Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 16 Ağustos 2018, Perşembe 11:26

UKÜ, Yabancı Diller Yüksekokulu aday öğrencilerini bekliyor

UKÜ, Yabancı Diller Yüksekokulu aday öğrencilerini bekliyor

Öğrencilerine yeni ufuklar açan, sunduğu olanaklarla yetkinliklerini keşfetmelerini sağlayan Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Yabancı Diller Yüksekokulu aday öğrencilerini bekliyor.

Paylaş  
14
10
14
0

Hazırlık Birimi ve Modern Diller Birimi olmak üzere iki ana birimden oluşan ve öğrencilerine interaktif akıllı ekranlarla donatılmış ileri teknoloji dersliklerde eğitim veren Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Mehmet Ali Yavuz, Pearson Assured tarafından uluslararası çapta akredite edildiklerine dikkat çekti.

Prof. Dr. Yavuz, bu akreditasyon sayesinde öğrencilerin başarıyla bitirdikleri programın ‘Pearson Assured’ kalite güvencesi sağlanmış programlardan olduğunu gösteren bir sertifika almaya hak kazanacaklarını da bildirdi. Söz konusu sertifikanın UKÜ öğrencileri için bir referans oluşturacağını kaydeden Yavuz, bu kuruluşun Birleşik Krallık’taki birçok eğitim kurumlarının yanısıra, ABD, Avrupa ve Orta Doğu'daki birçok kurumu da akredite ettiğini belirtti.

Prof. Dr. Yavuz, 2018-2019 Akademik Yılı’nda da Kuzey Kıbrıs ve Türkiye'nin önde gelen yabancı dil okullarından biri olmak için sürdürülebilir bir eğitim sistemi hedeflediklerini açıkladı. Yavuz, aynı zamanda eğitim dili İngilizce olan programlara kayıt yaptıran öğrencilerin İngilizce dil düzeylerini saptayarak derslerini takip edecek yeterliliğe ulaştırmak,İngilizce programlarda eğitim gören öğrencilerin destek İngilizce dersleri ile İngilizcelerini daha üst düzeye çıkarmak, Türkçe programlarda öğrenim gören öğrencilerin ise yabancı dil öğrenmelerini ve yabancı dillerini geliştirmelerini sağlamak amacında olduklarına dikkat çekti.

Öğrencilerin İngilizce, Almanca, Fransızca, Latince, İtalyanca, Rusça ve Yunanca gibi seçmeli derslerden herhangi birini tercih edebileceklerini de aktaran Prof. Dr. Yavuz, bu doğrultuda gerekli eğitimi verdiklerini, Akademik Yazma Destek Merkezi ile öğrencilerin İngilizce akademik yazma becerilerini geliştirmelerine katkıda bulunduklarını, yazım düzeltimi için başvuran öğrencilere destek olduklarını da dile getirdi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

UKÜ Folklor/Edebiyat Dergisi'nin 97. sayısı yayımlandı
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi'nin (UKÜ) uluslararası hakemli bilim/kültür dergisi folklor/edebiyat'ın 2019-1 Şubat, 97. sayısı yayımlandı.
Eğitim Bakanlığı ile DAÜ arasında protokol: 5 binden fazla nadir eser, Milli ...
image Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile Doğu Akdeniz Üniversitesi arasında, Maraş Kütüphanesi'nden sağlanan ve DAÜ Kütüphanesi'nde bulunan "Nadir Eser" niteliğindeki 5,377 adet kitabın Milli Arşiv'e devredilmesine yöneli...
LAÜ lisansüstü programlarında %50 burs imkanı
image Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ), 2018-2019 Akademik Yılı Bahar Dönemi için YÖK ve YÖDAK tarafından onaylı yüksek lisans ve doktora programlarına başvuru kabul ediyor.