Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 1 Şubat 2019, Cuma 15:01
banner

Bir 'para yoksa karne de yok' vakası da Ruso'da!

Bir 'para yoksa karne de yok' vakası da Ruso'da!Çanakkale Ortaokulu’nda yaşanan ‘150 TL yoksa karne de yok’ skandalının ardından, bir skandal da Lefkoşa’da bulunan Şehit Hüseyin Ruso Ortaokulu’ndan geldi.
Paylaş  
4
3
4
1

Kıbrıs Postası – Ertuğrul Senova

Kıbrıs Postası’na ulaşan Erdem Canlı isimli veli, kızını dün sabahleyin karne alması için okula bıraktığını, bir süre sonra okul hattından arandığın, telefonun diğer ucundan kızının “Baba, 150 TL vermediğim için karnemi vermediler” dediğini ifade etti.

“YARISINI VERSE DE OLUR”

Telefonun diğer ucundan gelen ve okul yönetiminden birine ait olduğu düşünülen bir diğer sesin de “yarısını getirse de olur” dediğini belirten Erdem Canlı isimli veli, “ben de kızıma boş ver kızım, karneyi alma, gel dedim. Çünkü iş gereği şehir dışındaydım” şeklinde konuştu.

“KARNE PARASI ADI ALTINDA 150 TL TALEP EDİLDİ”

İstenilen 150 TL’lik ücretin ‘karne parası’ adı altında talep edildiğini belirten Canlı, “kendileri de aramadı, okul hattından kızımı arattılar. Başka çocuklara da vermemişler. Ama bazıları parayı vermeden almış” ifadelerinde bulundu.

Çanakkale Ortaokulu ile Şehit Hüseyin Ruso Ortaokulu’nda yaşanan bu olaylardan mustarip olan çocuk sayısının, bilinenden fazla olduğu düşünülüyor.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
1 Şubat 2019, Cuma
Ruso öğrencisi         - Kıbrıs
Okulumuzun bu 150 tl parayı gayet makul bulması saçma zaten herkes bu parayı veremiyor benim arkadaşım okul da tenefuslerde yemek yemiyor mesela o 150 tl onun icin fazla şu da var resim hocamız malzeme alamadığımiz icin resimden bizi 4 le bıraktı okulumuz neden onuda karşılamıyor 1 karne bir dergi ve bir gezi icin tutulan otobus bu kadar mı pahalı ? Degil peki okulun su elektrigi vb bahane ediliyor bizim 150 tl ler bütün sene yetiyor mu o elektrik ve suya ? Yetmiyor bahane buluyorlar birde aptalca sisteminizden bir an önce mezun olmak istiyorum

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

YÖK'ten büyük sorumsuzluk! Hem üniversiteler hem 100 bini aşkın mezun zan alt...
image KKTC üniversitelerinde okula gitmeden diploma alanların olduğunun YÖK tarafından tespit edildiğinin YÖK Tanıma ve Denklik İşleri Daire Başkanlığı'nca açıklanması ancak bu konuda ayrıntı verilmemesi tedirginlik ve tepk...
KKTC üniversitelerinde okula gitmeden diploma alanlar YÖK tarafından tespit e...
image YÖK, aralarında KKTC'nin de olduğu yurt dışındaki üniversitelerde hukuk ve mühendislik gibi bölümleri okuduğunu iddia edenlerden bazılarının, bu ülkelerde 8 ile 38 gün arasında bulunduğu tespit edildiğini duyurdu.
UKÜ, Öğrenci Yerleştirme ve Burs Sıralama Sınavı 12 Haziran'da
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi'nin (UKÜ) KKTC liselerinden geçmiş yıllarda mezun olan veya bu yıl mezun olacak KKTC ve TC vatandaşı öğrencilere yönelik Öğrenci Yerleştirme ve Burs Sıralama Sınavı 12 Haziran'da saat ...