Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 5 Ekim 2018, Cuma 14:14
banner

Yrd. Doç. Dr. Ali Övgün'den büyük başarı

Yrd. Doç. Dr. Ali Övgün'den büyük başarıDoğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Fen ve Edebiyat Fakültesi, Fizik Bölümü doktora mezunlarından ve 2018 – 2019 Akademik Yılı’nda Fizik Bölümü’ne araştırma, eğitim ve öğretim faaliyetlerine destek vermek amacıyla misafir kadroda görevlendirilen Yrd. Doç. Dr. Ali Övgün DAÜ ailesini bir kez daha gururlandırdı.
Paylaş  
11
11
11
0

Web of Science (WoS), Clarivate Analytics şirketi bünyesinde bulunan bir kuruluş olup, dünyaca ünlü akademik dergileri endeksleme ve analiz etme kuruluşudur. Publons ise WoS tarafından taranan üst düzey kaliteli dergilere gönderilen yayınları değerlendirmek için görevlendirilen hakemleri kayıt altına alan ve hakemlik görevinden dolayı ilgili dergi ile istişare içerisinde hakemi puanlandıran bir kuruluştur.

Yrd. Doç. Dr. Ali Övgün, 2017 – 2018 Akademik Yılı’nda üst düzey kaliteli Fizik dergilerine gönderilen çok sayıda yayını başarıyla değerlendirerek, kazandığı puanlarla Fizik branşında tüm dünyada %1’lik dilime girmeyi başarıp, Publons tarafından ödüle layık görüldü.

Böylesine anlamlı ve prestijli bir ödüle Publons tarafından layık görülmesinden dolayı son derece mutlu olduğunu belirten Yrd. Doç. Dr. Övgün, yaptığı açıklamada bu bağlamda kazandığı ödülün “Üniversitem DAܒye de hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Yrd. Doç. Dr. Övgün, 2016 yılında DAÜ Fizik Bölümü’nden doktora derecesini aldıktan sonra Şili’de bulunan (Pontificia Universidad Católica de Valparaíso) PUCV’ye doktora sonrası (post-doc) araştırma çalışmaları yapmak için gitmişti.

Post-doc süresince dünyanın en saygın kuruluşlarından olan İsviçre’deki CERN Teorik Fizik Bölümü’ne, Kanada’daki Waterloo Üniversitesi ve Perimeter Teorik Fizik Enstitüsü’ne, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki California Devlet Üniversitesi Fresno ve Stanford Üniversitesi’ne ve en son olarak da Princeton İleri Araştırmalar Enstitüsü’ne misafir araştırmacı olarak gitmiş ve dünyanın en ünlü fizikçileriyle çalışma fırsatı yakalamıştır.

Yrd. Doç. Dr. Övgün bugüne kadar WoS tarafından endekslenen dergilerde toplam 47 adet yayına sahip olup, özellikle 2017 yılındaki 20 adetlik yayın performansı ile gravitasyon ve kozmoloji fiziği literatüründe dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
14
 
3
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kolej Giriş Sınavları tamamlandı
image Kolej Giriş Sınavlarının 2'nci Basamağı bugün yapıldı.
Denklik krizi yeniden hortladı!
image Kıbrıs Postası'na ulaşan onlarca kişi, geçtiğimiz haftalarda yaşanan ve yalnızca Kıbrıs Postası'nın özel bilgilerle kamuoyuna duyurduğu Türkiye ile "diploma denklik krizinin" yeniden hortladığını, 17 Mayıs Cuma gününd...
Kolej sınavının 2. basamağı bugün
image 2018-2019 öğretim yılı, Kolej Giriş Sınavlarının (KGS) 2'nci Basamağı (KGS-2), bugün yapılıyor.