Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> KARPAZ 26 Haziran 2015, Cuma 10:14
banner

Coşkun: "Dipkarpaz'da artık bedava oy yok"

Coşkun: Dipkarpaz'da artık bedava oy yokDipkarpaz Belediye Başkanı Suphi Coşkun, Erçin Şahmaran’ın sunduğu Gündeme Bakış programında, unutulan bölge Dipkarpaz’ı anlattı.
Paylaş  
57
68
54
1

Coşkun, en başta eğitim ve sağlık sorunlarının Dipkarpaz’da siyaset malzemesi olmaması gerektiğini aktardı. Dipkarpaz halkının artık oy deposu olarak görülmemesi gerektiğini dile getiren Belediye Başkanı Coşkun, Dipkarpaz’dan artık bedava oy çıkmayacağını söyledi.

“İÇİMİZDE SÜREKLİ BİR KORKU VAR”

Eğitim ve sağlık konularında hep bir engel, hep bir zorlukla karşılaştıklarını dile getiren Coşkun, Recep Tayyip İlköğretim okulu için, Dipkarpaz’daki çocukların eğitimi için şimdiden endişe düştüklerini aktardı. Coşkun endişenin sebebini ise şu sözlerle ifade etti; “Recep Tayyip İlkokul bu sene yine açılacak ama hala daha bizim içimizde bir kuşku var, acaba bu sene ne olacak? İçimizde sürekli bir korku var. Acaba bizim çocuklarımız yine öğretmensiz, müdürsüz mü kalacak diye.”

“DİPKARPAZ’DA ARTIK BEDAVA OY YOK”

Dipkarpaz halkından artık bedava oy çıkmayacağını dile getiren Coşkun, siyasilerin Dipkarpaz’a 4 yılda bir gelmelerine sitem ettiklerini, eğitim ve sağlığın Dipkarpaz içi siyasi bir konu olamayacağını ifade etti. Coşkun, parti örgütleriyle belediye olarak toplandıklarını ve toplantılarda da bu konuları gündemine taşıdığını kaydetti.

1976’dan bu yana Dipkarpaz’ın eğitim ve sağlık yönünden en geri kalmış köy olduğunu ise Coşkun şu sözlerle aktardı; “Bugünkü Dipkarpaz artık eski Dipkarpaz değil. Bugünden sonra Dipkarpaz’ı hiç kimse oy deposu olarak göremez. 4 yılda bir gideyim oylarını alayım anlayışı bitmeli. Dipkarpaz’da bedava oy almak yoktur. UBP’deki örgüt başkanı kardeşlerimle de DP ve CTP’dekilerle de bir araya geliyorum. Bundan sonrada gelmeye çalışacağım.

Biz arkadaşlara şunu önerdik. ‘Arkadaşlar bizim köyümüz çok uzak, herkes kendine göre oy çalışmasını yapacaktır ama hepimizin uzlaştığı bir konu vardır. Eğitim ve sağlıkta politika yapmayalım. 1976’dan bu tarafa Dipkarpaz eğitim ve sağlık konularında en geride kalmış bir köydür.”

“İLK AYLARDA GERÇEKTEN ÇOK ZORLANDIK”

Belediye Başkanlığına geldiği ilk 6 ay içerisinde büyük zorluklarla mücadele ettiğini de ifade eden Coşkun, “Ben göreve geldiğimde talip olduğum Dipkarpaz belediyesi ve belediye binası dahil bizim değildi. Polis bizden oranın kira kağıdını bizden istedi. Belediye başkanlığımın ilk bir ayı içerisinde hükümetimizle diyaloğa girdik. Tabi ki geçmiş belediye başkanlarını kötülemek istemiyorum belki de düşünüp bunu yapsalardı çok iyi olurdu” diyerek sözlerini tamamladı.

StarKıbrıs

banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
26 Haziran 2015, Cuma
Hasan         - Girne
Hayır bedava oy yok. AKP ne emir verirse oraya oy verirsiniz Başkan.
Bunu herkes anladı zaten.

banner
banner
banner
banner
banner

Başbakan Tatar: "Karpaz'ı daha üretken yapıya döndürmek için çalışıyoruz"
image Başbakan Ersin Tatar, Yeşilköy Kolakas ve Patates Panayırı'nın açılışında yaptığı konuşmada, Karpaz bölgesini daha üretken bir yapıya döndürmek ve ekonomik anlamda canlandırmak için çalıştıklarını, bunu yapmak için hü...
Tarım Bakanı Oğuz: "Üreticinin toprağından kopmamasını istiyoruz"
image Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Oğuz, Karpaz bölgesindeki üreticilerin üretimden kopmamalarını, topraklarına sahip çıkmalarını istediklerini, bu çerçevede bakanlık tarafından gerekli tüm desteği vermeye hazır olduklar...
Balalan köyü, nüfusu ile birlikte yok oluyor
image Bladanisyo ismi ile de bilinen Balalan köyü Karpaz bölgesinin en az nüfuslu köylerinden biri. Ülkenin tanınmış birçok aydınının yetiştiği Balalan köyü şimdilerde yaşlanan nüfusu ile birlikte giderek yok oluyor.