Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 3 Şubat 2019, Pazar 15:37
banner

GAÜ mimarlık öğrencileri, kendi kendine yetebilen saksı tasarladı

GAÜ mimarlık öğrencileri, kendi kendine yetebilen saksı tasarladıGirne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri, “Koridoru Yeniden Canlandırmak” başlığı ile, kendi kendine yetebilen saksı tasarımlarını sergiledi.
Paylaş  
1
2
1
0

GAÜ'den verilen bilgiye göre, GAÜ Mimarlık Fakültesi Akademisyenlerinden Doç. Dr. Hossein Sadri’nin önderliğinde ‘ye yakın mimarlık öğrencisinin ortaya koyduğu projede öğrenciler, “Koridoru Yeniden Canlandırmak” isimli kendi kendine yetebilen saksılar tasarladı.
          
Sadri: “Bu Saksılar Sulamaya İhtiyaç Duymuyor”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Doç. Dr. Sadri şunları söyledi;

“Bu sergi 50’ye yakın mimarlık öğrencisinin gruplar halinde çalıştıkları ve 20’nin üzerinde kendi kendine yetebilen saksıları inşa ettikleri saksılardan oluşmaktadır. Saksılar içerisine kendilerinin bokashi kompost yöntemi ile oluşturdukları toprakları ekleyerek, içerisine farklı katmanlarda farklı bitkiler dikerek Mimarlık Fakültesi’nin koridorlarını yeniden canlandırmak için yaptıkları bir çalışma oldu. Bu saksılar sulamaya ihtiyacı olmayan, kendilerinin bir sulama haznesi bulunduğu ayrıca; içerisinde ki kompostlaşmanın devam edebilmesi için organik atıkların içine atılabileceği bir kısmın olduğu tasarım ürünleridir. Buna ek olarak öğrenciler ormanda ki bitkilerin farklı katmanlardan olmasının, birbirleri arasında oluşturacakları dayanışma ve dayanıklılığın incelenmesi ile beraber birbiri ile uyumlu olabilecek bitkileri öğrenerek onlardan seçim yaparak kendi oluşturdukları saksının içine o bitkileri diktiler.”


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Türkiye'nin ünlü oyuncularından Sinem Kobal, LAÜ'nün konuğu oluyor
image Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) tarafından organize edilen "LAÜ'de Bahar Söyleşileri" kapsamında Türk oyuncu Sinem Kobal, LAÜ'nün konuğu olacak.
Avcı: "Verdiğimiz diplomalar Avrupa Birliği kriterlerinde"
image Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Hemşirelik Yüksekokulu Müdürü Doç. Doç. Dr. Mehmet Zeki Avcı, sağlık sektöründeki gelişmeler hakkında açıklamalarda bulundu.
DAÜ'nün Cezayirli öğrencileri doyasıya eğlendi
image Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Uluslararası İşler ve Tanıtım'dan Sorumlu Rektör Yardımcılığı'na bağlı Uluslararası Ofis tarafından, DAÜ Deniz Tesisleri'nde organize edilen Cezayir Gecesi'nde, özellikle Cezayirli öğre...