu bilgilendirici egzersizler yapıldı.