Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> SAĞLIK 5 Ocak 2019, Cumartesi 15:20
banner

Türkiye akreditasyon sistemi eğitim programı sağlık çalışanlarına aktarıldı

Türkiye akreditasyon sistemi eğitim programı sağlık çalışanlarına aktarıldıTürkiye Sağlık Hizmetleri Kalite ve Akreditasyon Enstitüsü’nden bir heyet, Türkiye akreditasyon sistemi eğitim programını sağlık çalışanlarına aktardı.
Paylaş  
16
16
16
0

Türkiye Sağlık Hizmetleri Kalite ve Akreditasyon Enstitüsü’nden bir heyet, Sağlık Bakanlığı’nın davetlisi olarak KKTC’ye gelerek, Türkiye Akreditasyon Sistemi Eğitim Programını sağlık çalışanlarına aktardı.

Sağlık Bakanlığı’ndan verilen bilgiye göre, Sağlık Bakanı Filiz Besim ve TÜSKA Başkanı Prof. Dr. Figen Şenel’in açılış konuşmasını gerçekleştirdiği eğitim programında, uzmanlar sunum gerçekleştirdi.

Sağlıkta kalite ve standartizasyon çalışmaları için bir başlangıç olan toplantının yanında , ülkedeki bir hastanenin pilot hastane olarak seçilerek akreditasyon çalışmalarının ilerleyen süreçte başlaması hedefleniyor.

Eğitim programında ele alınan konular şöyle:

Dr. İbrahim Kayral “Dünyada ve Türkiye’de Sağlıkta Akreditasyon”

Dr. Öğretim Üyesi Keziban Avcı “Sağlıkta Kalite Kültürü: Araçlar ve Felsefe, SAS Performans Yönetimi ve Kalite İyileştirme”

Uzm. Canan Cengiz “TÜSKA Akreditasyon Programı, SAS Destek Hizmetleri SAS Acil Durum Yönetimi”

Uzm. Demet Gökmen Kavak “Sağlıkta Akreditasyon Standartları, SAS Sağlık Hizmetleri”

Doç. Dr. Umut Beylik “Denetim Yönetimi ve Eğitimi SAS Yönetim ve Organizasyon”

Dr. İbrahim Halil Kayral “SAS Sağlıklı Çalışma Yaşamı SAS Hasta Deneyimi”

DURUM TEPİTİ

Eğitim Programı için 3 gün boyunca ülkede bulunan heyet, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi ve Girne Akçiçek Hastanesi’ne giderek sağlık çalışanları ile de toplantılar gerçekleştirdi ve hastanelerde incelemeler yaparak durum tespitinde bulundu.

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Savaşan: "Sağlıkta Reform, hekim seçme hakkı verilerek başlasın"
image Sağlık Turizmi Konseyi Tıp Bayramı dolayısıyla Kıbrıs’ın ilk Türk Kulak Burun Boğaz Doktoru Ali Niyazi Fikret’i kliniğinde ziyaret ederek plaket taktim etti.
KKTC'de 35 bin civarında böbrek hastası var... 220'si diyalize giriyor... 130...
image Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Nefroloji Klinik Şefi Doç. Dr. Duriye Deren Oygar, ülkede böbrek hastalıklarının görülme sıklığının yüksek olduğunu belirterek, “Kıbrıs’ta her 10 kişiden biri böbrek has...
Bakan Besim, Dünya Böbrek Günü'nde bisiklet sürme etkinliğine destek verdi
image Sağlık Bakanı Filiz Besim, "Dünya Böbrek Günü" etkinlikleri çerçevesinde Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Nefroloji Bölümü'nün organizasyonuyla hareketli yaşamın böbrek sağlığı üzerindeki etkisine dikkat çekmek...