Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 11 Ekim 2018, Perşembe 16:38
banner

LAÜ Akademisyeni Sadık'ın makalesi, Sage Publications'a ait dergide yayınlandı

LAÜ Akademisyeni Sadık'ın makalesi, Sage Publications'a ait dergide yayınlandıLefke Avrupa Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sadık Ülker, verimli Elektrik Elektronik Mühendisliği'nde ders anlatımı konusunda değerli bir yayın gerçekleştirdi.
Paylaş  
0
10
0
0

Merkezi İngiltere’de bulunan  birçok alanda prestijli dergileri ile bilinen Sage Publications’a ait  Uluslararası Elektrik Mühendisliği Eğitim Dergisi (International Journal of Electrical Engineering Education), Ülker’in Elektrik Mühendisliği bölümünde anlatılması zor ve karmaşık olarak kabul edilen anten teorisi dersinin nasıl daha verimli bir şekilde öğrencilere anlatılması gerektiği üzerine yazdığı ‘Antennas and Propagation Course in Education’ isimli makaleyi yayınladı.

Sadık, anten ve dalga yayılımlarının öğrencilere nasıl verimli bir şekilde aktarılacağını irdeledi

Uluslararası Elektrik Mühendisliği Eğitim Dergisi1963’te yayın hayatına başlayan, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği alanında bir eğitim dergisi olan ve Elektrik Mühendisliği eğitimindeki yenilikleri, eğitim için kullanılması gereken yeni deneyleri irdeleyen dergide yayınlanan makalesinde Ülker, günümüz teknolojilerini de kullanarak ‘anten ve dalga yayılımlarının’ öğrencilere nasılverimli bir şekilde aktarılacağını irdeledi.

Ülker: Bu makale bir rehber niteliğinde olabilecek

Ülker çalışması ile ilgili bilgiler vererek, özellikle bu dersin nasıl anlatılacağı, teorik ve matematiksel bilginin yanı sıra hangi deneylerin yapılması gerektiği, bunun yanında öğrencilerin nasıl anten tasarımı yapması gerektiği konularına makalesinde yer verdiğini belirtti. Ülker, sonuç olarak öğrencilerin bu bilgileri aldıktan sonra yapılan değerlendirmelerde öğrencilerin istenilen program çıktılarına ulaşma düzeyinin ölçüldüğünü ve bu ölçümler sonucunda dersin başarılı bir şekilde öğrencilere aktarıldığının ortaya çıktığını ifade etti. Makalede ana hat olarak yapılan vurgunun, dersin öğretiminde dünyada bir ortak konsensüsün olmaması ve bunun yanında öğrencilere verilen dersin bazen çok teorik, bazen çok matematik bazen de çok deney ağırlıklı olması sebebi ile istenilen bilgilerin tümü ile öğretilememesi üzerine bu yayına ihtiyaç duyulduğunu söyleyen Ülker, bütün dünyada ‘anten ve yayılımları’ dersinin daha iyi anlatılabilmesi için bu makalenin bir rehber niteliğinde olabileceğini vurguladı.

banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kolej Giriş Sınavı sonuçları açıklandı
image Kolej Giriş Sınavlarının 2'nci basamağı bugün yapıldı ve sonuçlar açıklandı.
DAÜ PER-SEN'den tepki
image DAÜ PER-SEN bugün yazılı bir açıklama yaparak, "Rektörlüğün önerisi ve VYK'nın 07/02/2019 tarihinde almış olduğu Müdür kadrolarına münhal açıklması kararı bu tarihten yaklaşık 3 ay sonra ve ne ilginçtir ki 4 lü koalis...
Ünlü gazeteci Güneri Civaoğlu DAÜ'de Atatürk'ü anlattı
image Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) 24. Bahar Festivali kapsamında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne gelen ünlü gazeteci, avukat ve akademisyen Güneri Civaoğlu'nu ağırladı.