Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> SAĞLIK 16 Ocak 2019, Çarşamba 10:18
banner

Hemşireler ve Ebeler Sendikası: "Eksikliklerin giderilmesine yönelik çalışma acilen Genel Kurul'a gönderilmeli"

Hemşireler ve Ebeler Sendikası: Eksikliklerin giderilmesine yönelik çalışma acilen Genel Kurul'a gönderilmeliKıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Sendikası, sağlık alanındaki eksikliklerle ilgili gelişmeleri kamuoyuna duyurdu.
Paylaş  
12
12
12
0

Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Sendikası’ndan yapılan açıklama şu şekilde:

“Sağlık çalışanlarını yakından ilgilendiren, olmayan kadroları yüzünden  bazı branştaki hekim, paramedik, diyaliz teknikeri ve bunun gibi birçok meslek gurubunun yıllarca geçici ya da sözleşmeli çalışmaya mahkum eden, dolu olan hemşire kadroları yüzünden hemşire istihdamının önünde engel olan yataklı tedavi kurumları yasası kısa bir süre önce değişiklik yasa tasarısı ile Bakanlar Kurulu’ndan onaylanarak Cumhuriyet Meclisi Alt Komitesi’ne gönderilmek üzere onaylanmıştır.

İçeriğinde çeşitli sıkıntıların yaşanabilmesi ihtimali olabilecek bu yasa tasarısı her şeye rağmen bir gelişme olarak ifade etmek mümkündür.

Bu cihetle Cumhuriyet Meclisi Alt Komitemize ciddi görevler düşmektedir. Bu yasa tasarısı çalışmalarına daha önce olduğu gibi sivil toplum örgütlerinin katılımının sağlanması ve zaman kaybetmeksizin özellikle hemşire kadrolarında çalışmaların hızlıca bitirilip neticeye bağlanarak Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’na gönderilmesi tüm hastanelerimiz, sağlık ocaklarımız ve merkezlerimizdeki yaşanan hemşire eksikliğine çözüm olabilmesi yani özünde halk için son derece elzem olduğunu komuoyu önünde hatırlatırız.”


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Tabipler Odası'ndan "Lenfomalar" Konferansı
image Kıbrıs Türk Tabipleri Odası Kanser Haftası etkinlikleri çerçevesinde yarın 13.00- 16.00 saatleri arasında Lefkoşa Doktor Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Thalassamia Konferans Salonu'nda "Lenfomalar" başlıklı konfe...
Doğu Akdeniz bölgesinde kızamık vakaları yüzde 100 arttı
image Dünya Sağlık Örgütü tarafından yayınlanan yeni raporda, Doğu Akdeniz'deki kızamık vakalarında yüzde 100 artış gözlemlendi.
Göz sağlığı için bulunmaz bir nimet: Bal kabağı
image Bal kabağı; içerdiği mineraller, vitaminler ve zengin lif içeriği ile antioksidan, kanserden koruyucu ve yaşlanmayı geciktirici müthiş bir besin.