Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LEFKOŞA 23 Eylül 2019, Pazartesi 08:03
banner

Lefkoşa sokakları 1 saat de olsa egzoz değil parfüm koktu...

Lefkoşa sokakları 1 saat de olsa egzoz değil parfüm koktu...Lefkoşa sokakları, "Süslü Kadınlar Bisikler Turu" sayesinde 1 saat de olsa egzoz değil parfüm koktu...
Paylaş  
2
2
2
0

banner

Kıbrıs Postası - Ertuğrul SENOVA

Otomobilsiz Kentler Günü vesilesiyle, her Eylül ayının üçüncü pazarı olduğu gibi, bu Pazar da, dünyayla beraber KKTC’deki insanlar, bisiklete binmek ve daha az araç kullanmak konusunda farkındalık yaratmak adına sokağa indi.

Tur, herhangi bir kuruluş, kurum, parti, şirket tarafından değil, bağımsız kadınlar tarafından gönüllü olarak organize ediliyor.

Etkinliğin KKTC ve Türkiye’deki kutlanış şekli her ne kadar, “Süslü Kadınlar Bisiklet Turu” olarak isimlendirilse de; erkek, kadın, çoluk, çocuk demeden, bisikletine atlayan herkes etkinliğe katıldı.

Bu yıl dördüncü kez düzenlenen ve katılımın yüksek olduğu etkinlikte, renklere bezenmiş bisikletler ve olabildiğince süslenmiş insanlar, Lefkoşa sokaklarına renk ve canlılık kattı.

“Şehirlerde egzoz dumanı kokusu değil, parfüm kokusu” mottosuyla, dün saat 17.00’de Çağlayan Parkı’nda başlayan tur, bir oval çizerek, yine aynı noktada son buldu.

Turun devam ettiği süreç içerisinde yol 1 saat kadar trafiğe kapatıldı ve etkinlik sebebiyle 1 saat de olsa Lefkoşa daha az egzoz dumanı koktu.

Yaklaşık 1 saat süren tur sona erdi fakat etkinlik devam etti. Tura katılan onlarca insan, Çağlayan Parkı’nda toplanarak müzik eşliğinde eğlendi. Ardından da etkinlik sona erdi.

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’nun amacı, daha çok kadını bisiklet sürmeye özendirmek aynı zamanda bisiklet kullanıcıları için güvenli bisikletli ulaşım altyapısı talep etmek ve çevreci bir ulaşım aracı olarak bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

Lefkoşa Turkcell İle Koşuyor Maratonu'nun 10 ile 21 km sonuçları açıklandı
image Büyük bir katılım ile gerçekleşen Lefkoşa Turkcell İle Koşuyor Maratonu'nun 10 ile 21 km sonuçları açıklandı.
"Lefkoşa Turkcell'le Koşuyor" maratonu koşuldu
image Lefkoşa Türk Belediyesi'nin bu yıl Cumhurbaşkanlığı himayesinde düzenlediği "Lefkoşa Turkcell'le Koşuyor Maratonu" bugün Lefkoşa'da gerçekleştirildi.
"Lefkoşa Turkcell'le Koşuyor Maratonu"nda 10 ile 21 km yarı maraton koşusu so...
image Lefkoşa Türk Belediyesi'nin bu yıl Cumhurbaşkanlığı himayelerinde düzenlediği "Lefkoşa Turkcell'le Koşuyor" maratonunda saat 07:30’da start alan 10 km  ile saat 07:45’de start alan 21 km yarı maraton koşusu tamamlandı...