Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 17 Ocak 2018, Çarşamba 13:02

Hala Sultan İlahiyat Koleji'ndeki 'dini baskı' iddiaları değerlendiriliyor…

Hala Sultan İlahiyat Koleji'ndeki 'dini baskı' iddiaları değerlendiriliyor…Hala Sultan İlahiyat Koleji’nde bazı öğretmenlerin öğrencilere ‘dini baskı’ uyguladığı gerekçesi ile bir grup öğretmenin Milli Eğitim Bakanlığı’na ulaştırdığı şikayet dilekçeleri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından değerlendirilerek, söz konusu ‘dini baskı’ şikayetlerinin görevlendirilmiş olan denetmenler tarafından incelendiği açıklandı.
Paylaş  
23
26
25
5

KIBRIS POSTASI – Cansu Yarışan

Hala Sultan İlahiyat Koleji’nde bazı öğretmenlerin öğrencilere ‘dini baskı’ uyguladığı gerekçesi ile bir grup öğretmenin Milli Eğitim Bakanlığı’na ulaştırdığı şikayet dilekçeleri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından değerlendirilerek, söz konusu ‘dini baskı’ şikayetlerinin görevlendirilmiş olan denetmenler tarafından incelendiği açıklandı.

Hala Sultan İlahiyat Koleji’nde görevli bazı öğretmenlerin öğrencilere dini baskı yaptığı ve bazı yaptırımlar uyguladığı yönünde şikayetlerin söz konusu okulda görevli bir öğretmen grubu tarafından 29 Aralık 2017 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı’na ve daha sonra ise basına yansıması sonucunda söz konusu iddiaların araştırılması yönünde Bakanlık tarafından harekete geçildi.

Kıbrıs Postası’na konuşan Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Rauf Ataöv, Hala Sultan İlahiyat Koleji’nde ‘dini baskı’ uygulandığı yönünde Bakanlığa sunulan şikayet dilekçelerinin değerlendirildiğini ifade ederek, denetmenler tarafından incelenme aşamasında olduğunu kaydetti.

ATAÖV: “ŞİKAYET DİLEKÇELERİ DEĞERLENDİRİLİYOR, SORUŞTURMA BAŞLATILDI”

Soruşturma sona erdiği zaman raporlar doğrultusunda Hala Sultan İlahiyat Koleji’ndeki ‘dini baskı’ şikayetleri kapsamında gereğinin yapılacağını ifade eden Ataöv, “Hala Sultan İlahiyat Koleji’nde söz konusu şikayetlerin araştırılması için çalışmalar başlatıldı. Bir grup denetmen görevlendirildi.

Olay soruşturuluyor. Şu anda konuyla ilgili yorum yapmak doğru olmaz. Denetmenler bağımsız olarak çalışmalarını sürdürüyor. Gerekli kişilerle temaslar yapılıyor. Olay soruşturması tamamlandıktan sonra çıkacak raporlar doğrultusunda hareket edilecek” şeklinde konuştu.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
0
 
2
 
1
 
1
 
1
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
5
ONAY BEKLEYENLER
0
21 Ocak 2018, Pazar
Ugur         - Lefkosa
Demografik yapimizin icine edenlerin allah bin belasini versin.Burasi ne Iran,ne Suudi Arabistan'dir,burasi laik KKTC'dir.Begenmeyenin cehenneme kadar yolu var.Bu yazdiklarim agir geldiyse ozur dilerim ama artik bicak kemige dayandi.Kendi ulkem de,vatanim da kendimi yabanci hisediyorum.

18 Ocak 2018, Perşembe
Luricadi         - Isgele
Laik bir toplumun yuzkarasi. Luzumsuz bir mektep.

17 Ocak 2018, Çarşamba
Mustafa         - Lefkosa
Geto mubarek geto.Hade bakayim vurun kapisina kiliti.

17 Ocak 2018, Çarşamba
İLKNUR kurt         - Lefkoşa
Burda iddia edilen yurta bende kalıyorum ve bu şekilde herhangi bir baskıya uğramadim. Evet Okulumuzda kur-an okuma yarışmaları yapılıyor. Ama bunların yanında kitap okuma ve bilgi yarışmaları da yapılıyor. Ben ve Arkadaslarım okulumuzda verilen egıtımdende oğretmenlerimizden de yapılan sosyal etkinlik ve yarısmalardan son derece memnun ve mutluyuz. Biz Okulda hiçbir meslek öğretmenimizden baskı görmedik sadece desteklerini gördük ve hala da görmeye devam ediyoruz..

17 Ocak 2018, Çarşamba
Vedat         - Haspolat
Kapatin gitsin yahu. Gençiliğe hiç bir gelecek vermeyen ne olduğu belli olmayan bir bina.

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Pedagojik Formasyon 2018-2019 bahar dönemi başvuruları devam ediyor
image Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ), 2018-2019 Akademik yılı Bahar dönemi, Pedagojik Formasyon Sertifika Programı başvuruları devam ediyor.
LAÜ giriş ve burs sınavı 2 Haziran'da yapılacak
image Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Giriş ve Burs Sınavı 2 Haziran Pazar günü LAÜ Kampüsü’nde saat 10:00’da yapılacak.
UKÜ Folklor/Edebiyat Dergisi'nin 97. sayısı yayımlandı
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi'nin (UKÜ) uluslararası hakemli bilim/kültür dergisi folklor/edebiyat'ın 2019-1 Şubat, 97. sayısı yayımlandı.