Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 8 Kasım 2018, Perşembe 15:18
banner

LAÜ'de "Mimarlık Paylaşımları" sunum serilerinin ilki gerçekleşti

LAÜ'de Mimarlık Paylaşımları sunum serilerinin ilki gerçekleştiLefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Mimarlık Fakültesi tarafından ‘Mimarlık Paylaşımları’ sunum serilerinin ilki düzenlendi.
Paylaş  
3
3
2
0

Sunumlar kapsamında 2017-2018 Bahar Dönemi içerisinde Mimarlık ve İç Mimarlık bölümlerinde tasarım stüdyoları derslerinde tasarlanan en iyi öğrenci projeleri yer aldı.

2018-2019 Güz dönemi içerisinde 6 hafta boyunca seminer serisi olarak devam edecek sunumlar LAÜ Mimarlık ve İç mimarlık bölüm öğrencileri tarafından sunulacak.  

"TASARLADIKLARIMIZI, TOPLUMDAKİ MİMARİ KÜLTÜRÜ VE BİLİNCİ ARTIRMAK AMACIYLA PAYLAŞMAK AMACINDAYIZ"

Etkinlik hakkında bilgi veren Mimarlık Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr.  Erçim Uluğ, geçtiğimiz yıllar içerisinde LAÜ Mimarlık Bölümü’nde mimarlık eğitim kalitesini tescillemek amacıyla yoğun ve  başarılı bir akretitasyon süreci geçirmiş bulunduklarını dile getirdi. Nitelikli mimarlık eğitiminin nitelikli mimari tasarımları beraberinde getirdiğini ifade eden Uluğ,“Bizler bunun bilinci içerisinde, LAÜ Mimarlık ve İç Mimarlık Bölümleri olarak tasarladıklarımızı ve ürettiklerimizi toplumdaki mimari kültürü ve bilinci artırmak amacıyla paylaşmak amacındayız” dedi.

Düzenlenen seminer serilerinin gelenekselleşerek ileriki yıllar içerisindede devam edeceğini belirten Uluğ,“Adamızda bulunan tüm mimarlık öğrencilerini ve meslektaşlarımızı mimari paylaşımlar için sunumlarımıza bekliyoruz” dedi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

GAÜSEM'den, uygulamalı müzik sertifika programları
image Girne Amerikan Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (GAÜSEM), müzik alanında en kapsamlı uygulamalı sertifika programları sunuyor.
Akpınar: "Onur ve gurur ile kutluyoruz"
image GAÜ Kurucu Rektörü Serhat Akpınar, Cumhuriyet Bayramı mesajı yayınladı.
UKÜ Öğretim Üyesi Kayhan'dan KKTC'nin 35. yıldönümü için açıklama
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hatice Kayhan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluş yıldönümü hakkında açıklamalarda bulundu.