Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GAZİMAĞUSA 6 Haziran 2019, Perşembe 19:38
banner

Sağlık Bakanı Pilli, Gazimağusa Devlet Hastanesi'ni ziyaret etti

Sağlık Bakanı Pilli, Gazimağusa Devlet Hastanesi'ni ziyaret ettiSağlık Bakanı Ali Pilli Ramazan Bayramı nedeniyle, Gazimağusa Devlet Hastanesini ziyaret etti. Pilli, "Gazimağusa Devlet Hastanesi kurulduğu günden beri hastalara en iyi hizmet için çalışmaktadır" dedi.
Paylaş  
4
4
4
0

Kıbrıs Postası

Sağlık Bakanı Ali Pilli Ramazan Bayramı nedeniyle, Gazimağusa Devlet Hastanesini ziyaret etti. 

Hastane doktorları, sağlık personeli, çalışanlar ve hastaların bayramını kutlayan Bakan Pilli, Başhekim Dr. Nil Ergün’den Gazimağusa Hastanesi ile ilgili bilgiler aldı.  

Başhekim Dr. Nil Ergün, göreve yeni gelen Sağlık Bakanı Ali Pilli’nin hasteneyi ziyaret etmesinden memnuniyet duyduklarını dile getirerek, beklentilerini bu vesile ile Bakan Pilli’ye aktaracaklarını söyledi.

Ziyaretlerde amaçlarının, sağlık çalışanları ve hastaların bayramını kutlamanın yanında, hastanenin sorunları hakkında da yerinde bilgi almak olduğunu dile getiren Bakan Pilli, Gazimağusa Devlet Hastanesi’nin önemli bir nüfusa sağlık hizmeti verdiğini dile getirdi. 

Hastanede şu anda 2 ameliyathanenin devrede olduğunu belirten Bakan Pilli, devam eden tadilatın sona ermesinin ardından 4 ameliyathane nin daha devreye gireceğini ve hizmetlerin aksamayacağını, Mağusa Hastanesinin 6 ameliyathane ile hizmetine devam edeceğini söyledi. 

Yakın gelecekte yoğun bakım ünitesinin de devreye gireceğini belirten Bakan Pilli,  Gazimağusa Devlet Hastanesi’nin kurulduğu günden bugüne hastalara en iyi hizmet için çalışmakta olduğunu, sağlık çalışanlarının fedakârca bu görevi yaptığını bildiğini,  bu nedenle burada yaşanan gerek personelin beklentisi, gerekse alt yapı konusunda eksiklikleri tamamlamak için harekete geçeceklerini vurguladı.  

Görevleri süresince bakanlık olarak, doktorlar, hemşireler ve sağlık personeliyle bir ekip olarak çalışacaklarını yineleyen Bakan Pilli, Genel Sağlık Sigortası uygulamasının hayata geçirilmesinin şart olduğunu ifade etti.

Bakan Pilli, hastane personeli, sağlık çalışanları ve hastaların bayramını kutladı, çocuk servisindeki minik hastalara da bayram hediyelerini takdim etti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
3
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Maki Fest'ten uyuşturucu açıklaması: "Tüm güvenlik tedbirlerini aldık"
image Maki Festivali 2019 etkinliğinde 2 kişinin uyuşturucu ile yakalanması ile ilgili Kıbrıs Postası'na açıklamada bulunan Maki Fest ekibi, tüm güvenlik tedbirlerinin alındığını belirterek, "Festivalimize enerji katan genç...
4 yaşındaki çocuk ikinci kattan düştü!
image 4 yaşındaki kız çocuğu arkadaşlarıyla oyun oynadığı sırada ikinci kattan aşağı düşerek ağır yaralandı.
Sol Hareket Mağusa İlçe Komitesi kuruldu
image Sol Hareket'te ilk ilçe komitesi Mağusa'da kuruldu.