Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 9 Temmuz 2018, Pazartesi 13:01
banner

Çağdaş Eğitim Platformu, din derslerinin ana ders haline getirilmesi istemiyle eylem düzenledi

Çağdaş Eğitim Platformu, din derslerinin ana ders haline getirilmesi istemiyle eylem düzenlediÇağdaş Eğitim Platformu, din derslerinin ana ders haline getirilmesi, din eğitimine gereken önemin verilmesi ve branş öğretmenlerinin istihdamı gibi taleplerle Başbakanlık önünde eylem düzenledi.
Paylaş  
36
10
37
4

“Milli Eğitim Manevi Eğitimsiz Olamaz”, “Milli ve Manevi Eğitim Haktır” yazılı pankartların da açıldığı eylemde, Platform adına Necati Demir bildiri okudu.

Yeni ders yılında din derslerinin seçmeli yapılacağı yönündeki açıklamaları nedeniyle ilgili Milli Eğitim ve Kültür Bakanı’nın eleştirildiği açıklamada, “Bu tarz söylem ve tavırların belli yaşam tarzlarına sahip olan insanların kutuplaştırılması ve demokratik haklarına yönelik bir darbe vurulmasının dışında başka bir şey değildir” denildi.

Eğitim Bakanı’nın bir okulu hedef alan açıklamalarda bulunmasının anti demokratik bir hareket sayıldığı iddia edilen açıklamada, Platform olarak hem Eğitim Bakanı hem de bazı üst düzey makamlara şikâyet, öneri ve aruzlarını aktarıldığı ancak dikkate alınmadıkları belirtildi.

“Bazı istisnai durumlar gerekçesiyle din dersini seçmeli hale getirmek özgürleştirmek olarak kabul edilemez” ifadesi yer alan açıklamada, “Bakana din kültürü ve ahlak bilgisi dersinin sadece bir din dersi, yani mezhepçilik üzerine kurulmuş bir ders olmadığını, çocuklarımıza ve gençlerimize kültür ve ahlak konusunda aktarılması gereken önemli değerlerimizin öğretildiği bir ders olduğunu anlatmaya çalıştık” ifadeleri yer aldı.

SINAV TÜZÜĞÜ

Açıklamada, imamı bulunmayan çok sayıdaki camiye atama yapılabilmesi için Din İşleri Başkanlığı için hazırlanan sınav tüzüğünün Bakanlar Kurulu tarafından onaylanmasının da beklentiler arasında olduğu kaydedildi.

DAHA KALABALIK EYLEM UYARISI

Milli Eğitim Bakanı’na din dersleri konusundaki tutumundan vazgeçme çağrısı da içeren açıklamada, bu tutumdan vazgeçilmediği takdirde daha kalabalık bir kitleyle eylem yapılacağı uyarısı da yer aldı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
0
 
10
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
4
ONAY BEKLEYENLER
0
11 Temmuz 2018, Çarşamba
Sami         - Lefkosa
iste bunlari gordukten sonar alamanlari ve avrupayi daha iyi anliyorum.Domuzun kuyrugunu duzeltmek icin mengeneye sokmuslar 100 yil sonra mengeneyi acarlar ve domuzun kuyrugu eski haline donermis,anlayan anlar artik.

9 Temmuz 2018, Pazartesi
Irfan         - Lefkosa
Ben de sizlere önce bir Türk Dili ve Edebiyatı hocası atanmasını ve hepinize 2 dönem zorunlu dil bilgisi dersi verilmesini istiyorum ki hak ararken madara olmak durumuna düşmeyesiniz. Bunlar alisti gittikleri ulkeyi geldikleri yere cevirmeye geldiklerine gore refah ve huzur bulduklari icin geldiler bulamiyorlarsa geldikleri yere geri donsunler.Pardon ama artik gabak tadi vermeye basladiniz, yahu herseyi allahdan beklemeyin artik,gunaha girersiniz.

9 Temmuz 2018, Pazartesi
FATIH         - GAZIMAGUSA
HADE BIR DE BU CIKTI BASIMIZA.BIR INSAN GITTIGI,GOC ETTIGI ULKEYE UYUM SAGLAR,SAGLAMAYA CALISIR BE GARDASLAR.NIYE MISAFIRI OLDUGUNUZ ULKE SIZE AYAK UYDURSUN.BUMU SIZIN GIBILERIN TARZI,NIYETI,COK AYIP EDIYORSUNUZ.DIN,INANC ALLAHLA KISININ ARASINDADIR,ZORLA GUZELLIK OLMAZ.HERKES GIDER MERSINE SIZIN GIBILER GIDER TERSINE,21INCI YUZYILDA BU KAFA YAPISI.

9 Temmuz 2018, Pazartesi
Haluk         - Girne
Bu ulkede sizi zorla tutan yok. Beğenmeyen geldiği yere geri döner.

banner
banner
banner
banner
banner

DAÜ Psikoloji Bölümü öğrencileri Kuir Kıbrıs Derneği'nde staj yapabilecek
image Cinsiyet, cinsiyet ifadesi, cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği ayrımcılıkları yönünde çalışmalar yürüten Kuir Kıbrıs Derneği, Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Psikoloji Bölümü'yle staj alanında anlaşma imzaladı.
DAÜ'de biyomedikal mühendisliği eğitimi verilecek
image Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ), 2019 – 2020 Akademik Yılı Güz Dönemi'nde Biyomedikal Mühendisliği eğitimi verileceğini, yeni programın eğitim dilinin İngilizce olacağını açıkladı.
"Lefke kenti tarihi dokusuyla özgün niteliklerini koruyor"
image LAÜ Akademisyenleri, çalışmalarında Lefke'nin geleneksel konutlarını incelediler...