Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 8 Kasım 2018, Perşembe 13:24
banner

GAÜ'nün genç denizcileri brövelerini aldı

GAÜ'nün genç denizcileri brövelerini aldıGirne Amerikan Üniversitesi(GAÜ) Denizcilik ve Ulaştırma Yüksek Okuluna bu yıl katılan genç denizciler, GAÜ Millenium kongre salonunda, Rektör Prof. Dr. Kutsal Öztürk’ün de katılımı ile düzenlenen törende ile brövelerini aldı.
Paylaş  
12
13
12
0

Şehitlere saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende, Öğrenci Konseyi Başkanı, öğrenci temsilcileri, DUYO Müdürü Dr. Bayram Ali TAVLAYAN ve Rektör Prof. Dr. Kutsal Öztürk birer konuşma gerçekleştirdi.

Uzakyol Kaptan Dr. Bayram Ali Tavlayan konuşmasında; brövenin ayırt edici yönünün yanı sıra uzmanlık belgesi ve sertifika anlamına da geldiğini vurgulayarak, geleneksel olarak yapılan Bröve Takma Törenin ardından genç denizcilerin sorumluluklarının daha da arttığını ifade etti. Mezunların kısa sürede çok önemli gemilerde görev yaptıklarını ve GAܒyü en iyi şekilde temsil ettiklerini gelen teşekkür yazılarından öğrendiklerini belirten Kaptan Tavlayan, GAÜ Denizcilik ve Ulaştırma Yüksek Okulunda verilen lisans eğitiminin ve elde edilecek kariyerin önemine dikkat çekti. Kaptan Tavlayan, iyi bir İngilizce ve lisans derecesiyle mezun olacak genç denizcilerin ileride Uluslararası Denicilik Örgütü (IMO) ve Birleşmiş Milletler (UN) gibi uluslararası kuruluşlarda da görev yapabileceklerini vurguladı. Kaptan Tavlayan, başarıya yönelik adımların öğrencilerin kendi seçimlerine bağlı olduğunu belirterek, İtalyan devlet adamı ve düşünür SENECA’nın “Gideceği limanı bilmeyen gemiye hiçbir rüzgârdan fayda gelmez” sözleriyle genç denizcilere tavsiyede bulundu.

GAÜ Rektörü Prof. Dr. Kutsal Öztürk ise konuşmasında, Denizcilik ve Ulaştırma Yüksek Okulunun, Girne Amerikan Üniversitesi’nin önemli ve değerli bir bölümü olduğunu, başarılarınn yakından takip etiklerini ve bu başarılardan gurur duyulduğunu ifade etti. Öztürk ayrıca, öğrencilerin talebi ile kurulan okul bandosunun da kısa zamanda büyük ilerleme gösterdiğini ve bundan duyduğu memnuniyeti dile getirerek başta; Dr. Elizabeth Bengil olmak üzere, başarıda payı olanlara teşekkür etti.

Tören, bando takımına mensup öğrencilerin sertifikalarının dağıtılmasının ardından, yeni denizci öğrencilere Prof. Dr. Kutsal Öztürk ve Dr. Bayram Ali Tavlayan tarafından brövelerinin takılması ile sona erdi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

UFÜ'de 'özel gereksinimli bireylerin okul öncesinde kaynaştırılma etkileri' k...
image Uluslararası Final Üniversitesi'nde (UFÜ) özel gereksinimli çocukların okul öncesi dönemde kaynaştırılmalarına ilişkin Prof. Dr. Bülbin Sucuoğlu tarafından "Okul Öncesi Kaynaştırmanın Etkileri/Araştırmalar Ne Söylüyor...
Mağusa'daki Mormenekşe İlkokulu öğrencileri, 3 haftadır öğretmen bekliyor
image Mağusa'daki Mormenekşe İlkokulu'nda öğrenim gören kızının, öğretmeninin başka okula atandığı için 3 haftadır eğitim alamadığını anlatan Aysun Turan, yetkililere çağrıda bulundu.
Atun: "Kıbrıs sorununun başlangıç noktası Yunanistan'daki ekonomik kriz"
image Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi (KISBÜ) 24 Nisan tarihinde Kıbrıs'ta İngiliz Sömürge Çalıştayı gerçekleştirildi.