Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> SAĞLIK 5 Temmuz 2019, Cuma 07:59
banner

Lefkoşa Devlet Hastanesi'ne ikinci anjiyo

Lefkoşa Devlet Hastanesi'ne ikinci anjiyoLefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi'ne ikinci anjiyo laboratuvarı açılıyor. Kardiyoloji Bölümü Klinik Şefi Dr. Gülgün Vaiz, ülkedeki en çok vaka alımının kalp ve damar hastalıklarında olduğunu belirterek ikinci bir anjiyo laboratuvarının açılacağını müjdeledi.
Paylaş  
14
14
14
0

Kıbrıs Postası - Emel DOĞAN

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne İkinci anjiyo laboratuvarının açılması ile ilgili ilk kez Kıbrıs Postası’na konuşan Kardiyoloji Bölümü Klinik Şefi Dr. Gülgün Vaiz, “ Tek bir alanda birden fazla acil vaka almak zorunda kaldığımız zamanlar oluyor. Bu nedenle de tek bir laboratuvar hem hastalar için hem de biz doktorlar için yetersiz kalıyor” dedi.

VAİZ: “KURBAN BAYRAMI’NIN ARDINDAN TESLİM EDİLECEK”

Kamu alanındaki tek anjiyo laboratuvarının Lefkoşa Devlet Hastanesi’nde olduğunu belirten Dr. Gülgün Vaiz, çok fazla vaka aldıklarını ve tek bir anjiyo laboratuvarında sadece kardiyologların değil, radyoloji uzmanları ile kalp ve damar cerrahlarının da hasta aldığını aktardı.

Vaiz, 4’lü koalisyon dönemindeki Sağlık Eski Bakanı Dr. Filiz Besim öncülüğünde başlatılan ikinci anjiyo laboratuvarının çalışmalarına, Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli ile devam edildiğini ve kurban bayramının ardından teslim edilmesinin beklendiğini açıkladı.

TEK ANJİYO LABORATUVARINDA 2 BİN ANJİYO, 500 KALP KRİZİ VAKASI

Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Anjiyo Ekibinin, yıllık operasyona aldığı kalp krizi ve anjiyo sayılarını açıklayan Vaiz, kamu alanında tek işlem yapılan yerin Lefkoşa Devlet Hastanesi olduğunu; tüm anjiyo yapılması gereken ve kalp krizi geçiren hastaların, Lefkoşa Devlet Hastanesi’ne getirildiğini aktardı.

Tek bir anjiyo laboratuvarı ve ekibi ile yıllık 2 bin anjiyo ve 500 kalp krizi vakası aldıklarını belirten Vaiz, günlük ise 20-30 hastaya müdahale ettiklerini söyledi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
7
 
4
 
0
 
0
 
1
 
1
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Özgöçmen: "Sağlıkta işler yolunda gitmiyor, düzeltilmesi için yardıma ve göre...
image Hemşireler ve Ebeler Sendikası Yönetim Kurulu Başkanı Özgöçmen, sağlıkta işlerin yolunda gitmediğini, düzeltilebilmesi için de sendika olarak yardıma ve göreve hazır olduklarını duyurdu.
6'ncı Hematolojik Onkoloji Kongresi Girne'de yapıldı..."Türkiye ilik naklinde...
image Hematoloji Uzmanı Prof. Dr. Emre Tekgündüz, "Türkiye çok net bir şekilde ilik naklinde büyük bir çığır atladı ve artık Avrupa’da ilk 5'teyiz. Bunu gururla söylemek mümkün." dedi.
"Ülkemizde Ruh Sağlığı" temalı seminer Perşembe gün yapılacak
image Yaşlı Hakları ve Ruh Sağlığı Derneği ve Gazimağusa Belediyesi işbirliğin ile "Ülkemizde Ruh Sağlığı" temalı bir seminer düzenlenecek.