Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 14 Eylül 2018, Cuma 11:36

UKÜ Bitki Bilimi ve Teknolojileri Yüksek Lisans Programı aday öğrencilerini bekliyor

UKÜ Bitki Bilimi ve Teknolojileri Yüksek Lisans Programı aday öğrencilerini bekliyorUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ), Bitki Bilimi ve Teknolojileri Yüksek Lisans Programı 2018-2019 yeni Akademik Dönem itibariyle öğrenci kaydına başlıyor.
Paylaş  
13
10
13
0

Bitki Bilimi ve Teknolojileri Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İbrahim Baktır, Program’ın eğitim dilinin İngilizce olduğunu ve tezli ya da tezsiz olarak tamamlanabileceğini kaydetti.

Prof. Dr. İbrahim Baktır, Programın Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ile Yüksek Öğretim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu (YÖDAK) tarafından onaylı olduğunu hatırlatarak, doktora programı için de çalışmaların başlatıldığını aktardı.

Yüksek Lisans Programı hakkında bilgi veren Prof. Dr. Baktır,program temel amacının ziraat mühendislerinin özgün çalışmalar yaparak kariyer yapmalarına yardımcı olmak ve uluslararası bağlantılarını güçlendirmek temel amaçlarından olduğunu açıkladı. Modern ıslah çalışmaları sonucu çok sayıda yeni kültür bitkisinin devreye girdiğini ifade eden Baktır, bu kapsamda geleneksel olarak yetiştiriciliği yapılan standart kültür çeşitlerinden de optimal bir şekilde yararlanma olanaklarının araştırılmasını sağladıklarını kaydetti. İbrahim Baktır, kuraklığa, hastalık ve zararlılara dayanıklı, tuzlu koşullara uygun yeni bitki türü veya çeşitlerinin devreye sokulması, suyun etkili bir şekilde kullanılması hakkında toplumsal bilgilendirmelerin de program kapsamında yer aldığını dile getirdi.

Bitki Bilimi ve Teknolojileri Yüksek Lisans Programı’nın eğitim olanaklarına da değinen Prof. Dr. Baktır,yeni teknolojik gelişimleri takip ederek,alanında uzman akademik kadro ile tezin hazırlanması için gereken alt yapının üniversite tarafından karşılandığını belirterek, öğrencilerin üniversitenin tarım alanlarından ve seralarından da yararlanılabileceğine dikkat çekti.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Yıltan Taşçı Akademi kursiyerleri diplomalarını aldı
image Yıltan Taşçı Akademi'nin "Fotoğrafta Kompozisyon" kursunu başarı ile tamamlayan 1’inci dönem kursiyerleri diplomalarını aldı.
DAÜ, TSE İş Sağlığı ve Güvenliği belgesi aldı
image Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ), Türk Standartları Enstitüsü (TSE) “OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği” belgesini aldı. TSE Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Müdürü Ahmet Kemal Kızıltan, DAÜ Rektörü Prof. Dr. Necd...
Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'ndan çocuklara senfonik masallı eğitim
image KKTC Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle düzenlenecek ve 4 gün sürecek eğitim konserleri, yarın başlıyor.