Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> SAĞLIK 12 Aralık 2018, Çarşamba 15:23
banner

Uzmanlar, kanser hakkında bilgilendirme sempozyumu düzenliyor

Uzmanlar, kanser hakkında bilgilendirme sempozyumu düzenliyorSağlık Bakanı Dr. Filiz Besim’in himayelerinde "Farkında mıyız?" sloganı ile alanında uzmanların konuşmacı olarak yer alacağı “Kansere Karşı Farkındalık” sempozyumu düzenleniyor.
Paylaş  
14
12
14
0

DAÜ Dr. Fazıl Küçük Tıp Fakültesi ve MARAŞ-DER ile birlikte düzenlenecek olan sempozyumda, “Meme Kanseri Farkındalığı” konusunda DAÜ Dr. Fazıl Küçük Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nahide Gökçora, “Kendi Kendine Meme Muayenesi” konusunda DAÜ Dr. Fazıl Küçük Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Uzmanı Yrd. Doç.Dr. Bülent Sezgin, “Rahim Ağzı Kanseri” konusunda Mağusa Devlet Hastanesi Kadın Doğum Uzmanı Dr. Şerife Göksu, “Kanser Hastalıklarında İyilik Hali” konusunda DAÜ Dr. Fazıl Küçük Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Uzm. Psikolog Naife Sevdalı Zaim ve “Kanserden Korunmada Beslenme” konusunda Dr. Dyt. Ayşe Okan konuşmacı olarak yer alacak.

13 Aralık Perşembe saat 19.00’da Mağusa Maraş Gelişim Akademisi Salonu’nda yer alacak sempozyuma tüm halkımız davetlidir.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

"Tüberküloz, dünyada ilk on ölüm sebebi arasında ama KKTC'deki vakalar minima...
image Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi Müdürü Savaşay Uludağ, tüberkülozun minimal düzeyde kalması için Sağlık Bakanlığı olarak önlem aldıklarını kaydederek, “Son üç yılda pozitifler en düşük noktada” dedi.
Dünya Sağlık Örgütü: "Verem hastalığına sahip kişilerin yüzde 7,7'si Doğu Akd...
image Dünya Sağlık Örgütü’nün verilerine göre, dünyada verem hastalığına sahip kişilerin yüzde 7,7’si Doğu Akdeniz bölgesinde yaşayan kişilerden oluşuyor.
Biyologlar Derneği: "Tüberküloz önlenebilen ve tedavi edilebilir bir hastalık...
image Biyologlar Derneği, “tüberküloz” hastalığının tüm dünyada ilk on ölüm sebebi arasında yer aldığını ve küresel bir halk sağlığı sorunu olduğunu belirterek, “Akciğer tüberkülozu kişiden kişiye hava yoluyla yayılır. Önle...