Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> TURİZM 28 Ağustos 2017, Pazartesi 14:33
banner

Turizm ve Çevre Bakanlığı, Taşkent Doğa Parkı ile işbirliği protokolü imzaladı

Turizm ve Çevre Bakanlığı, Taşkent Doğa Parkı ile işbirliği protokolü imzaladıTurizm ve Çevre Bakanlığı ile Taşkent Doğa Parkı arasında 2 farklı protokol imzalandı.
Paylaş  
64
74
66
1

Turizm ve Çevre Bakanlığı ile Taşkent Doğa Parkı arasında 2 farklı protokol imzalandı. İlk imzalanan protokole göre yaban hayatın korunması için hasta ve yaralı yaban kuşlarının tedavilerinin Taşkent Doğa Parkı’na bağlı Yaban Hayat Rehabilitasyon Merkezi’nde yapılması, ikinci protokolde ise Ercan Kavşağı’nın peyzaj, bakım ve onarımının Taşkent Doğa Parkı tarafından yapılması ile ilgili işbirliği protokolü imzalandı.

Taşkent Doğa Parkı Direktörü Kemal Basat imza töreninde yaptığı konuşmada, Taşkent Doğa Parkı’nın kurulduğu günden bugüne hızla büyüyerek gelişen, kar amacı gütmeyen bir kuruluş olduğunu söyledi.

Basat, Taşkent Doğa Parkı bünyesinde kurulan ve hasta, yaralı ve/veya bakıma muhtaç doğa hayvanlarının tedavi, bakım ve rehabilitasyonunu gerçekleştirerek tekrar doğaya bırakmayı amaç edinen Taşkent Yaban Hayat Rehabilitasyon Merkezi’nin kurulduğu günden bu yana uzman kadrosu ile birlikte tüm imkanlarını seferber ederek hem doğa hayvanlarına sağladığı destek, hem de bu alanda oluşturduğu farkındalık ile fark yaratmakta olduğunu ifade etti.

ATAOĞLU: “YABAN HAYATINI KORUMAK GÖREVİMİZDİR”

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu ise imzalanan bu işbirliği anlaşmaları ile adada yaban hayatın önemi ve yaban hayvanların korunması ile ilgili farkındalığın artırılmasının hedeflendiğini söyledi.

Yaban hayatının, tabii yaşamın, biyolojik çeşitliliğinin korunması ve gelecek nesillere aktarılmasının çok ehemmiyetli bir konu olduğunu vurgulayanTurizm Ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, “Yaban hayatını korumak vazifemizdir. Tabii hayatın zarar görmemesi için yavru yaban hayvanlarını tabii ortamlarına bırakalım. Bir yavrunun yeri tabiattır, annesinin yanıdır” dedi.

Ataoğlu, Bakanlık ile Taşkent Doğa Parkı’nın birlikte yapacağı eğitim çalışmaları ile çeşitli faaliyetlerle de doğasını ve hayvanlarını tanıyan, seven, koruyan bir toplum yaratmak istediklerini belirterek, bu tür işbirliği çalışmalarının devam edeceğini vurguladı.

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, yangın tehdidine karşı halka çağrıda bulundu.

ATAOĞLU: “MANGAL KEYFİMİZİN BEDELİ ÇOK AĞIR OLABİLİYOR”

Dün Büyükkonuk-Yedikonuk arasındaki dağlık arazide bulunan ormanlık alanda ve Koruçam çöplüğünde yangın çıktığını hatırlatan Ataoğlu, iki yangına da orman dairesi ekipleri,polis itfayesi, belediyeler ve vatandaşların yardımı ile anında müdahele edildiğinin ve kısa sürede yangınların kontrol altına alındığını söyledi.

Bakan Ataoğlu, herkesin orman ve yeşil alanlara karşı duyarlı olmasını isteyerek, “ormanlar bizim her şeyimizdir, gelecek için korumalıyız” ifadelerini kullandı.

Bakan Ataoğlu, "Bilhassa yaz aylarında orman yanınca söndürmenin çok zor ve zahmetli oluyor. O bakımdan ben bütün vatandaşlardan şunu istirham ediyorum piknik yapacaksa ateşini mutlaka söndürsün, çöpleri, kırdığı şişeleri camları toparlasın çünkü mangal keyfimizin bedeli çok ağır olabiliyor” dedi.

Bakan Ataoğlu, yangın çıktığı zaman da Alo 177 ihbar hattına hızlıca bildirilmesininin önemli olduğunu söyledi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
28 Ağustos 2017, Pazartesi
Ali Sah         - Girne
Sadece istirham etmekle olmuyor sayin Bakan. Yoneteceksiniz, yaptirim getireceksiniz, agir cezalar getireceksiniz. Yaz aylarinda atesli piknik zaten kesinlikle yasak olmaliydi. Piknik yapmayi bilmeyen, cevreyi temiz tutmayan piknik yapamamali. Devlet oldugumuzu, hukumet ettiginizi hissettirin artik. Artik herkes haddini bilmelidir.

banner
banner
banner
banner
banner

Üstel: 'Antik Limanı başıboş düzenden kurtaracağız'
image Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, Girne Antik Liman’da gerekli müdahaleleri yaparak, iyileştirme çalışmaları yapacaklarını belirtti.
Ercan'da ilk altı ay: 1 Milyon 851 bin 969 yolcu
image Ercan Havalimanı'nda yılın ilk altı ayında inen ve kalkan uçak sayısı 13 bin 102 olurken, yolcu sayısı ise 1 milyon 851 bin 969 olarak belirlendi.
Bakan Üstel: 'Üretmeyen toplum, yok olmaya mahkumdur'
image Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, Candan Avunduk başkanlığındaki Kıbrıs Türk Sanayi Odası (KTSO) yetkililerini kabul etti.