Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 12 Şubat 2019, Salı 17:32
banner

UKÜ'lü Akademisyen Yrd. Doç. Dr. Özdemir'den çocuklara yarı yıl tatili önerileri

UKÜ'lü Akademisyen Yrd. Doç. Dr. Özdemir'den çocuklara yarı yıl tatili önerileriUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Eğitim Fakültesi, Okul Öncesi Öğretmenliği Program Başkanı Yrd. Doç. Dr. Sarem Özdemir, yarı yıl tatilinde 4 ile 8 yaş çocukların hem zamanlarını aileleriyle daha aktif geçirmelerine hem de öğretici etkinliklerle motor gelişimine katkı sağlayacak tavsiyelerde bulundu.
Paylaş  
3
2
3
2

Yrd. Doç. Dr. Özdemir, tablet veya telefonlarda geçirilen sürenin çocuklarda zihinsel ve fiziksel gelişimi negatif yönde etkilendiğine yönelik bir çok araştırma yapıldığını belirterek, Şubat tatili döneminde çocuğun hem nitelikli zaman geçirmesi hem de tabletlerden uzak durmasının ebeveynlerin elinde olduğunu kaydetti.

Ailelerin çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimini olumlu etkileyebilecek ev içi veya dışı etkinliklere ortam yaratması gerektiğine dikkat çeken Özdemir, matematik ve beden eğitimi dersini bir oyun altında birleştirebileceklerini açıkladı. Sarem Özdemir, “Böylelikle çocuklar hem zihinsel hem de bedensel gelişimine destek sağlanacak ve okullar açıldığı zamanda çocuklar daha olumlu bir tutuma sahip olacaklar” dedi.

Bu uygulamalar aracılığıyla çocuğun aile ile iletişimin güçleneceğini de vurgulayan Yrd. Doç. Dr. Sarem Özdemir,  özellikle 4 – 8 yaş arası çocuklar içinevdeki eşyaları düzensiz bir şekilde uygun alana dizerek, karton kutular da yerleştirip, oyunun kurallarını birlikte belirlemeleri tavsiyesini verdi.Özdemir, “Sandalyenin sağından, kutunun altından, masanın üstünden geç gibi komutlar kullanılarak, oyun hakem düdüğü ile başlar ve biter” şeklinde bu tür oyunlar hazırlayabileceklerini de sözlerine ekledi. Bu oyundaki amacın önceden belirtilen kurallara ve komutlara uyulması olduğunu ifade eden Sarem Özdemir, oyunun hakemliğini ise dönüşümlü yapabileceklerini önerdi. Özdemir,bu tür etkinliklerin çeşitlendirilebileceğini belirterek, önerilen oyunun olası diğer aktivitelerden sadece biri olduğunu vurguladı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
2
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
2
ONAY BEKLEYENLER
0
13 Şubat 2019, Çarşamba
Hasan Ender Kaya         -

13 Şubat 2019, Çarşamba
        - magosa

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

KİÜ'de "Uzaklaştırma Kurumundaki Son Gelişmeler, Sorunlar ve Çözüm Önerileri"...
image KİÜ Konferans Salonu'nda yarın saat 13.30'da "Uzlaştırma Kurumundaki Son Gelişmeler, Sorunlar ve Çözüm Önerileri" konulu konferans gerçekleştirilecek.
UFÜ Turizm ve Mutfak Sanatları Kariyer Günü düzenlendi
image Uluslararası Final Üniversitesi Turizm ve Mutfak Sanatları Kariyer Günü, üniversitenin konferans salonunda alanında uzman kişilerin katılımı ve aday turizmcilerin uygulama pratik etkinlikleri ile gerçekleştirildi.
GAÜ Arama Kurtarma Takımı, 2019 şampiyonluğuna hazırlanıyor
image Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Arama Kurtarma ve Ulaştırma Teşkilatı (AKUT) şampiyonluğa hazırlanıyor.