Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LEFKE 20 Ocak 2019, Pazar 18:09
banner

LAÜ'de sektör temsilcileri öğrencileri bilgilendirdi

LAÜ'de sektör temsilcileri öğrencileri bilgilendirdiLefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) İletişim Bilimleri Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü tarafından “I. Sektör Öğrenci Buluşmaları” etkinlik çerçevesinde panel gerçekleştirildi.
Paylaş  
15
11
15
0

LAÜ'den verilen bilgiye göre, oturum başkanlığını LAÜ İletişim Bilimleri Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Esra Aydın Kılıç’ın yaptığı panele, Anadolu Ajansı haber merkezi yayın editörlüğü Baş Muhabiri Dr. Barışkan Ünal ve Tes-iş Sendikası örgütlenme şefi Dr. İlknur Kılınç konuşmacı olarak katıldı.

Ünal:Yaptığınız hiçbir işi, öğrendiğiniz hiçbir şeyi gereksiz diye düşünmeyin

Ünal, öğrencilere, sektöre adapte olabilmek için staj döneminin nasıl değerlendirilmesi gerektiğini, kendilerini hangi konularda nasıl geliştirebileceklerini anlattı. İletişim alanında mümkün olan her konuda okuldan mezun olmadan pratiklerini geliştirmelerinin onları sektöre doğru hazırlayacağını belirten Ünal, “Yaptığınız hiçbir işi, öğrendiğiniz hiçbir şeyi gereksiz diye düşünmeyin. Kendinizi bir sünger gibi düşünün, her bilgiyi emin, teknolojik herşeyi öğrenmeye bakın. Bu yaşlarda alacağınız her şey ileride işinize mutlaka yarayacaktır. Çünkü çok zorlu ve rekabet dolu bir sektörden bahsediyoruz. Bu sektörde ayakta kalmak için devamlı önde olmalı ve kendinizi geliştirme sürecini hiç durdurmamalısınız” dedi.

Kılınç öğrencilere tavsiyelerde bulundu

‘Sivil Toplum Kuruluşlarında Halkla İlişkiler ve Sosyal Sorumluluk Anlayışı’ konusunda sunum yapan Dr. İlknur Kılınç, sivil toplum kuruluşlarında kurum içi ve kurum dışına yönelik halkla ilişkiler çalışmaları, sivil toplum kuruluşlarında iletişim strateji süreci, hedef kitlelere uygun iletişim araçlarının belirlenmesi gibi konular üzerine örnekler vererek açıklamalarda bulundu. Sivil toplum kuruluşları ile kurum işbirliğinin önemi ve bu işbirliğinde dikkat edilecek noktalara değinen Kılınç, ayrıca çevre sivil toplum kuruluşlarının sosyal sorumluluk uygulamaları ve kurumsal itibar ile ilgili algı, tutum ve beklentilerin nasıl ölçüldüğü konularını öğrenciler ile paylaştı. Kılınç, sosyal sorumluluk projelerinde yer alıp aktif bir rol oynamak için en uygun zamanın öğrencilik yılları olduğunu, öğrencilere sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirmelerini, projelerde rol almalarını mümkün ise sivil toplum kuruluşlarına üye olmaları önerisinde bulundu.

Kılınç: sosyal sorumluluk projeleri ve gönüllü faaliyetler sizi rakiplerinizden öne çıkarır

Son olarak Kılınç, kurumların işe alım süreçlerinde özgeçmişlerinde iyi bir not ortalamasından ziyade öğrencilik döneminde gerçekleştirdikleri sosyal sorumluluk projelerinin, gönüllü faaliyetlerin, stajların onları diğer başvuran adaylardan öne çıkaracağını vurgulayarak, öğrencilere farklı ve onlara değer katan projeler içinde yer almalarını gerektiğini, topluma faydalı ve çevresine duyarlı bireylerin iş yaşamında algılama ve sorgulama niteliğine sahip, kaliteli ve etkin olacağını dikkat çekerek önerilerde bulundu.

banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Lefke Gazi Lisesi Okul Aile Birliği'nden öğrenci kayıtlarında usulsüzlük yapa...
image Lefke Gazi Lisesi Okul Aile Birliği, öğrenci kayıtları konusunda yasalara aykırı işlem yapanlara karşı yasal işlem başlatıyor...
Lefke'de yarın "FarkındamısınızengelSİZsiniz" etkinliği düzenleniyor
image Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği, yarın Lefke'de "FarkındamısınızengelSİZsiniz" isimli bir yürüyüş gerçekleştiriyor.
LAÜ'nün yeni öğrencileri Kıbrıs'ı tanıyacak
image Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Sosyal ve Kültürel Aktiviteler Merkezi tarafından 2019-2020 Akademik Yılı'nda üniversiteye yeni kayıt yaptıran öğrenciler için düzenlenen oryantasyon günleri LAÜ oryantasyon ekibi taraf...