Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 8 Kasım 2018, Perşembe 15:18
banner

LAÜ'de "Mimarlık Paylaşımları" sunum serilerinin ilki gerçekleşti

LAÜ'de Mimarlık Paylaşımları sunum serilerinin ilki gerçekleştiLefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Mimarlık Fakültesi tarafından ‘Mimarlık Paylaşımları’ sunum serilerinin ilki düzenlendi.
Paylaş  
13
12
12
0

Sunumlar kapsamında 2017-2018 Bahar Dönemi içerisinde Mimarlık ve İç Mimarlık bölümlerinde tasarım stüdyoları derslerinde tasarlanan en iyi öğrenci projeleri yer aldı.

2018-2019 Güz dönemi içerisinde 6 hafta boyunca seminer serisi olarak devam edecek sunumlar LAÜ Mimarlık ve İç mimarlık bölüm öğrencileri tarafından sunulacak.  

"TASARLADIKLARIMIZI, TOPLUMDAKİ MİMARİ KÜLTÜRÜ VE BİLİNCİ ARTIRMAK AMACIYLA PAYLAŞMAK AMACINDAYIZ"

Etkinlik hakkında bilgi veren Mimarlık Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr.  Erçim Uluğ, geçtiğimiz yıllar içerisinde LAÜ Mimarlık Bölümü’nde mimarlık eğitim kalitesini tescillemek amacıyla yoğun ve  başarılı bir akretitasyon süreci geçirmiş bulunduklarını dile getirdi. Nitelikli mimarlık eğitiminin nitelikli mimari tasarımları beraberinde getirdiğini ifade eden Uluğ,“Bizler bunun bilinci içerisinde, LAÜ Mimarlık ve İç Mimarlık Bölümleri olarak tasarladıklarımızı ve ürettiklerimizi toplumdaki mimari kültürü ve bilinci artırmak amacıyla paylaşmak amacındayız” dedi.

Düzenlenen seminer serilerinin gelenekselleşerek ileriki yıllar içerisindede devam edeceğini belirten Uluğ,“Adamızda bulunan tüm mimarlık öğrencilerini ve meslektaşlarımızı mimari paylaşımlar için sunumlarımıza bekliyoruz” dedi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

YÖK'ten büyük sorumsuzluk! Hem üniversiteler hem 100 bini aşkın mezun zan alt...
image KKTC üniversitelerinde okula gitmeden diploma alanların olduğunun YÖK tarafından tespit edildiğinin YÖK Tanıma ve Denklik İşleri Daire Başkanlığı'nca açıklanması ancak bu konuda ayrıntı verilmemesi tedirginlik ve tepk...
KKTC üniversitelerinde okula gitmeden diploma alanlar YÖK tarafından tespit e...
image YÖK, aralarında KKTC'nin de olduğu yurt dışındaki üniversitelerde hukuk ve mühendislik gibi bölümleri okuduğunu iddia edenlerden bazılarının, bu ülkelerde 8 ile 38 gün arasında bulunduğu tespit edildiğini duyurdu.
UKÜ, Öğrenci Yerleştirme ve Burs Sıralama Sınavı 12 Haziran'da
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi'nin (UKÜ) KKTC liselerinden geçmiş yıllarda mezun olan veya bu yıl mezun olacak KKTC ve TC vatandaşı öğrencilere yönelik Öğrenci Yerleştirme ve Burs Sıralama Sınavı 12 Haziran'da saat ...