Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LEFKOŞA 19 Eylül 2019, Perşembe 09:15
banner

LTB, Bursa'nın kardeş şehirleri buluşmasına katıldı

LTB, Bursa'nın kardeş şehirleri buluşmasına katıldıLefkoşa Türk Belediyesi (LTB) 10 - 13 Eylül tarihleri arasında Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen kültürel buluşma etkinliğine katıldı.
Paylaş  
3
3
3
0

banner

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Meclis Üyesi ve Kültür Sanat Komisyon Koordinatörü Umut Öksüz ve Dış İlişkiler Birimi’nden İlkem Tunar’dan oluşan LTB heyeti Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin daveti üzerine Bursa’nın tüm kardeş şehirlerini bir araya getirmek ve Bursa kentini de tanıtmak amacıyla düzenlediği uluslararası etkinlikte Lefkoşa’yı temsil etti.

KONUK BELEDİYELERLE İKİLİ TEMASLAR YAPILDI

Uluslararası düzeyde gerçekleşen etkinliğe Türkiye’den Belediye Başkanları ve Belediye yetkililerinin yanı sıra Saray Bosna, Gagavuz Özerk bölgesinden Cadır Lunga ve Filistin’in El – Halil belediyesinden yetkililer de katıldı.

LTB heyeti Saray Bosna, Gagavuz Özerk bölgesinden Cadır Lunga ve Filistin’in El – Halil belediyesi yetkileri ile de bire bir görüşmeler yaptı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BAŞKANI İLE İKİ ŞEHRİN ORTAK ÇALIŞMALARI GÖRÜŞÜLDÜ

LTB adına Kültür Sanat Komisyonu Koordinatörü Umut Öksüz ile Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Alinur Aktaş bir toplantı gerçekleştirdi.

oplantıda Başkan Aktaş’a LTB’nin çalışmaları ve başkent Lefkoşa ile ilgili çeşitli bilgiler aktarılırken, iki belediye arasında kardeş şehir protokolü imzalanmasının 30. yılı olacak olan 2020 yılı içinde gerçekleştirilebilecek etkinlikler değerlendirildi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

Lefkoşa Turkcell İle Koşuyor Maratonu'nun 10 ile 21 km sonuçları açıklandı
image Büyük bir katılım ile gerçekleşen Lefkoşa Turkcell İle Koşuyor Maratonu'nun 10 ile 21 km sonuçları açıklandı.
"Lefkoşa Turkcell'le Koşuyor" maratonu koşuldu
image Lefkoşa Türk Belediyesi'nin bu yıl Cumhurbaşkanlığı himayesinde düzenlediği "Lefkoşa Turkcell'le Koşuyor Maratonu" bugün Lefkoşa'da gerçekleştirildi.
"Lefkoşa Turkcell'le Koşuyor Maratonu"nda 10 ile 21 km yarı maraton koşusu so...
image Lefkoşa Türk Belediyesi'nin bu yıl Cumhurbaşkanlığı himayelerinde düzenlediği "Lefkoşa Turkcell'le Koşuyor" maratonunda saat 07:30’da start alan 10 km  ile saat 07:45’de start alan 21 km yarı maraton koşusu tamamlandı...