Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LEFKOŞA 30 Temmuz 2019, Salı 11:00
banner

Lefkoşalı çocuklar, Taşkent Doğa Parkı'nda yaban hayatını tanıdı

Lefkoşalı çocuklar, Taşkent Doğa Parkı'nda yaban hayatını tanıdıLefkoşa Türk Belediyesi'nin (LTB) düzenlediği geziye LTB Ritm'orkestra, Engelsiz Halk Dansları ve Yaz Kursları’na devam eden çocuklar katıldı
Paylaş  
5
5
5
0

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) belediyenin Yaz Kursları’na katılan çocuklar, LTB Ritm’orkestra grubunda yer alan çocuklar ve Engelsiz Halk Dansları’na katılan özel gereksinimli çocuklar/gençlere yönelik ülkemizin tek doğa parkı olan Taşkent Doğa Parkı’na bir gezi düzenledi.

LTB Başkanı Mehmet Harmancı’nın da katıldığı gezide parkın yaratıcısı ve yöneticisi Kemal Basat,Taşkent Doğa Parkı Vahşi Yaşam ve Rehabilitasyon Uzmanı Ulaş Şeherlioğlu ile Herpetolog, Çevre Eğitimcisi Yrd. Doç Dr. Nazım Kaşot,Taşkent Doğa Parkı, Yaban Hayat Rehabilitasyon Merkezi,Kıbrıs Yaban Hayat Araştırma Enstitüsü ile Taşkent Piknik Alanı hakkında çocuklara detaylı bilgi verdi.

ÇOCUKLAR YABAN HAYATIYLA TANIŞTI VE BÜYÜK HEYECAN YAŞADI

Hem yaban hayatı hakkında bilgiler alan hem de doğada yaşayan canlıları yerinde görme imkanı yaşayan 70 civarı çocuk ve gencin heyecanı ve mutluluğu gözlerinden okundu.

ÇOCUKLAR İÇİN DOĞADA GÜZEL BİR KAYNAŞMA OLDU

Gezinin son bölümünde Piknik Alanı’nda çocuklar müzikler eşliğinde beraber yemek yeyip eğlenirken çok güzel bir kaynaşma ortamı da yaratıldı.

YABAN HAYATIN KORUNMASI AMAÇLI SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ

Bir sosyal sorumluluk projesi olarak Yaban hayatın korunması amacıyla Yasemin-Kemal Basat çifti tarafından 1990’larda Kemal Basat’ın babası tarafıdan alınmış yaklaşık 200 dönümlük özel arazi yanında, Orman Dairesi’nden kiralanan piknik alanı ve bakım/onarım karşılığında Vakıflar’dan alınan bir binanın da bulunduğu toplam 600 dönümlük bir alana kurulan Taşkent Doğa Parkı’nda 2017 yılından bugüne yaban hayatının korunması, farkındalık yaratılması, kurtarma, tedavi ve bakım da dahil olmak üzere hayvanlara yönelik birçok hizmet veriliyor.

YABAN HAYATIYLA İLGİLİ HER TÜRLÜ ŞİKAYET VE TALEP İÇİN ALO 1190’U ARAYIN

Park yöneticileri yurttaşların yaban hayatıyla ilgili her türlü sorun/şikayet/talep karşısında 7/24 hizmet veren ALO 1190 Yaban Hayat Destek Hattı’nı aramaları bilgisini de verdiler.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Lefkoşa'da uyuşturucudan 2 tutuklu
image Lefkoşa'da polis tarafından yapılan aramalarda üzerinde uyuşturucu madde bulunan 2 kişi tutuklandı.
LTB 86 işyerini denetledi, 8 yüzme havuzunun su analizlerini yaptı
image Lefkoşa'daki 86 iş yeri denetlendi, 6 iş yeri eksiklikleri nedeniyle uyarıldı. Öte yandan Lefkoşa'da bulunan 8 yüzme havuzunda su analizi yapıldı ve analiz yapılan havuzların temiz olduğu tespit edildi.
Haspolat şehitleri törenle anıldı
image Mutlu Barış Harekatının ikinci aşaması sırasında şehit düşen Haspolat Şehitleri anıldı.