Ana Sayfa >> EĞİTİM 17 Ocak 2018, Çarşamba 13:02
Hala Sultan İlahiyat Koleji'ndeki 'dini baskı' iddiaları değerlendiriliyor…
Hala Sultan İlahiyat Koleji'ndeki 'dini baskı' iddiaları değerlendiriliyor…Hala Sultan İlahiyat Koleji’nde bazı öğretmenlerin öğrencilere ‘dini baskı’ uyguladığı gerekçesi ile bir grup öğretmenin Milli Eğitim Bakanlığı’na ulaştırdığı şikayet dilekçeleri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından değerlendirilerek, söz konusu ‘dini baskı’ şikayetlerinin görevlendirilmiş olan denetmenler tarafından incelendiği açıklandı.
Paylaş  
9
15
10
5

KIBRIS POSTASI – Cansu Yarışan

Hala Sultan İlahiyat Koleji’nde bazı öğretmenlerin öğrencilere ‘dini baskı’ uyguladığı gerekçesi ile bir grup öğretmenin Milli Eğitim Bakanlığı’na ulaştırdığı şikayet dilekçeleri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından değerlendirilerek, söz konusu ‘dini baskı’ şikayetlerinin görevlendirilmiş olan denetmenler tarafından incelendiği açıklandı.

Hala Sultan İlahiyat Koleji’nde görevli bazı öğretmenlerin öğrencilere dini baskı yaptığı ve bazı yaptırımlar uyguladığı yönünde şikayetlerin söz konusu okulda görevli bir öğretmen grubu tarafından 29 Aralık 2017 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı’na ve daha sonra ise basına yansıması sonucunda söz konusu iddiaların araştırılması yönünde Bakanlık tarafından harekete geçildi.

Kıbrıs Postası’na konuşan Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Rauf Ataöv, Hala Sultan İlahiyat Koleji’nde ‘dini baskı’ uygulandığı yönünde Bakanlığa sunulan şikayet dilekçelerinin değerlendirildiğini ifade ederek, denetmenler tarafından incelenme aşamasında olduğunu kaydetti.

ATAÖV: “ŞİKAYET DİLEKÇELERİ DEĞERLENDİRİLİYOR, SORUŞTURMA BAŞLATILDI”

Soruşturma sona erdiği zaman raporlar doğrultusunda Hala Sultan İlahiyat Koleji’ndeki ‘dini baskı’ şikayetleri kapsamında gereğinin yapılacağını ifade eden Ataöv, “Hala Sultan İlahiyat Koleji’nde söz konusu şikayetlerin araştırılması için çalışmalar başlatıldı. Bir grup denetmen görevlendirildi.

Olay soruşturuluyor. Şu anda konuyla ilgili yorum yapmak doğru olmaz. Denetmenler bağımsız olarak çalışmalarını sürdürüyor. Gerekli kişilerle temaslar yapılıyor. Olay soruşturması tamamlandıktan sonra çıkacak raporlar doğrultusunda hareket edilecek” şeklinde konuştu.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
0
 
1
 
0
 
1
 
1
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
5
ONAY BEKLEYENLER
0
21 Ocak 2018, Pazar
Ugur         - Lefkosa
Demografik yapimizin icine edenlerin allah bin belasini versin.Burasi ne Iran,ne Suudi Arabistan'dir,burasi laik KKTC'dir.Begenmeyenin cehenneme kadar yolu var.Bu yazdiklarim agir geldiyse ozur dilerim ama artik bicak kemige dayandi.Kendi ulkem de,vatanim da kendimi yabanci hisediyorum.

18 Ocak 2018, Perşembe
Luricadi         - Isgele
Laik bir toplumun yuzkarasi. Luzumsuz bir mektep.

17 Ocak 2018, Çarşamba
Mustafa         - Lefkosa
Geto mubarek geto.Hade bakayim vurun kapisina kiliti.

17 Ocak 2018, Çarşamba
İLKNUR kurt         - Lefkoşa
Burda iddia edilen yurta bende kalıyorum ve bu şekilde herhangi bir baskıya uğramadim. Evet Okulumuzda kur-an okuma yarışmaları yapılıyor. Ama bunların yanında kitap okuma ve bilgi yarışmaları da yapılıyor. Ben ve Arkadaslarım okulumuzda verilen egıtımdende oğretmenlerimizden de yapılan sosyal etkinlik ve yarısmalardan son derece memnun ve mutluyuz. Biz Okulda hiçbir meslek öğretmenimizden baskı görmedik sadece desteklerini gördük ve hala da görmeye devam ediyoruz..

17 Ocak 2018, Çarşamba
Vedat         - Haspolat
Kapatin gitsin yahu. Gençiliğe hiç bir gelecek vermeyen ne olduğu belli olmayan bir bina.

"Maraş ve Vakıf Malları" paneli yankı yarattı
Girne Amerikan Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi’nin, geçtiğimiz günlerde düzenlediği ve GAÜ Millenium Senato Kongre Salonu’nda yoğun bir katılım ile gerçekleştirilen “Maraş’ta Vakıf Mallarının Güncel Değerlendi...
KAÜ'den Zeytin Dalı Harekatı'na kan bağışı ile destek
Kıbrıs Amerikan Üniversitesi (KAÜ), Arabahmet kampüsünde Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı iş birliği ile Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı’nda kahraman Mehmetçiklere ithafen kan bağışı etkinliği düzenledi.
ISURAC Çalışma Kurulu toplantısı Uluslararası Final Üniversitesi'nde gerçekle...
Uluslararası Üniversiteler Arama Kurtarma Konseyi, Uluslararası Final Üniversitesi’nde bir araya gelerek çalışma kurulu toplantısını gerçekleştirdi.