Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> KARPAZ 28 Ocak 2019, Pazartesi 11:45
banner

Çeler, Karpaz'daydı: "Bölge halkının sorunlarına duyarlılık gösteriyoruz"

Çeler, Karpaz'daydı: Bölge halkının sorunlarına duyarlılık gösteriyoruzÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, Karpaz bölgesinde incelemelerde bulundu.
Paylaş  
6
2
5
0

İlk olarak  İskele’deki Şehit İlker Karter İlkokulu’nu ziyaret eden Çeler,  Karpaz bölgesindeki sosyal hizmet uygulamaları  ilgili  okul öğretmenleri ile  görüş alışverişinde bulundu. Sosyal Hizmetler Dairesi Müdürü Aydan Başkurt ile Sosyal Hizmetler Dairesi İskele Bölge Sorumlusu Billur Özsoylu da Bakan Çeler’e ziyaretinde eşlik etti.

Karpaz bölgesinde çocukların daha sağlıklı ve güvenli bir aile ve okul ortamında yaşayabilmeleri konusunda sosyal hizmet uzmanları ile okul öğretmenlerinin işbirliği içinde çalışmasının önemine vurgu yapan Çeler,  Sosyal Hizmetler Dairesi tarafından ilerleyen günlerde bölgede,   bir dizi eğitim seminerlerine başlanacağını söyledi.

Çeler daha sonra Erenköy Lisesi’ni ziyaret ederek Karpaz bölgesindeki muhtarlarla bir araya geldi. Sosyal Hizmetler Dairesi Yeni Erenköy Büro Sorumlusu Tevhik Gören  ve Mehmetçik Büro Sorumlusu Havva Falyalı da toplantıda hazır bulundu.

ÇELER: “BÖLGE HALKININ SORUNLARINA DUYARLILIK GÖSTERİYORUZ"

Bölgede yaşanan sosyal sorunlarla ilgili  muhtarlarla görüş alışverişinde bulunan Çeler; " Bölge halkının sorunlarına duyarlılık gösteriyoruz, Karpaz bölgesinde yaşanan  sıkıntıları yerinde dinlemek için  muhtarlarla bir araya gelmek istedik  " şeklinde konuştu. Bölge halkının daha verimli hizmet alabilmesi için ,  Karpaz’daki altı köyün Mehmetçik Bürosu’ndan  Yeni Erenköy Bürosu’na bağlanması konusunda muhtarlarla istişare eden Çeler, Sosyal Hizmetler Dairesi tarafından  bölge  halkına yönelik olarak ilerleyen günlerde eğitim programlarına başlanacağının altını çizdi.

Bölgedeki işsizlik sorunuyla ilgili de muhtarlarla görüş alışverişinde bulunan Çeler,  muhtarlardan işsiz gençlerin envanterinin çıkarılarak  Çalışma Bakanlığı’na aktarılmasını istedi.

Karpaz bölgesinde faaliyet gösteren turistik tesislere ; yabancı işçi alımından önce bölge halkının istihdam edilmesi hususunda öncelik verileceğini anlatan Çeler; yerel işgücü istihdamının desteklenmesi tüzüğü kapsamında Bakanlığı tarafından hayata geçirilen teşvik ve destekler hakkında da bilgi verdi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Tarım Dairesi eğitim çalışmalarına Yeşilköy'de devam edecek
image Tarım Dairesi, üreticileri bilgilendirme çalışmaları çerçevesindeki eğitimlerini önümüzdeki hafta Yeşilköy'de sürdürecek.
Dipkarpaz Belediye Başkanı Suphi Coşkun, kalp krizi geçirdi
image Dipkarpaz Belediye Başkanı Suphi Coşkun, kalp krizi geçirdi.
Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Oğuz Dipkarpaz'lı üreticilerle bir araya geld...
image Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, Dipkarpaz’da üreticilerle bir araya geldi. Üreticilerin sorunlarını dinleyen Bakan Oğuz, birtakım temas ve incelemelerde bulundu.