Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 4 Eylül 2018, Salı 16:04
banner

DAÜ öğrencileri dünyayı keşfediyor

DAÜ öğrencileri dünyayı keşfediyorDoğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) değişim programlarıyla öğrencilerini yurt dışına göndermeye devam ediyor. 10 yıldır devam eden öğrenci değişim programı uygulamasıyla DAÜ öğrencilerine, iş birliği içinde olduğu 18 farklı ülkeden 24 üniversiteden bir tanesinde bir veya iki dönem eğitim görebilecekleri müthiş bir olanak sağlıyor.
Paylaş  
17
10
13
0

Dünya genelindeki seçkin kurumlarla özenle yapılan bu iş birlikleri sayesinde, DAܒlü olan her öğrenciye ABD, Almanya, İran, Danimarka, Kanada, İtalya, Avusturya, Güney Kore ve Çin gibi ülkelerde eğitim görme ve eğitim sonunda elde ettikleri kredileri DAܒye aktarma şansı verilmektedir. Faydaları saymakla bitmeyen bu Öğrenci Değişim Programı’ndan öğrencilerin daha kolay bir şekilde yararlanabilmesi için Üniversite bünyesindeki Uluslararası Ofis’te bulunan tecrübeli bir ekip, her öğrenciye çıkacakları bu yolculukta yardımcı olmak için bireysel danışmanlık yapmaktadır. Öğrenci Değişim Portfolyosu’na her geçen gün yeni üniversiteler ve ülkeler ekleyen DAÜ, daha çok öğrenci için daha çok imkan sunmaktadır. DAÜ geçtiğimiz akademik dönem boyunca Çin, Kazakistan ve Avusturya’dan 8 öğrenciye ev sahipliği yapmıştır. Bu öğrenciler Bankacılık ve Finans, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Psikoloji ve İnşaat Mühendisliği bölümlerinde eğitimlerini sürdürmüştü.

DAÜ ÖĞRENCİLERİ DÜNYANIN ÇEŞİTLİ YERLERİNE GİTMEYE HAZIRLANIYOR:

Uluslararası Ofis, 2018 - 2019 Akademik Yılı Güz Dönemi’nde Öğrenci Değişim Programı kapsamında DAܒye gelecek olan 10 öğrenciyi belirledi. Aynı dönem 15 DAܒlü öğrenci de DAܒnün iş birliği içinde olduğu üniversitelere doğru yol alacak. Güney Kore’de; Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı’ndan 1, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Programı’ndan 1, Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden 1, New York’ta; İşletme Mühendisliği Bölümü’nden 1, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden 2, Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) bir başka eyaleti olan Illinois’de; Bankacılık ve Finans Bölümü’nden 1, Kanada’da (Calgary’de); Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü ve İşletme Bölümü’nden birer, Almanya’da; İşletme Bölümü, Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı, Siyaset Bilimi Bölümü ve Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Programı’ndan birer ve İzmir’de; İşletme Mühendisliği ve Makine Mühendisliği Bölümleri’nden birer öğrenci, Öğrenci Değişim Programı kapsamında  eğitimlerini alacaklar.

BULUT: “BENİM İÇİN İNANILMAZ FAYDALI BİR DÖNEM OLDU”

Öğrenci Değişim Programı kapsamında Güney Kore’ye giden Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı öğrencisi Mert Ercan Bulut, Güney Kore’de geçirdiği dönemin kariyerini olumlu bir şekilde etkilediğini belirtti. Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı öğrencisinin işinde başarılı olabilmesi için insanlardaki kültürel farkları anlamasının önemli olduğunu belirten Bulut, “Güney Kore günlük yaşantı, kültür ve felsefe bakımından ülkemizle büyük farklılıklar gösteren bir bölgedir. Buraya gidip bunu kendi gözlerimle görmem önemliydi, benim için inanılmaz faydalı bir dönem oldu. İleriki kariyerime yardımcı olacak bilgiler edindim ve Uzak Doğu kültür ve felsefelerini detaylı bir şekilde inceledim.” ifadelerini kullandı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

DAÜ Öğretim Üyesi Doç.Dr. Deniz İşçioğlu AÖA Yönetim Kurulu Üyeliği'ne getiri...
image DAÜ Öğretim Üyesi Doç.Dr. Deniz İşçioğlu Atatürk Öğretmen Akademisi Yönetim Kurulu Üyeliğine getirildi.
GAÜ denizcilik alanında ki iki yeni bölüm için öğrenci alımlarına başlıyor
image Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Yükseköğretimde 50’inci yılına doğru ilerlerken, 2019-2020 Akademik yılında Meslek Yüksekokulu bünyesinde, Deniz Brokerliği ile Deniz Ulaştırma ve İşletme bölümlerini ekledi.
DAÜ, bu yaz 800 öğrenciyi ağırlıyor
image DAÜ, 10. Uluslararası Yaz Okulu 17 farklı ülkeden 800 öğrenciyi ağırlıyor.