Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> KARPAZ 24 Nisan 2018, Salı 12:03
banner

Özyiğit: "Karpaz bölgesinde gözardı edilen sorunların üzerine gitmekte kararlıyız"

Özyiğit: Karpaz bölgesinde gözardı edilen sorunların üzerine gitmekte kararlıyızMilli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit eğitimin devlet politikasına dönüştürülerek yeniden yapılandırılması adına öğretmenler ile görüş alışverişinde bulunmak ve okulların sorunları hakkında yetkililerden bilgi almak amacıyla Mehmetçik İlkokulu, Mehmetçik Ortaokulu, Kumyalı İlkokulu ile Karpaz Meslek Lisesi’ni ziyaret etti.
Paylaş  
26
12
25
0

Eğitimde yaşanan sıkıntıların çözülmesi ve daha kaliteli bir eğitim sisteminin hayata geçirilmesi adına bakanlık olarakçalışmalarını yoğun bir şekilde devam ettirdiklerini belirten Bakan Özyiğit,  yeniden yapılandırılacak eğitim sistemi ile ilgili öğretmenlerin düşüncelerini, fikirlerini almak ve bu yapıyı beraber oluşturmak adına aralarında bulunduğunu ifade ederek“Eğitim sistemini değişen her hükümet ile yap-boz tahtası olmaktan kurtararak, bir devlet politikası haline getirmek için sizlerin görüşleri ve fikirleri bizler için çok önemli. Bu anlamda bölge okullarımızı tek tek gezip, sorunları yerinde inceleyerek ve tüm eğitimcilerimizin fikirlerine danışarak genel eğitim politikalarımzı oluşturmak niyetindeyiz.” ifadelerini kullandı.

“KARPAZ BİZİM İÇİN AYRI BİR ÖNEME SAHİP”

Bakan Özyiğit  ayrıca Karpaz bölgesinin atıl durumda kaldığına bölgenin sorunlarının  gözardı edildiğine dikkat çekerek “Karpaz’ın eğitime, ilgiye ve desteğe şiddetle ihtiyacı olduğu bir gerçek, bu düşünce ve bilinçle hareket ederek, gözardı edilen bu sorunların üzerine gitmekte kararlıyız, bizim içinKarpaz bölgesininayrı bir önemi var” dedi. Merkezi bölgelerin dışında kalan okulların ilgiye muhtaç olduklarını gözlemlediklerini belirten Özyiğit, “Bu bölgelerdeki okulların sorunlarını tek tek tespit edip elimizdeki imkanlar çerçevesinde çözümler yaratmak bizlerin görevidir.” ifadelerini kullandı.

“ÇOCUKLARIMIZ YAPARAK VE YAŞAYARAK ÖĞRENMELİ”

Bakan Özyiğit okul ziyaretlerinin ardından “Kıbrıs Kültürünü Yaşayalım ve Yaşatalım Projesi” kapsamında Zekai Altan tarafından Şehit Tuncer İlkokulu öğrencilerineverilen uygulamalı eğitimi izledi.Eğitimde ilkokul öğrencileri Kıbrıs mutfağına dair eski uygulamaları öğrenirken, kendi yaptıkları çöreklerden yediler.

Bakan Özyiğit buradaki konuşmasında, eğitimde yaparak ve yaşayarak öğrenmenin önemine dikkat çekerken, Kıbrıs Kültürünü ve yaşam biçimini öğrenmeleri için öğrencilerden ülkenin her yerini gezip görmelerini istedi. Özyiğit ayrıca öğrencilere Kıbrıs kültürünü öğreten Eco-Bio Nitovikla Garden Koordinatörü Zekai Altan’a da teşekkür etti.

Zekai Altan ise eğitimde ezberciliği bozmak adına söz konusu projeyi hayata geçirdiklerini dile getirip, Bakan Özyiğit’e böyle bir uygulamaya verdiği destekten ötürü teşekkür etti .


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Meteoroloji Dairesi: "En fazla yağış metrekareye 15 kg ile Zafer Burnu'nda gö...
image KKTC'de dün sabah 08.00 ile bu sabah 08.00 saatleri arasında en fazla yağmur metrekareye 15 kg ile Zafer Burnu'nda kaydedildi.
Ronnas Sahili'ndeki katı atıklar yarın temizlenecek
image Ronnas Sahili, yarın katı atıklardan temizlenecek. 3 kilometre uzunluğundaki sahil şeridinde 09.00-13.00 saatleri arasında temizlik yapılacak.
Arıklı: "Karpaz kendi kaderini kendi yazmalı"
image Yeniden Doğuş Partisi haftalık kahvaltı toplantısını Dipkarpaz köyünde gerçekleştirdi. Kahvaltıda konuşan İskele İlçe Başkanı Aykut Günel, İskele bölgesinde ki çalışmalara hız kesmeden devam ettiklerini söyleyerek, "H...