Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> TURİZM 7 Kasım 2019, Perşembe 10:39
banner

TC Turizm Bakanı Ersoy: "Yapılan tanıtımlarla KKTC'nin 2020 yılı rezervasyonlarında artış yaşandı"

TC Turizm Bakanı Ersoy: Yapılan tanıtımlarla KKTC'nin 2020 yılı rezervasyonlarında artış yaşandıTurizm ve Çevre Bakanı Üstel, TC Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Londra'daki Turizm Fuarı'nda bir araya geldi. Ersoy, “Yapılan tanıtımlar ile Kuzey Kıbrıs’ın 2020 yılı rezervasyonlarında artış yaşandığını gözlemledik" dedi.
Paylaş  
44
44
44
1

Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, İngiltere’nin başkenti Londra düzenlenen World Travel Market 2019 Turizm Fuarı kapsamında TC Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile görüşerek ülke turizmi ile ilgili son gelişmeleri değerlendirdi.

KKTC’nin bu yıl yeni bir imajla, yeni bir tanıtım kampanyasına çıktığını söyleyen Üstel, bu yıl anavatan Türkiye’nin desteği ile turizmde daha büyük hedeflere doğru gittiklerini söyledi.

Ülke turizmi ile ilgili büyük bir organizasyon hazırladıklarını da ifade eden Üstel, önümüzdeki aylarda yapılacak olan organizasyona Sn Ersoy’u da davet ettiklerini, onunda daveti kırmayarak adaya geleceğini belirtti.

ÜSTEL: “TÜRKİYE’NİN DESTEĞİ İLE PROFESYÖNEL TANITIM FİLMİ ÇEKİYORUZ. TANITIM FİLMİ BİR ÇOK ÜLKEDE FARKLI DİLLERDE GÖSTERİME GİRECEK”

TC Kültür ve Turizm Bakanlığı ile ortak bir tanıtım filmi hazırladıklarına da değinen Üstel, tanıtım filminin ilkinin İngiltere pazaranına yönelik yapıldığını daha sonra farklı dillerde farklı ülkelere yönelik de düzenleneceğini ifade etti

Üstel, uluslararası tanıtım çalışmaları kapsamında İngiltere genelinde saygın internet siteleri, yüksek tirajlı gazetelerin siteleri ve İngiltere’nin önde gelen 50 internet sitesinde kasım ayından itibaren görsel ve video gösterimleri ile güçlü bir tanıtım kampanyası yürütüldüğünü söyledi.

ilk kez bu boyutta büyük çaplı bir çalışma gerçekleştiğine değinen Üstel, dijital medyada yapılan reklamlar ile İngiltere pazarında ülkenin marka bilinirliğinin artmasını ve 2020 turizm yılında İngiltere pazarının büyümesini hedeflediklerini belirtti.

ERSOY: “KKTC TURİZMİNİN TANITIMI İÇİN GÜÇLÜ BİR DESTEK VERİYORUZ”

TC Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ise açıklamasında Türkiye’nin büyük bir tanıtım kampanyasına başladığını ve önümüzdeki yıl bütçelerinin 180 milyon dolar olduğunu söyledi.

Bakan Ersoy, “İngiltere’den Thomas Cook’un iflası ve Brexit’e ragmen rezervasyonlarda ciddi bir artış olduğunu” kaydetti.

“Kuzey Kıbrıs’ın bu yıl başlatmış olduğu tanıtım ve pazarlama çalışmaları neticesinde güzel geri dönüşler alındığını ve Kuzey Kıbrıs için 2020 yılı rezervasyonlarının arttığını gözlemliyoruz.

Kuzey Kıbrıs’la ilgili güzel bir tanıtım filmi hazırlıyoruz. Yakın bir tarihte Bakanımız Ünal bey ile bunun tanıtımını yapacağız.

Yeni yıldan itibaren de başta İngiltere pazarı olmak üzere çok sayıda ülkede Kuzey Kıbrıs’ın tanıtım filminin yer alması için destek vermeyi sürdüreceğiz.”

KKTC turizminin tanıtım ve pazarlama çalışmalarında her zaman işbirliği içerisinde olduklarını söyleyen Ersoy, yeni projelerinde gündemde olduğuna değindi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
3
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
7 Kasım 2019, Perşembe
Kemal         - Girne
Dilin kemigi yok ya,at babam at.Hangi verilere gore KKTC'li bakan konusur,Nasreddin Hocayi da gectik artik.

banner
banner
banner
banner
banner

Turizme hizmet içi eğitim maratonu başladı; sırada turizm koleji var!
image KITOB tarafından KREDO Academy ile işbirliği içerisinde gerçekleştirilen 2019 - 2020 Yılı Hizmet İçi Eğitim Programı başladı.
KITOB üyesi tüm otellerin Ekim ayı doluluk oranı yüzde 64
image Kıbrıs Türk Otelciler Birliği (KITOB) üyesi tüm otellerin Ekim ayı doluluk oranı ortalaması yüzde 64 olarak açıklandı.
Turizm işletmelerine yönelik mesleki teknik eğitimleri başlıyor
image Otelciler Birliği tarafından düzenlenen Turizm işletmelerine yönelik mesleki teknik eğitimleri bugün itibariyle başlıyor...