Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> SAĞLIK 5 Ocak 2019, Cumartesi 15:20
banner

Türkiye akreditasyon sistemi eğitim programı sağlık çalışanlarına aktarıldı

Türkiye akreditasyon sistemi eğitim programı sağlık çalışanlarına aktarıldıTürkiye Sağlık Hizmetleri Kalite ve Akreditasyon Enstitüsü’nden bir heyet, Türkiye akreditasyon sistemi eğitim programını sağlık çalışanlarına aktardı.
Paylaş  
16
16
16
0

Türkiye Sağlık Hizmetleri Kalite ve Akreditasyon Enstitüsü’nden bir heyet, Sağlık Bakanlığı’nın davetlisi olarak KKTC’ye gelerek, Türkiye Akreditasyon Sistemi Eğitim Programını sağlık çalışanlarına aktardı.

Sağlık Bakanlığı’ndan verilen bilgiye göre, Sağlık Bakanı Filiz Besim ve TÜSKA Başkanı Prof. Dr. Figen Şenel’in açılış konuşmasını gerçekleştirdiği eğitim programında, uzmanlar sunum gerçekleştirdi.

Sağlıkta kalite ve standartizasyon çalışmaları için bir başlangıç olan toplantının yanında , ülkedeki bir hastanenin pilot hastane olarak seçilerek akreditasyon çalışmalarının ilerleyen süreçte başlaması hedefleniyor.

Eğitim programında ele alınan konular şöyle:

Dr. İbrahim Kayral “Dünyada ve Türkiye’de Sağlıkta Akreditasyon”

Dr. Öğretim Üyesi Keziban Avcı “Sağlıkta Kalite Kültürü: Araçlar ve Felsefe, SAS Performans Yönetimi ve Kalite İyileştirme”

Uzm. Canan Cengiz “TÜSKA Akreditasyon Programı, SAS Destek Hizmetleri SAS Acil Durum Yönetimi”

Uzm. Demet Gökmen Kavak “Sağlıkta Akreditasyon Standartları, SAS Sağlık Hizmetleri”

Doç. Dr. Umut Beylik “Denetim Yönetimi ve Eğitimi SAS Yönetim ve Organizasyon”

Dr. İbrahim Halil Kayral “SAS Sağlıklı Çalışma Yaşamı SAS Hasta Deneyimi”

DURUM TEPİTİ

Eğitim Programı için 3 gün boyunca ülkede bulunan heyet, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi ve Girne Akçiçek Hastanesi’ne giderek sağlık çalışanları ile de toplantılar gerçekleştirdi ve hastanelerde incelemeler yaparak durum tespitinde bulundu.

banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Gece geç uyuyanlar 'vücut saatini 3 haftada eğitip daha sağlıklı olabilir'
image Bilim insanları, geceleri geç yatma alışkanlığı olanların 3 hafta içinde vücut saatlerini yeniden eğiterek daha sağlıklı olabileceğini açıkladı.
Güneş kremi cilt tipinize göre seçilmeli
image Yaz aylarının gelmesiyle birlikte güneş ışınları dünyaya daha dik olarak ulaşırken uzmanlar cildi güneş ışınlarından korumanın önemine dikkat çekti. Dermatoloji Uzmanı Dr. Ayşe Pınarbaşı her cilt tipinin farklı olduğu...
"Aşı yaptırmayan kişiler, toplum sağlığını riske atıyor"
image Aşı ile korunulabilen hastalıklardan çocuklarımızı ve kendimizi korumamız gerektiğine vurgu yapan Dr. Güllüelli, aşıların etkileri ve bugüne kadar sağlamış olduğu toplumsal yararlar hakkında önemli açıklamalarda bulun...