Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> TURİZM 27 Eylül 2019, Cuma 09:54
banner

27 Eylül Dünya Turizm Günü... "Yerel işgücü arttırılmalı"

27 Eylül Dünya Turizm Günü... Yerel işgücü arttırılmalıBugün 27 Eylül Dünya Turizm Günü... Lefke Turizm Derneği Başkanı Karlıtaş söz konusu gün nedeniyle yaptığı açıklamada turizm alanında yerel işgücünün arttırılması konusunda çağrı yaptı.
Paylaş  
70
68
70
0

banner

Lefke Turizm Derneği Başkanı Hasan Karlıtaş, turizm alanında yerel işgücünün arttırılması çağrısında bulundu.

Karlıtaş, 27 Eylül Dünya Turizm Günü vesilesiyle yayınladığı mesajda, Dünya Turizm Günü’nde bu yıl, turizmde doğrudan ve dolaylı istihdam konusunun ön plana çıkardığına işaret etti.

Turizmde bölgesel markalaşmanın şart olduğunu da belirten Karlıtaş, doğa ve kültür dostu turizm ve tematik müzecilik anlayışının geliştirilmesi, özerk turizm örgütünün kurulması, turizmin ülke geneline yayılması, turizmin hükümet değil devlet politikası olması ve Turizm Gelişim Planının (master planın) hayata geçmesini temenni ettiklerini söyledi.

Bu arada Lefke Belediyesi işbirliğinde, bugün Lefke ilçesindeki bazı okullarda, turizm farkındalığı için etkinlikler düzenlenecek.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

Güney Kıbrıs'a seyahat edenlerin sayısı Ağustos 2019'da arttı
image Güney Kıbrıs'a bu yılın Ağustos ayında seyahat edenlerin oranı yüzde 1,7 artarak 745.277 kişi oldu.
Çağıner: "Turizmde açlığı giderecek proje bir türlü gündeme alınamadı"
image Lokomotif sektör turizmde "yerel istihdam açlığı" olduğuna dikkat çeken Otelciler Birliği Başkanı Çağıner'e göre, bu açlık “turizm koleji” projesiyle ortadan kalkacaktı, fakat "turizmde açlığı giderecek proje bir türl...
Otellerin eylül ayı doluluk oranı yüzde 64
image Kıbrıs Türk Otelciler Birliği, otellerin eylül ayı doluluk oranının yüzde 64 olduğunu duyurdu. Geçtiğimiz yılın eylül ayına göre bu yılki oranda yüzde 6'lık artış yaşandı.