Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 3 Şubat 2019, Pazar 15:37

GAÜ mimarlık öğrencileri, kendi kendine yetebilen saksı tasarladı

GAÜ mimarlık öğrencileri, kendi kendine yetebilen saksı tasarladıGirne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri, “Koridoru Yeniden Canlandırmak” başlığı ile, kendi kendine yetebilen saksı tasarımlarını sergiledi.
Paylaş  
1
2
1
0

GAÜ'den verilen bilgiye göre, GAÜ Mimarlık Fakültesi Akademisyenlerinden Doç. Dr. Hossein Sadri’nin önderliğinde ‘ye yakın mimarlık öğrencisinin ortaya koyduğu projede öğrenciler, “Koridoru Yeniden Canlandırmak” isimli kendi kendine yetebilen saksılar tasarladı.
          
Sadri: “Bu Saksılar Sulamaya İhtiyaç Duymuyor”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Doç. Dr. Sadri şunları söyledi;

“Bu sergi 50’ye yakın mimarlık öğrencisinin gruplar halinde çalıştıkları ve 20’nin üzerinde kendi kendine yetebilen saksıları inşa ettikleri saksılardan oluşmaktadır. Saksılar içerisine kendilerinin bokashi kompost yöntemi ile oluşturdukları toprakları ekleyerek, içerisine farklı katmanlarda farklı bitkiler dikerek Mimarlık Fakültesi’nin koridorlarını yeniden canlandırmak için yaptıkları bir çalışma oldu. Bu saksılar sulamaya ihtiyacı olmayan, kendilerinin bir sulama haznesi bulunduğu ayrıca; içerisinde ki kompostlaşmanın devam edebilmesi için organik atıkların içine atılabileceği bir kısmın olduğu tasarım ürünleridir. Buna ek olarak öğrenciler ormanda ki bitkilerin farklı katmanlardan olmasının, birbirleri arasında oluşturacakları dayanışma ve dayanıklılığın incelenmesi ile beraber birbiri ile uyumlu olabilecek bitkileri öğrenerek onlardan seçim yaparak kendi oluşturdukları saksının içine o bitkileri diktiler.”


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

LAÜ'lü Akademisyen Hablemitoğlu: "Sosyal adalet bir inanç ve ilkedir"
image Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Bölüm Başkanı Prof. Dr. Şengül Hablemitoğlu “20 Şubat Dünya Sosyal Adalet Günü” dolayısıyla açıklamalarda bulunarak, detaylı bilgiler aktardı.
DAÜ İç Mimarlık Bölümü Mardin'de atölye çalışması gerçekleştirdi
image Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Mimarlık Fakültesi, İç Mimarlık Bölümü Mardin Müzesi’nin eğitim etkinlikleri kapsamında, “Tasarla-Üret-Kullan” isimli atölye çalışması gerçekleştirdi. Mardin’de düzenlenen söz konusu et...
GAÜ Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Çetiner, 20 Şubat Sosyal Adalet Günü ned...
image Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selma Çetiner, 20 Şubat Sosyal Adalet Günü nedeniyle mesaj yayımladı.