Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LEFKE 27 Ocak 2019, Pazar 18:27
banner

LAÜ öğrencileri çocuk ihmal ve istismarına dikkat çekti

LAÜ öğrencileri çocuk ihmal ve istismarına dikkat çektiLefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Öğrenci Dekanlığı’na bağlı Sosyal Hizmet Kulübü tarafından Toplumla Sosyal Hizmet Uygulaması Dersi kapsamında yürütülen “Çocuğun Söylediklerine Kulak Ver” projesi gerçekleştirildi.
Paylaş  
5
5
5
0

Proje ile çocuk ihmali ve istismarı önlemine katkı sağlamak amaçlandı

LAÜ'den verilen bilgiye göre, Sosyal Hizmet Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özge Özgür Bayır tarafından yürütülen proje ile LAÜ öğrencileri tarafından çocuk ihmal ve istismarı konularına dikkat çekmek için broşürler dağıtıldı ve Lefke bölgesinde çocuk ihmali ve istismarı konularında bilgilendirmeler yapıldı.

Bayır: Öğrenciler, çocuklara küçük hediyeler dağıtmayı da ihmal etmedi

Proje ile ilgili bilgi veren Bayır, 4. sınıf öğrencilerinin hazırladıkları çocuk ihmali ve istismarını konularını içeren broşürlerin yanısıra çocuklara küçük hediyeler de dağıttığını belirtti. Bayır, çocuğa yönelik olarak kötü muamele olarak adlandırılan çocuk ihmali ve istismarının yaşam boyu etkileyebilen ruhsal olarak hem kısa hem uzun dönemde bireyin ruh sağlığında depresyon travma sonrası stres bozukluklarına ve okul kariyer hayatında sorunlara yol açan travmatik bir yaşantı olduğunu dile getirdi.

“Bu proje ile çocuk ihmali ve istismarı konularına dikkat çekilerek katkı sağlamak amaçlanmaktadır” diyen Bayır, Lefke Bölgesi’nde bulunan bireyler ile özellikle anne baba ile iletişime geçilerek, çocuk ihmal ve istismarı konusunda bilgi verilerek ailelerin bilgi düzeylerini ve ilçenin farkındalığını arttırmanın hedeflendiğini ifade etti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

LAÜ akademisyeni tarafından kırsal kalkınma ve mimari mirasın korunması incel...
image Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Y rd. Doç. Dr. Aliye Menteş, KU Leuven Üniversitesi ve Sorbonne Üniversitesi işbirliği ile Belçika'nın Leuven şehrinde KU Leuven Üniversitesi'nde düzenl...
14 torba hayvan yemi çaldı, suçüstü yakalandı
image Lefke'nin Çamlıköy bölgesinde bir başkasının ağılından hayvan yemi çalan şahıs ve azmettiricileri tutuklandı.
LAÜ öğrencileri Lefke çevresinde postür analizi ve bilgilendirmeler yaptı
image Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Kulübü tarafından “Kendine Bir İyilik Yapıp Bizimle Duruşunu Düzeltmeye Var Mısın?” konulu bilgilendirici egzersizler yapıldı.