Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 1 Eylül 2018, Cumartesi 12:52
banner

"Fizyoterapistlere duyulan ilgi ve gereksinim artmaktadır"

Fizyoterapistlere duyulan ilgi ve gereksinim artmaktadırGirne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Yükseköğretimde 50’inci yılına doğru ilerlerken,  2018-2019 Akademik yılında, Sağlık Bilimleri Fakültesi bünyesine Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü’nü ekledi.
Paylaş  
5
3
5
0

Girne Amerikan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.Dr.Ayşe Seyer Çağatan açıklamasında, GAÜ olarak, 2018-2019 Akademik yılı itibariyle, Türkçe Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümüne Türkiye ve KKTC’den öğrenci alımlarına başlayacaklarını belirtti.

Çağatan, tüm dünyada insan yaşam süresinin giderek arttığını, nüfusun yaşlandığını ve yaşlanan nüfus için bilimsel ve teknolojik gelişmelere paralel tedavi yöntemlerinin ihtiyaç haline geldiğini söyleyerek, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon uygulamalarının önem kazandığını belirtti.

 “FİZYOTERAPİSTLERE DUYULAN İLGİLİ ve GEREKSİNİM ARTMAKTADIR”

Girne Amerikan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayşe Seyer Çağatan açıklamasının devamında ise Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümünün iş imkanlarına değinerek; “Sağlık bilimleri fakültelerinde Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümü mezunlarına fizyoterapist ünvanı verilir. Fizyoterapistler mezun olduktan sonra ulusal, uluslararası hastanelerde, yataklı servis sağlayan alanlarda bunun dışında bakım evlerinde, huzur evlerinde, pediatri alanlarında, nöroloji alanlarında ihtiyaca göre destek sağlayacak olan sağlık personelleridir. Günümüzde artan teknolojiden dolayı hareketsizleşen toplumumuz ve yine teknolojinin bize sağladığı avantajlardan olan uzun yaşam süresi sebebiyle fizyoterapistlere duyulan ilgili ve gereksinim her geçen gün artmaktadır ve önümüzde ki dönemlerde de hiçbir zaman popüler olma özelliğini kaybetmeyecek bir bölümdür” dedi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

KİÜ, Dünya Kadınlar Günü Etkinliği düzenliyor
image Kıbrıs İlim Üniversitesi (KİÜ), 5 Aralık Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında, ‘Aydınlık Ufuklar Paneli’ düzenliyor.
UKÜ'lü Akademisyen: "KKTC'de yaşayan yaşlıların yaklaşık %73.36’sı "Boş Yuva"...
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Feray Gökdoğan, “KKTC’de Yaşayan Yaşlıların Sağlık ve Sosyo-Kültürel Durumlarının Belirlenmesi”adlı çalışmasında, KKTC’deki yaşlıların...
Necat British College'de 5. kez bilim fuarı coşkusu
image Necat British College binasında yer alan 5. Bilim Fuarı’nda açılışı Alsancak Belediye Başkanı Fırat Ataser ile Necat British College direktörleri Selen Necat ve Nilay Necat gerçekleştirdi.