Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 14 Eylül 2018, Cuma 11:36
banner

UKÜ Bitki Bilimi ve Teknolojileri Yüksek Lisans Programı aday öğrencilerini bekliyor

UKÜ Bitki Bilimi ve Teknolojileri Yüksek Lisans Programı aday öğrencilerini bekliyorUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ), Bitki Bilimi ve Teknolojileri Yüksek Lisans Programı 2018-2019 yeni Akademik Dönem itibariyle öğrenci kaydına başlıyor.
Paylaş  
4
1
4
0

Bitki Bilimi ve Teknolojileri Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İbrahim Baktır, Program’ın eğitim dilinin İngilizce olduğunu ve tezli ya da tezsiz olarak tamamlanabileceğini kaydetti.

Prof. Dr. İbrahim Baktır, Programın Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ile Yüksek Öğretim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu (YÖDAK) tarafından onaylı olduğunu hatırlatarak, doktora programı için de çalışmaların başlatıldığını aktardı.

Yüksek Lisans Programı hakkında bilgi veren Prof. Dr. Baktır,program temel amacının ziraat mühendislerinin özgün çalışmalar yaparak kariyer yapmalarına yardımcı olmak ve uluslararası bağlantılarını güçlendirmek temel amaçlarından olduğunu açıkladı. Modern ıslah çalışmaları sonucu çok sayıda yeni kültür bitkisinin devreye girdiğini ifade eden Baktır, bu kapsamda geleneksel olarak yetiştiriciliği yapılan standart kültür çeşitlerinden de optimal bir şekilde yararlanma olanaklarının araştırılmasını sağladıklarını kaydetti. İbrahim Baktır, kuraklığa, hastalık ve zararlılara dayanıklı, tuzlu koşullara uygun yeni bitki türü veya çeşitlerinin devreye sokulması, suyun etkili bir şekilde kullanılması hakkında toplumsal bilgilendirmelerin de program kapsamında yer aldığını dile getirdi.

Bitki Bilimi ve Teknolojileri Yüksek Lisans Programı’nın eğitim olanaklarına da değinen Prof. Dr. Baktır,yeni teknolojik gelişimleri takip ederek,alanında uzman akademik kadro ile tezin hazırlanması için gereken alt yapının üniversite tarafından karşılandığını belirterek, öğrencilerin üniversitenin tarım alanlarından ve seralarından da yararlanılabileceğine dikkat çekti.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

"Çocuklar Çok Haklı" konulu panel, Lefkoşa Bedesten'de gerçekleşti
image SOS Çocuk Köyü, Kıbrıs Çocuk Vakfı ve Evrensel Çocuk Hakları Derneği işbirliğinde organize edilen, Çocuk Hakları Paneli Lefkoşa Bedesten’de gerçekleşti.
UKÜ'den kadına yönelik şiddete karşı farkındalık etkinliği
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi(UKÜ) Rehberlik ve Psikolojik Danışma Kulübü ile Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Merkezi (PDAREM) işbirliğinde 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanış...
GAÜ'lü Doç. Dr. Hossein Sadri, İtalya'daki uluslararası konferanstaydı
image İtalya'nın Katanya Üniversitesi Mimarlık okulunda organize edilen, Uluslararası konferansa Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Mimarlık Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Hossein Sadri davetli konuşmacı olarak katıldı.