Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 8 Kasım 2018, Perşembe 12:20
banner

DAÜ Uluslararası Barış Konferansı başladı

DAÜ Uluslararası Barış Konferansı başladıDoğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) İletişim Fakültesi, 5. Uluslararası İletişim ve Medya Çalışmaları Konferansı (Uluslararası Barış Konferansı) 8 Kasım 2018 Perşembe günü saat 10:00’da Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda gerçekleştirilen açılış töreni ile başladı.
Paylaş  
11
11
11
0

DAÜ bünyesinde faaliyet gösteren Barış İçin Araştırma ve İletişim Merkezi (BAİM) tarafından organize edilen konferans “Barışı düşün, konuş ve yetiştir” teması ile 9 Kasım 2018 tarihine kadar devam edecek.

Konferans açılışında konuşan DAÜ İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Barış İçin Araştırma ve İletişim Merkezi Başkanı Doç. Dr. Metin Ersoy, katılımlarından dolayı herkese teşekkürlerini ileterek akademik alanda başarılı iki ismin konuşmacı olarak yer alacağını aktardı. Konferans hakkında bilgiler veren Doç. Dr. Ersoy, konferansta 12 ülkeden 60’a yakın katılımcının yer alacağını belirterek eş zamanlı oturumlardasunumlar gerçekleştirileceğini bildirdi.

DAÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Osam gerçekleştirdiği konuşmasında konferansta önemli sonuçlar elde edileceğine inandığını belirterek iletişim ve medya çalışmaları alanına önemli katkı sağlayacağını aktardı. Prof. Dr. Osam, barış konuşmalarında önemli kelimelerin ortaya çıkacağına inandığını belirterek verimli bir konferans geçmesi temennisinde bulundu.

Açılış konuşmalarının ardından Prof. Dr. Osam ana konuşmacılardan Prof. Dr. Nico Carpentier ve Prof. Dr. Stuart Allan’a Kıbrıs’a özgü Lefkara pano takdiminde bulundu. Konferans, Upsala Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nico Carpentier’in “Community Media, Participation and Agonism: A Natural Alliance?” konulu sunumu ile devam etti. Sunumunun ardından ise saat 12.00’den itibaren eş zamanlı oturumlarda “Barış İletişimi”, “Siyasal İletişim”, “Kriz Yönetimi”, “Mülteci ve Azınlık Hakları” gibi birçok farklı konu tartışıldı.

İKİNCİ GÜN OTURUMLARI

Konferansın 9 Kasım 2018 Cuma günü gerçekleşecek ikinci bölümü saat 09.00’da uluslararası davetli konuşmacılardan Cardiff Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Stuart Allan’ın sunumuyla başlayacak. Allan’ın sunumunun ardından Salamis ve Soli Salonları’nda konferansın eş zamanlı oturumları devam edecek. “İran Sineması”, “Dijital Demokrasi”, “Yeni Medya ve Barış” gibi konuların işleneceği oturumlara DAÜ öğretim üyelerinin ve öğrencilerinin yoğun katılımı bekleniyor.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

UFÜ'de 'özel gereksinimli bireylerin okul öncesinde kaynaştırılma etkileri' k...
image Uluslararası Final Üniversitesi'nde (UFÜ) özel gereksinimli çocukların okul öncesi dönemde kaynaştırılmalarına ilişkin Prof. Dr. Bülbin Sucuoğlu tarafından "Okul Öncesi Kaynaştırmanın Etkileri/Araştırmalar Ne Söylüyor...
Mağusa'daki Mormenekşe İlkokulu öğrencileri, 3 haftadır öğretmen bekliyor
image Mağusa'daki Mormenekşe İlkokulu'nda öğrenim gören kızının, öğretmeninin başka okula atandığı için 3 haftadır eğitim alamadığını anlatan Aysun Turan, yetkililere çağrıda bulundu.
Atun: "Kıbrıs sorununun başlangıç noktası Yunanistan'daki ekonomik kriz"
image Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi (KISBÜ) 24 Nisan tarihinde Kıbrıs'ta İngiliz Sömürge Çalıştayı gerçekleştirildi.