Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> SAĞLIK 5 Ocak 2019, Cumartesi 15:20
banner

Türkiye akreditasyon sistemi eğitim programı sağlık çalışanlarına aktarıldı

Türkiye akreditasyon sistemi eğitim programı sağlık çalışanlarına aktarıldıTürkiye Sağlık Hizmetleri Kalite ve Akreditasyon Enstitüsü’nden bir heyet, Türkiye akreditasyon sistemi eğitim programını sağlık çalışanlarına aktardı.
Paylaş  
7
7
7
0

Türkiye Sağlık Hizmetleri Kalite ve Akreditasyon Enstitüsü’nden bir heyet, Sağlık Bakanlığı’nın davetlisi olarak KKTC’ye gelerek, Türkiye Akreditasyon Sistemi Eğitim Programını sağlık çalışanlarına aktardı.

Sağlık Bakanlığı’ndan verilen bilgiye göre, Sağlık Bakanı Filiz Besim ve TÜSKA Başkanı Prof. Dr. Figen Şenel’in açılış konuşmasını gerçekleştirdiği eğitim programında, uzmanlar sunum gerçekleştirdi.

Sağlıkta kalite ve standartizasyon çalışmaları için bir başlangıç olan toplantının yanında , ülkedeki bir hastanenin pilot hastane olarak seçilerek akreditasyon çalışmalarının ilerleyen süreçte başlaması hedefleniyor.

Eğitim programında ele alınan konular şöyle:

Dr. İbrahim Kayral “Dünyada ve Türkiye’de Sağlıkta Akreditasyon”

Dr. Öğretim Üyesi Keziban Avcı “Sağlıkta Kalite Kültürü: Araçlar ve Felsefe, SAS Performans Yönetimi ve Kalite İyileştirme”

Uzm. Canan Cengiz “TÜSKA Akreditasyon Programı, SAS Destek Hizmetleri SAS Acil Durum Yönetimi”

Uzm. Demet Gökmen Kavak “Sağlıkta Akreditasyon Standartları, SAS Sağlık Hizmetleri”

Doç. Dr. Umut Beylik “Denetim Yönetimi ve Eğitimi SAS Yönetim ve Organizasyon”

Dr. İbrahim Halil Kayral “SAS Sağlıklı Çalışma Yaşamı SAS Hasta Deneyimi”

DURUM TEPİTİ

Eğitim Programı için 3 gün boyunca ülkede bulunan heyet, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi ve Girne Akçiçek Hastanesi’ne giderek sağlık çalışanları ile de toplantılar gerçekleştirdi ve hastanelerde incelemeler yaparak durum tespitinde bulundu.

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Tabipler Birliği'nden grip uyarısı
image Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği, yaptığı yazılı basın açıklamasıyla vatandaşları gribe karşı uyardı.
Yolculuk esnasında kitap okurken neden mide bulantısı yaşarız?
image Hareketli araçlarda bir yazı okurken karşılaşılan mide bulantısı, göz hastalıklarının belirtisi olabilir. Seyahat edenlerin yaklaşık %30’unda görülen mide bulantısının başlıca nedenlerini Doç. Dr. Levent Akçay açıklad...
Besin-ilaç etkileşimine dikkat! Hangi ilacı kullandığınızda hangi besini tüke...
image Sarımsaktan greyfurta, ıspanaktan muza, sütten yoğurda… Her biri şifa kaynağı olan besinler bazı ilaç türleriyle bir araya geldiğinde etkileşime girerek tam tersine olumsuz sonuçlara da yol açabiliyor.