Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> SAĞLIK 8 Ağustos 2019, Perşembe 08:36
banner

Donör Hasan Çolakoğlu'ndan kanser tedavisi gören bir hastaya kök hücre bağışı

Donör Hasan Çolakoğlu'ndan kanser tedavisi gören bir hastaya kök hücre bağışıKanser tedavisi gören bir hastaya yardım eli uzatarak, umut olan donör Hasan Çolakoğlu, 06 Ağustos Salı günü yaptığı kök hücre bağışıyla örnek bir davranışta bulundu.
Paylaş  
2
2
2
0

Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı donör arşivine geçtiğimiz yıllarda swab örneği vererek kayıt yaptıran Hasan Çolakoğlu, kanser tedavisi gören genç bir erkek hastaya, kök hücre bağışı yaparak hayata ikinci kez başlayabilmesi için umut oldu.

Tamamen gönüllülük esasını benimseyerek yaptığı bu anlamlı bağış ile ilgili konuşan Donör Hasan Çolakoğlu, işlem ile ilgili korkacak hiç bir şeyin olmadığını, önemli olanın yardım beleyen hiç tanımadığın bir insanın hayatına dokunabilmek olduğunu dile getirerek herkesi örnek vermeye davet etti. Çolakoğlu, tek dileğinin, hastasının bir an önce sağlığına kavuşması ve hayatına kaldığı yerden devam etmesi olduğunu vurgulayarak sözlerine son verdi.

Kemal Saraçoğlu Vakfı Koordinatör Yardımcısı Servet Özeralp yaptığı açıklamada, Donör Hasan Çolakoğlu’na kanseri yaşamadan sorumluluk hissedebilmek erdemdir ilkesini benimseyerek tamamen gönüllük esasıyla yapmış olduğu bu anlamlı bağışı için sonsuz teşekkürlerini iletti. Ayrıca Özeralp, donörün mensubu olduğu Tansu Ercantan Şti Ltd. Direktörü, Sayın Tansu Ercantan’a bu süreçte donöre ve vakfa sağladığı kolaylıklar ve desteklerden ötürü minnettar olduklarını vurguladı. Özeralp, Kemal Saraçoğlu Vakfı aracılığıyla bugüne kadar ülkemizde toplamda 66 donör kök hücre bağışında bulunarak dünyanın farklı ülkelerinde yaşayan hastalara umut olmuştur, diyerek sözlerine son verdi.  

Eğer siz de kemik iliği donör kaydı yapmak isterseniz, 18-45 yaş arası, KKTC Kimlik Kartı’na sahip, daha önce bu amaç için örnek vermemiş sağlıklı bir birey olmanız yeterli.

Daha önceki yıllarda bu amaç için örnek vermiş bireylerin tekrardan örnek vermesine gerek yok. Dünya İlik Bankası için kayıtlar KKTC’de, Lefkoşa Mahkemeler Karşısı’nda bulunan Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı’ndan, Mağusa ve İskele bölgesinde Tıp Merkezleri’nden, Girne’de Tunççevik Hastanesi ve Talat Tıbbi Tahlil Laboratuvarı’ndan, alınıyor.

Daha fazla bilgi için www.kemalsaracoglu.org olan vakıf web sitesi ziyaret edilebilir veya +90 (392) 227 0616-17 numaralı telefonlardan vakıf yetkilisine ulaşabilirsiniz.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
3
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Sağlık örgütleri ivedi çözüm istedi: "Nitelikli, ulaşılabilir, eşit ve ücrets...
image Tabipler Birliği, Tıp-İş, Tabip Odası ve Evrensel Hasta Hakları Derneği, sağlıktaki sorunlara ilişkin saptamalar yaptı ve çözüm önerilerini sıraladı.
Hıçkırık nasıl oluşur? Hıçkırıktan kurtulmanın yöntemleri nelerdir?
image Hıçkırık, aşırı heyecan ya da üzüntü durumlarında oluşabilen bir durum... Bunun yanı sıra bir hastalık da hıçkırık konusunda tetikleyici olabiliyor... Peki, bu durumdan kurtulmanın yöntemleri nelerdir?
Uzmanlardan hamilelere 'dar pantalon' uyarısı
image Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Erkenekli, dar pantolon ve naylon içerikli kıyafet giymenin hamilelerde çeşitli enfeksiyonlara neden olabileceği uyarısında bulundu.