Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> TOPLUM 2 Ağustos 2019, Cuma 11:04
banner

Kuir Kıbrıs Derneği "Hayat" projesini tanıttı

Kuir Kıbrıs Derneği Hayat projesini tanıttıAvrupa Birliği tarafından İnsan Ticaretine Karşı Birlikte Mücadele Hibe Programı altında finanse edilen ve Kuir Kıbrıs Derneği tarafından KAOS-GL işbirliğiyle yürütülen “Sömürüden Özgür LGBTI+’lar (Hayat)” başlıklı yeni proje düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı.
Paylaş  
38
37
38
0

Kuir Kıbrıs Derneği’nden yapılan açıklamaya göre, sloganı “Lezbiyen, gey, biseksüel, trans, interseks ve dahası (LGBTİ+), sömürüden özgür olabileceği bir Kıbrıs için!” olan projeyle “Kıbrıs’ın kuzey kesiminde insan ticaretine maruz kalan LGBTİ+ların mücadelesine” katkı sağlamak amaçlanıyor. Mayıs 2019’da başlayan “Sömürüden Özgür LGBTİ+ (Hayat) Projesi” 2 buçuk yıl sürecek.

HAYAT Projesi Koordinatörü Doğukan Gümüşatam, toplantıda yaptığı konuşmada, LGBTİ+ mücadelesinde kritik olan konuların altını çizdi ve 2008 yılında oluşturulan derneğin faaliyetleri nedeniyle LGBTİ+ haklarının kademeli olarak daha fazla kabul görmeye başladığına değindi.

Gümüşatam, “Sömürüden Özgür LGBTI+ (HAYAT)’’Projesinin 2 buçuk yıl süreceğini ve Kıbrıs’ın kuzey kesiminde insan ticaretine maruz kalan LGBTİ+ların mücadelesine katkı sağlamayı amaçladıklarını söyledi. Gümüşatam, Projenin ayrıca LGBTİ+’ların cinsel sömürüye dair farkındalığının artmasını hedefleyerek, insan ticareti karşıtı etkin ve koordineli mücadeleyi desteklemek yanında potansiyel LGBTİ+ mağdurları ve risk altındakilerin haklara erişimini geliştirmeyi hedeflemekte olduğunu aktardı.

Gümüşatam, proje kapsamında düzenlenecek etkinlikleri şöyle sıraladı: 

“Kıbrıs’ın kuzey kesimindeki LGBTİ+ seks işçilerinin durumunu haritalandırma, haritalandırma çalışmasının raporunun basım ve yayımı; LGBTİ+ ve insan ticareti konusunda bilgilendirme oturumları; Türkiye’de gerçekleşecek uzman odak toplantıya katılım: LGBTİ+ mağdurlar için koordineli mücadele savunuculuğu; 'dayanışma hattı' gönüllüleri için eğitimler; akran işçiden işçiye sosyal yardım aktiviteleri; var olan sosyal hizmetlerin ve bu hizmetlere erişimin haritalandırılması; LGBTİ+ mağdurlara potansiyel insan ticareti mağdurlarına ve mağdur olma riski altında olanlara sosyal yardım hizmetleri sağlamak”

 


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
1
 
1
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Londra Yardım Melekleri'nden Kanser Hastaları Yardım Derneği'ne bağış
image Londra Yardım Melekleri, Kanser Hastalarına Yardım Derneği’ne 2 bin 165 Sterlin bağışladı.
Mağusa Mesarya Lions Kulübü'nden anlamlı ziyaret
image Mağusa Mesarya Lions Kulübü, Çağlayan Sosyal Hizmetler Çocuk Yurdu'nu ziyaret ederek çocuklara birtakım hediyeler verdi.
Dans, yine Kemal Saraçoğlu Vakfı çocuklarına umut oluyor
image DanceBase Art Studio, Rem isimli 12. Yılsonu gösterisini bu yıl da Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı yararına sahneleyecek.