Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 3 Eylül 2018, Pazartesi 16:47
banner

UKÜ, "Yüzme Yaz Okulu" geniş katılımlı sertifika töreniyle tamamlandı

UKÜ, Yüzme Yaz Okulu geniş katılımlı sertifika töreniyle tamamlandıUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Spor İşleri Müdürlüğü  tarafından CIU Arena’da düzenlenen “Yüzme Yaz Okulu” geniş katılımlı sertifika töreniyle tamamlandı. Her yaş grubundan bireylerin katıldığı yüzme kurslarının sonunda 500’e yakın katılımcıya sertifikaları verildi.
Paylaş  
13
11
13
0

Hem tatillerini değerlendirmek hem de spor yapmalarına olanak sağlamak amacıyla küçüklerin de dahil olduğu “Yüzme Yaz Okulu”nda dersler deneyimli eğitmenler tarafından yürütüldü.

CIU Arena Yüzme Eğitmeni Meliha Kaya, yüzme kurslarının sadece yaz ayları ile sınırlı olmadığını belirterek, 12 ay boyunca 4 - 60 yaş arasındaki tüm yaş gruplarına eğitim verdiklerini kaydetti. Meliha Kaya, kursların 2018 Haziran, Temmuz ve Ağustos ayları içerisindegerçekleşitirilerek, minimum 8 ders alankursiyerler içindüzenlendiğini açıkladı.Kaya, kurslara yüzme bilmeyen veya tekniğini geliştirmek isteyen çocuk veyetişkinlerinkatıldığını da hatırlattı.

Çok sayıda grubun mevcut olduğunu aktaran Eğitmen Meliha Kaya, grupların öğrencilerin yaşlarına ve seviyelerine bağlı olarak değişiklik gösterdiğini ve  4-5-6 yaş guruplarının en fazla 6 kişiden oluşturulduğunu, diğer yaşlara göre ise grupların 10 kişiye kadar çıkabildiğini kaydetti. Buna bağlı olarak Kaya, “Sayımızı az tutmaya özen gösteriyoruz, bizim için kursiyerimizin ‘can güvenliği’ ve eğlenceli bir ders işlemesi çok önemlidir” dedi.

Yüzmenin her yaş grubu için uygun ve çok faydalı bir spor olduğunu ifade eden Kaya, günümüzde bir çok rahatsızlığın örneğin; bel fıtığı, boyun fıtığı, skolyoz ve sırt rahatsızlıklarında tedavi olarak uygulandığını sözlerine ekledi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

DAÜ Vakıf Yöneticiler Kurulu'nda bayrak değişimi: Yeni Başkan Erdal Özcenk
image Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Vakıf Yöneticiler Kurulu’nun yeni yönetimi, bugün itibariyle göreve başladı. Yeni dönemin Başkanı Dr. Erdal Özcenk oldu...
KTÖS, Okulların Kapasitelerinin Geliştirilmesi Anketi'nin sonuçlarını açıklad...
image Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS), Okulların Kapasitelerinin Geliştirilmesi Anketi'nin sonuçlarını açıkladı.
LGS yerleştirme sonuçları açıklandı
image T.C. Milli Eğitim Bakanlığı, Liselere Geçiş Sistemi kapsamındaki birinci yerleştirme sonuçlarını açıklandı.