Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> KARPAZ 25 Ağustos 2018, Cumartesi 17:18
banner

"Spot Cyprus Caretta Festivali" Dipkarpaz'da gerçekleştirildi

Spot Cyprus Caretta Festivali Dipkarpaz'da gerçekleştirildiSpot Cyprus Caretta Festivali kaplumbağaları koruma cemiyeti tarafından Dipkarpaz belediyesi iş birliği ile bu yıl ilk defa Dipkarpaz’da gerçekleştirildi.
Paylaş  
23
10
23
0

23 ve 24 Ağustos geceleri Ahmet Evan ve Rast gibi tanınmış grupların konserlerinin yanısıra, yemek stantları kurulan festival alanında pek çok kişi eğlenirken sahilde gerçekleştirilen yarışmalarda çocuklar ve büyükler zevkle yarıştılar.

Halat çekme yarışması ve kumdan kale yarışmaları çok ilgi gördü.

Bu arada sabah açılan yuvalardan çıkan yavrular akşam denizle buluşturuldu.

Bu yıl yaklaşık 2 bin yuva ile Kuzey Kıbrıs için yeni bir rekor yıl gerçekleşti.

Elde edilen bu başarının, merkezi Alagadide yer alan kaplumbağaları koruma projesi ve Mağusa bölgesi kaplumbağaları koruma projesinin Çevre Dairesi ile iş birliği içinde yürüttüğü koruma çalışmalarının ortak başarısı olduğu belirtiliyor.

Festival kapsamında nasıl kaplumbağa dostu olarak yaşanabileceği hakkında bilgilendirme de yapıldı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Yeşilköy sahilinde ceset bulundu
image Karpaz bölgesinde, Yeşilköy'ün kuzey sahilinde dere yatağı mevkiinde kayalıklar arasında çürümüş ve tanınmaz halde bir ceset bulundu.
Karpaz bölgesinde bugün elektrik kesintisi var
image Bafra ve Sipahi Trafo Merkezlerinde yapılacak bakım- onarım çalışması nedeniyle bugün Karpaz bölgesinde otellerin bulunduğu Bafra bölgesi de dahil geniş bir bölgeye elektrik verilemiyor.
Kumyalı devletten ilgi bekliyor
image Kıbrıs Postası’nın rotası bu hafta Karpaz  yarımadasının büyük köylerinden biri olan Kumyalı köyü oldu. Önemli bir tarihinin yanı sıra bakımsız ve ilgisiz kalmış büyük bir liman ve sahile sahip olan Kumyalı’nın sorunl...