Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LEFKOŞA 5 Ağustos 2019, Pazartesi 07:30
banner

Mahalleli muhtardan şikâyetçi: "Muhtarın yeri var kendi yok"

Mahalleli muhtardan şikâyetçi: Muhtarın yeri var kendi yokLefkoşa Surlariçi'nde bulunan Kahramanzade Mahallesi muhtarının vatandaşlar arasında ayrım yaparak, gerekli belgeleri imzalamakta zorluk çıkardığı iddia edildi... Kıbrıs Postası'na konuşarak iddialara cevap veren Kahramanzade Muhtarı Hüsamettin Çello ise bunları karalama politikası olarak niteledi…
Paylaş  
5
4
5
0

banner

Kıbrıs Postası - Emel DOĞAN

Lefkoşa surlar içinde bulunan Kahramanzade Mahallesinin muhtarı Hüsamettin Çello’nun mahalle sakinleri arasında ayrımcılık yaptığını belirten vatandaşlar sıkıntılarını Kıbrıs Postası’na anlattı.

Vatandaşlar, Muhtar Hüsamettin Çello’nun belgeleri imzalamak konusunda birçok defa mağduriyete yol açtığını iddia etti.

Çello’nun ailesini ve kendisini bir çok kez mağdur ettiğini söyleyen mahalle sakini Bilal Budak, “Muhtarımız, Kahramanzade mahallesinin muhtarı olduğu halde burada ikamet etmiyor. Seçimlerden önce mahalleye bir kulübe yerleştirerek, oradan bize yardımcı olacağını söyledi. Fakat orada otlar ve yılanlardan başka bir şey yok. Muhtarımız, bir kere bile orada bulunmadı” dedi.

“ÇOCUĞUMUN İKAMETGAH BELGESİNİ ALAMADIM”

Budak, Oğlu Adnan için spor kulübünün ikametgah istediğini, ancak Muhtar Hüsamettin Çello’nun “siz beni şikayet ettiniz. Gidin istediğiniz yerden alın” diyerek çocuğuna ikametgah belgesi vermediğini iddia etti.

Oğlu Adnan’ın spor kulübünde başarılı olduğunu ve birçok kez KKTC’yi temsil ettiğini belirten Budak, “defalarca aradım bana hep aynı gün içinde geleceğini söyleyerek, gelmedi. Olayı Kaymakamlığa taşıdık fakat Kaymakamlık bize muhtarın bizim evimize gelme zorunluluğu olmadığını ve Lefkoşa sanayisinde bulunan iş yerine gitmemiz gerektiğini söyledi. Ben sağlık sorunları olan biriyim ve her zaman sanayiye gidemem” ifadelerini kullandı.

“ADAM KAYIRMA VAR”

Durumları iyi olmayan ailelere erzak dağıtımı yapılırken bile adam kayırma olduğunu dile getiren Budak, “oy vermedikleri için bize ve bazı ailelere farklı davranıyor. Aramızda imza topladık yine işe yaramadı” dedi.

“MAHKEMEDE KARŞILAŞTIK, TARTIŞTIK”

Mahkemesi olduğunu ve muhtara acil imzalatması gereken belgeleri olduğunu fakat muhtarın kendisini oyalayarak işini yapmadığını iddia eden Budak, “Mahkeme günü mahkemede muhtar ile karşılaştık. Ona konuyu anlattığımda ise özür dilemek yerine ‘git istediğin yere şikayet et. Beni kimse kovduramaz’ dedi. Daha fazla mağdur olmak istemiyoruz. Vatandaş olarak şikayet etme hakkımı kullanmak istiyorum” dedi.

MUHTAR, İDDİALARI YANITLADI: “KARALAMA POLİTİKASI”

Kıbrıs Postası’na konuşarak iddialara cevap veren Kahramanzade Muhtarı Hüsamettin Çello, yapılan suçlamaları karalama politikası olarak değerlendirdi.

Beş dönemdir muhtar olduğunu ve bazı kişilerin karalama politikası ile yalan söylediğini aktardı.

“MAHKEMEDE TARTIŞTIĞIMIZ DOĞRU”

Budak’ın mahkeme kağıtları ile ilgili iddialarını inkar etmeyen Çello, “mahkemenin istediği belgeler için beni aradı. Ben ise işlem yapmayı unuttum. Daha sonra mahkemede karşılaştık ve bir birimize laf söyleyerek tartıştık” dedi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
2
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Lefkoşa Turkcell İle Koşuyor Maratonu'nun 10 ile 21 km sonuçları açıklandı
image Büyük bir katılım ile gerçekleşen Lefkoşa Turkcell İle Koşuyor Maratonu'nun 10 ile 21 km sonuçları açıklandı.
"Lefkoşa Turkcell'le Koşuyor" maratonu koşuldu
image Lefkoşa Türk Belediyesi'nin bu yıl Cumhurbaşkanlığı himayesinde düzenlediği "Lefkoşa Turkcell'le Koşuyor Maratonu" bugün Lefkoşa'da gerçekleştirildi.
"Lefkoşa Turkcell'le Koşuyor Maratonu"nda 10 ile 21 km yarı maraton koşusu so...
image Lefkoşa Türk Belediyesi'nin bu yıl Cumhurbaşkanlığı himayelerinde düzenlediği "Lefkoşa Turkcell'le Koşuyor" maratonunda saat 07:30’da start alan 10 km  ile saat 07:45’de start alan 21 km yarı maraton koşusu tamamlandı...