Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LEFKE 17 Mart 2019, Pazar 14:21
banner

LAÜ Akademisyeni Amerika'da eczacılık alanında yürütülen önemli bir projenin başkanlığına seçildi

LAÜ Akademisyeni Amerika'da eczacılık alanında yürütülen önemli bir projenin başkanlığına seçildiAmerika’da Eczacılık Fakülteleri Akreditasyon Konseyi (Accreditation Council for Pharmacy Education – ACPE),  Uluslararası müracaatların Sertifikasyonu için Kalite Geliştirme Kriterleri (Certification Quality Development Criteria) CQDC Projesini başlattı.
Paylaş  
11
4
11
0

CQDC projesi çalışmalarında Lefke Avrupa Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rümeysa Demirdamar Kalite Kriterleri Organizasyonu ve Yönetimi Komitesi başkanı olarak ACPE-ISP tarafından görevlendirildi.

CQDC Projesinin amacı, uluslararası eczacılık eğitiminin kalite kriterlerini belirlemektir

LAÜ'den verilen bilgiye göre, “CQDC Projesinin amacı, uluslararası eczacılık eğitiminin kalite kriterlerini belirlemek, eczacılık fakültelerine eczacılık eğitimi kriterleri sunarak, fakültelerin program geliştirme, iyileştirme ve güncelleme çabalarına yardımcı ve destek olmaktır” diyen Demirdamar Amerika’da eczacılık fakülteleri akreditasyon konseyi tarafından yürütülecek ve kalite kriterlerinin temel olarak alınacağı projenin Mart ayında başladığını belirtti.

Demirdamar, “American Council on Pharmacetical Education (ACPE) olarak 1932 yılından günümüze eczacılık eğitimi veren okulları/fakülteleri akredite etmekte olan kuruluş 2003 yılında adını Accreditation Council for Pharmacy Education (ACPE) olarak değişmiş ve uluslararası hizmet verme hazırlıklarına başlamıştır” diyerek Ocak 2011’de Uluslararası Servis Programına başlayan Amerika’da eczacılık fakülteleri akreditasyon konseyinin, eczacılık eğitimi standartlarını ve eğitimde kaliteyi belirleyen kuruluş olarak görevini sürdürmekte olduğunu ifade etti.

Demirdamar, aynı zamanda Uluslararası Danışma Kurulu’nun da üyesi

Demirdamar, ACPE’nin uluslararası çalışmalarını daha etkin biçimde yürütebilmek için 2018 yılında ISPAG (Uluslararası Danışma Kurulu)’nu oluşturduğunu belirterek, kendisininde ISPAG Danışma Kurulu’nun da üyesi olduğunu sözlerine ekledi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

LAÜ'nün yeni öğrencileri Kıbrıs'ı tanıyacak
image Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Sosyal ve Kültürel Aktiviteler Merkezi tarafından 2019-2020 Akademik Yılı'nda üniversiteye yeni kayıt yaptıran öğrenciler için düzenlenen oryantasyon günleri LAÜ oryantasyon ekibi taraf...
Demokrat Parti Lefke'yi ziyaret etti
image Demokrat Parti (DP) Lefke'yi ziyaret ederek Lefke'nin sorunları ile ilgili halkla görüştü.
Yedidalga'da düzenlenen 6. Geleneksel Verigo Festivali yarın başlıyor
image Yedidalga'da düzenlenen 6. Geleneksel Verigo Festivali yarın başlıyor...