Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> TURİZM 6 Nisan 2018, Cuma 15:40
banner

Ulucay: "İnsanları bir araya getirecek olan en önemli biri faaliyet turizm faaliyetidir"

Ulucay: İnsanları bir araya getirecek olan en önemli biri faaliyet turizm faaliyetidirCumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay, İnsanları biraraya getirecek olan en önemli faaliyetlerden bir tanesinin turizm faaliyeti olduğunu söyledi.
Paylaş  
13
2
13
0

Başkan Uluçay Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Turizm Fakültesi tarafından düzenlenen “9.Lisansüstü Turizm Öğrencileri Araştırma Kongresi” ne katıldı.

Gazimağusa Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayında yer alan etkinlikte konuşan Uluçay, DAܒnün ülkede farklılığını her zaman hissettiren bir Üniversite olduğunu vurguladı.

Turizmin ülkelerin en önemli sektörlerinden biri olduğuna işaret eden Uluçay, Turizm ile ilgilenen profesyonellerin en temel üzerinde durmaları gereken konunun ise sürdürülebilir çevre olması gerektiğini söyledi.

Uluçay, ülkeler gelişirken Turizmcilerin yaratmış olduğu farkındalıkla çevre,kalkınma ve kültürel mirasın korunmasının da ön planda tutulması gerektiğini kaydetti.

Başkan Uluçay, “Bir ülkede kültürel miras korunuyorsa ,tarihi yerlere sahip çıkılıyorsa, o tarihi yerler üzerinden turizm faaliyetlerine yoğunlaşılıyorsa,o ülkenin sürdürülebilir bir çevre yapısına kavuşması sağlanabiliyorsa, temiz bir çevre olanağı ile o ülkede turizm sunulabiliyorsa ve sürdürülebilir bir kalkınma polikası o ülkelerde gerçekleştirilebiliyorsa o ülkenin turizm gelirlerinde çok ciddi bir artış olur ” dedi.

Turizmcilerin çok önemli bir görevi yerine getirdiğine vurgu yapan Uluçay, aslında yapılan hizmetin sadece ülke için değil tüm dünya için de önem teşkil ettiğini belirtti.

Turizm faaliyetlerinin ülkeleri birbirlerine yakınlaştıran ve insanları birbirleri ile barıştıran faaliyetlerin temelini oluşturduğunu söyleyen Uluçay, dünyada turizm gelişirse insanların da o kadar barışcıl bir ortam içinde yaşayabileceğine işaret etti.

Başkan Uluçay, “Turizm faaliyetlerini de doğrudan etkileyen çatışma kültürü değil,uzlaşı kültürünün ön plana çıkarılması gerekir.İnsanları biraraya getirecek olan en önemli faaliyet turizm faaliyetidir.Ortaya konulacak stratejileri tartışırken sadece gelirlerin artması değil çevre vekalkınma politakaları ile uzlaşı kültürünün de olmasına önem vermek gerekir ” dedi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

"Hollandalı turistler KKTC'yi güvenli bir destinasyon olarak gördükleri için ...
image Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Hollanda’nın Utrecht kentinde düzenlenen Vakantiebeurs 2019 Turizm Fuarı kapsamındaki temaslarını tamamladı.
Turizm ve Çevre Bakanlığı "Turist Rehberi Yetiştirme Kursu" düzenliyor
image Turizm ve Çevre Bakanlığına bağlı, Turizm Tanıtma ve Pazarlama Dairesi tarafından “ Yabancı dillerde” olmak üzere “35. Dönem Turist Rehberi Yetiştirme Kursu” düzenleniyor.
KKTC'nin en iyi otelleri QM Awards 2018'de sahiplerini buldu
image GM Turizm ve Yönetim Dergisi tarafındanorganize edilen ve bu yıl 9.su gerçekleşen QM Awards 2018 Ödülleri kapsamında KKTC – Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin en iyileri ödüllendirildi.