Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GAZİMAĞUSA 6 Ekim 2019, Pazar 09:10
banner

Kundaklama olayında 3 kişi tutuklandı, aranan şahıslar var

Kundaklama olayında 3 kişi tutuklandı, aranan şahıslar varMağusa'da bir aracın üzerine yanıcı madde dökerek ateşe verdiği iddia edilen 3 kişi tutuklandı.
Paylaş  
6
5
6
0

banner

Kıbrıs Postası - Nadire Bahadi

Mağusa’da 26 Eylül 2019 tarihinde Cemre Yağcıoğlu’na ait MH 111 plakalı aracın üzerine yanıcı madde dökerek ateşe veren ve çıkan yangında Gülay Kemaller’e ait aracında hasar görmesine neden olan zanlı Ahmet Kara, Hüseyin Kara ve Engin Erensu tutuklandı.

Polis ekiplerinin 9 gün süren yoğun araştırması sonucu tespit edilen zanlılar dün Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarıldı. “Kundaklama” ve “Kasti hasar” suçlamaları ile ilgili haklarında soruşturma yürütülen zanlılar aleyhine 3’er günlük tutukluluk süresi temin edildi.

Aracın kundaklanmasında Hüseyin Kara’nın teşviki olduğu tespit edildi

Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru Gökhan Kol mahkemede verdiği ifadesinde, 26 Eylül 2019 tarihinde saat 02:50 sıralarında meçhul şahıslar tarafından Mağusa’da Karakaşlı A2 Apartmanı altında park halinde bulunan Cemre Yağcıoğlu’na ait MH 111 plakalı aracın üzerine yanıcı madde dökülüp ateşe verilerek onu aracın tamamen yanmasına neden olduklarını açıkladı.

Yangın neticesinde yine aynı yerde park halinde bulunan Gülay Kemaller’e ait NV 330 plakalı aracın da kısmen yanarak hasara uğradığını belirten Kol, 9 günlük itinalı bir çalışma sonucunda zanlı Ahmet Kara ve Engin Erensu’nun 4 Ekim 2019 tarihinde Lefkoşa’da tespit edilerek tutuklandığını açıkladı. Kol, ayni gün zanlı Hüseyin Kara’nın da derdest emri gereği tutuklandığını mahkemeye aktardı.

Zanlıların gönüllü ifade verdiğini söyleyen Kol, zanlı Hüseyin Kara ve Engin Erensu’nun verdiği gönüllü ifadelerin ise itiraf niteliğinde olduğunu açıkladı. Kol, zanlı Hüseyin Kara ve Engin Erensu’nun, ifadelerinde hep beraber olay yerine gittiklerini ve burada zanlı Hüseyin Kara’nın teşviki ile zanlı Ahmet Kara’nın konu aracı yaktığını itiraf ettiklerini açıkladı.

Mesele ile ilgili bağlantılı kişilerin ve emarelerin arandığını belirten Kol, alınacak birçok ifadenin ve incelenmesi gereken kamera görüntülerinin olduğunu kaydetti. Yürütülen soruşturmanın devam ettiğini ifade eden Kol, zanlıların 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti. 


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

Görneç ve Serdarlı'da elektrik kesintisi!
image Görneç ve Serdarlı'da yarın 3 saatlik elektrik kesintisi yaşanacak.
Bakan Oğuz fırtınadan etkilenen Mormenekşe'de incelemede bulundu
image Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, bugün fırtınadan etkilenen Mormenkeşe'de incelemede bulundu.
Mağusa Sivil Toplum Platformu: "Gailemiz kentimiz ve kentlilerimizdir. Herkes...
image Mağusa ilçesinde faaliyet gösteren sivil toplum örgütleri, grupları, dernek, birlik, inisiyatif ve platformları bir araya gelerek, Mağusa Sivil Toplum Platformu (MASTOP) çatısı altında birleşti. 30'u aşan örgütün yer ...