Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 1 Mart 2019, Cuma 07:44
banner

Öztürkler: "Üniversitelerle ilgili iptal kararı yok"

Öztürkler: Üniversitelerle ilgili iptal kararı yokYükseköğrenim ve Dış İlişkiler Dairesi Müdürü Öztürkler, YÖDAK'ın 6 üniversiteyle ilgili 'iptal kararı' ürettiğine ilişkin iddiaları yanıtlayarak, üniversitelerle ilgili herhangi bir iptal kararı olmadığını, sadece izinlerinin askıya alındığını söyledi.
Paylaş  
2
1
2
0

Kıbrıs Postası

YÖDAK’ın bazı üniversitelerle ilgili ‘iptal kararı’ ürettiğine ilişkin iddialara, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Yükseköğrenim ve Dış İlişkiler Dairesi Müdürü Ziya Öztürkler’den yanıt geldi.

Öztürkler yaptığı yazılı açıklamada, bahse konu üniversitelerle ilgili herhangi bir iptal kararı alınmadığını, sadece izinlerinin askıya alındığını kaydetti.

Kararı YÖDAK’ın kendisinin verdiğini ve ilgili üniversitelerin şu aşamada öğretime başlayacak durumda olmadığı kararına vardığını açıklayan Öztürkler, “Bir iptal kararı olmadığı için Bakanlığın yasal bir işlem yapması mümkün değildir” diyerek, YÖDAK’la yaptıkları telefon görüşmesinde, ilgili üniversitelerin şu an için gerekli şartları yerine getirmediğinin belirtildiğini kaydetti.

Öztürkler,“Askıya alınan üniversitelerin şartları yerine getirdikleri takdirde öğretime başlamak için sürece dahil olabilecekleri bakanlığımıza ifade edilmiştir” dedi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Ünlü gazeteci Güneri Civaoğlu DAÜ'de Atatürk'ü anlattı
image Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) 24. Bahar Festivali kapsamında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne gelen ünlü gazeteci, avukat ve akademisyen Güneri Civaoğlu'nu ağırladı.
Kolej Giriş Sınavları tamamlandı
image Kolej Giriş Sınavlarının 2'nci Basamağı bugün yapıldı.
Denklik krizi yeniden hortladı!
image Kıbrıs Postası'na ulaşan onlarca kişi, geçtiğimiz haftalarda yaşanan ve yalnızca Kıbrıs Postası'nın özel bilgilerle kamuoyuna duyurduğu Türkiye ile "diploma denklik krizinin" yeniden hortladığını, 17 Mayıs Cuma gününd...