Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 1 Şubat 2019, Cuma 15:01
banner

Bir 'para yoksa karne de yok' vakası da Ruso'da!

Bir 'para yoksa karne de yok' vakası da Ruso'da!Çanakkale Ortaokulu’nda yaşanan ‘150 TL yoksa karne de yok’ skandalının ardından, bir skandal da Lefkoşa’da bulunan Şehit Hüseyin Ruso Ortaokulu’ndan geldi.
Paylaş  
5
3
5
1

Kıbrıs Postası – Ertuğrul Senova

Kıbrıs Postası’na ulaşan Erdem Canlı isimli veli, kızını dün sabahleyin karne alması için okula bıraktığını, bir süre sonra okul hattından arandığın, telefonun diğer ucundan kızının “Baba, 150 TL vermediğim için karnemi vermediler” dediğini ifade etti.

“YARISINI VERSE DE OLUR”

Telefonun diğer ucundan gelen ve okul yönetiminden birine ait olduğu düşünülen bir diğer sesin de “yarısını getirse de olur” dediğini belirten Erdem Canlı isimli veli, “ben de kızıma boş ver kızım, karneyi alma, gel dedim. Çünkü iş gereği şehir dışındaydım” şeklinde konuştu.

“KARNE PARASI ADI ALTINDA 150 TL TALEP EDİLDİ”

İstenilen 150 TL’lik ücretin ‘karne parası’ adı altında talep edildiğini belirten Canlı, “kendileri de aramadı, okul hattından kızımı arattılar. Başka çocuklara da vermemişler. Ama bazıları parayı vermeden almış” ifadelerinde bulundu.

Çanakkale Ortaokulu ile Şehit Hüseyin Ruso Ortaokulu’nda yaşanan bu olaylardan mustarip olan çocuk sayısının, bilinenden fazla olduğu düşünülüyor.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
1 Şubat 2019, Cuma
Ruso öğrencisi         - Kıbrıs
Okulumuzun bu 150 tl parayı gayet makul bulması saçma zaten herkes bu parayı veremiyor benim arkadaşım okul da tenefuslerde yemek yemiyor mesela o 150 tl onun icin fazla şu da var resim hocamız malzeme alamadığımiz icin resimden bizi 4 le bıraktı okulumuz neden onuda karşılamıyor 1 karne bir dergi ve bir gezi icin tutulan otobus bu kadar mı pahalı ? Degil peki okulun su elektrigi vb bahane ediliyor bizim 150 tl ler bütün sene yetiyor mu o elektrik ve suya ? Yetmiyor bahane buluyorlar birde aptalca sisteminizden bir an önce mezun olmak istiyorum

banner
banner
banner
banner
banner

GAÜ BESYO Özel Yetenek Sınavları devam ediyor
image Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ), Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) bünyesinde bulunan Antrenörlük, Beden Eğitimi Öğretmenliği ve Antrenörlük bölümleri için yetenek sınavları, 26 Ağustos İstanbul, 28 Ağustos...
Öğretmen sendikalarından ortak açıklama: 'Alasya İlkokulu ve GMTMK'nın ek der...
image Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası ve Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası başkanları ortak açıklama yaparak eğitim/öğretim faaliyetlerinin planlanmasını sekteye uğratan iki önemli unsur olduğunu vurguladı.
"Lefke Gazi Lisesi'ndeki öğrenci kayıtlarında usulsüzlük var, öğrenciler başk...
image Lefke Sivil Toplum Örgütleri Platformu, Lefke Gazi Lisesi'nin ortaokul bölümünde yaşanan usulsüzlük dolayısıyla Eğitim Bakanı, Lefke ve Güzelyurt kaymakamlarına çağrıda bulundu.