Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 8 Şubat 2018, Perşembe 07:58

Montessori çocukları sanata dokundu

Montessori çocukları sanata dokunduKKTC'de Montessori eğitim sistemi ile 0-6 yaş grubu çocuklara kreş ve anaokulu hizmeti veren Kıbrıs Montessori Okulları'nın Girne Şubesi, Ayhatun Ateşin’in, “Sanata ve hayata yeniden başlayışı” çerçevesinde “Sanata Dokunuş” isimli sergisini izledi.
Paylaş  
18
19
18
0

KKTC'de Montessori eğitim sistemi ile 0-6 yaş grubu çocuklara kreş ve anaokulu hizmeti veren Kıbrıs Montessori Okulları'nın Girne Şubesi, Ayhatun Ateşin’in, “Sanata ve hayata yeniden başlayışı” çerçevesinde “Sanata Dokunuş” isimli sergisini izledi

Girne Montessori Okulu öğretmen ve öğrencileri, Ayhatun Ateşin’in, atölyesi Alashia INN’de  “Sanata Dokunuş” isimli sergiyi izledi.

19 genç sanatçının eserlerinden oluşan “Sanata Dokunuş” sergisinde Girne Montessori Okulu çocukları ve öğretmenleri, resimden heykele, fotoğraftan seramiğe birçok sanat dalını yakından izleme fırsatı buldu.

Serginin izlenmesinin ardından Ayhatun Ateşin Girne Montessori Okulu öğretmen ve öğrencilerine farklı sanat dallarının icrası ile ilgili önemli bilgiler verdi.

Girne Montessori Okulu çocukları sergide yer alan bazı eserleri de anne ve babalarına hediye etmek üzere satın aldı.

Ateşin, ayrıca Montessori çocuklarına birer de kitap ayracı hediye etti.

Girne Montessori Okulu öğretmen ve öğrencilerinin, “Sanata Dokunuş” isimli sergi ziyaretine Kıbrıs Montessori Okulları Eğitim Koordinatörü Hatice Düzgün de eşlik etti.

 19 SANATÇI OLARCA ESER

Ülkenin tanınmış sanatçılarından Ayhatun Ateşin, Girne Montessori Okulu’na sergi ziyaretleri için teşekkür etti, okul öğretmenlerini ve Montessori çocuklarını sanata vermiş olduğu değerden dolayı tebrik etti.

Sanatçı Ateşin, Girne Montessori Okulu’nu “Sanata Dokunuş” sergisinde ağırlamaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

Ateşin, duayen ve genç sanatçıların güncel eserlerinden oluşan “Sanata Dokunuş” sergisinin Aralık ayından beri izlenime açık olduğunu dile getirerek, sanat sever çok sayıda kişinin resimden heykele, fotoğraftan seramiğe farklı sanat dallarını Alashia INN’de izleme fırsatı bulduğunu dile getirdi.

Ayhatun Ateşin, “Sanatsal Dokunuş“ sergisinde, Artin Demirci, Samet Doğan, Elif Aydoğdu Ağatekin, Mediha Şevinç, Vedia Okutan Gaydeler, Gökhan Onur, Ruhiye Onurel Şimşek, Eda Taşlı, Gülay Yakar, Hikmet Uluçam, Umut Germeç, Ayşem Ötük, Aslıhan Kaplan Bayrak, Kadir Selçuk Yaşa, Emrah Güney, Ogün Yücel, Nurseren Tor, Fatma Sarıbaş, Şenay Buluğ’un eserlerinin yer aldığını kaydetti.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Montessori büyük ilgi gördü
image Kıbrıs Montessori Okulları öğretmen ve öğrencileri, Montessori eğitim sistemini tanıtmak amacı ile Erülkü Süpermarket’te hafta sonu düzenlenen organizasyonda buluştu. Tanıtım organizasyonu kapsamında bir dizi etkinlik...
GAU Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nur Yeliz Gülcan "Eğitim ve Etik" Temalı XVIII. Ge...
image “Eğitim Ve Etik” Temalı XVIII. Geleneksel Eğitim Sempozyumu’nun   30 Ocak - 1 Şubat 2019 tarihlerinde gerçekleştiğini kaydeden Gülcan, söz konusu sempozyuma davetli konuşmacı olarak katıldığını kaydetti.
Okullarda ders zili yarın çalıyor
image Yarıyıl tatilini tamamlayan öğrenciler ve öğretmenler yarın ders başı yapacak.