Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 8 Mart 2019, Cuma 12:39
banner

Uluslararası Final Üniversitesi'nde "oyunlaştırma" çalıştayı yapıldı

Uluslararası Final Üniversitesi'nde oyunlaştırma çalıştayı yapıldıUluslararası Final Üniversitesi’nde “Yeni Nesil Motivasyon İçin Oyunlaştırma” çalıştayı yapıldı.
Paylaş  
6
5
6
0

Üniversitenin Konferans Salonu’nda Eğitim Fakültesi’nden akademisyenler, öğrenciler ve öğretmenlere yönelik gerçekleştirilen çalışmada birbirinden ilginç oyunlaştırma örnekleri uygulandı.

Oyun tabanlı ve oyunlaştırılmış birçok ödüllü eğitim projesini hayata geçiren Ercan Altuğ Yılmaz tarafından hazırlanan atölye çalışması, yeni nesil “oyunlaştırma” kavramının irdelenmesi ile başladı.

“Oyun, bizim yaşadığımız coğrafyada olumsuz anlamların da yüklendiği bir kavram olsa da bir sorunu çözmede çok işe yarıyor” diyen Ercan Altuğ Yılmaz; oyunlaştırmanın eğitim, satış-pazarlama ve iletişim gibi birçok sektörde insanların üzerinde olumlu ve güçlü bir etkiye sahip olduğunu belirtti.

Oyunlaştırmanın dikkat süresini arttırdığını, eğlenirken öğrenmenin daha hızlı olduğunu ve ortada bir sorun olduğunda oyunlaştırmanın etkisinin daha kuvvetli olduğunu ifade eden Yılmaz bilgiler ışığında katılımcılara yöntemleri birbirinden farklı uygulamalar yaptırdı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

LAÜ, KKTC üniversiteleri arasında en fazla parametreden tam puan alan ünivers...
image Lefke Avrupa Üniversitesi, yüksek öğrenim kurumlarını derecelendiren uluslararası bir kurum olan QS (Quacquarelli Symonds) tarafından yapılan değerlendirmede, büyük bir başarı elde ederek, KKTC üniversiteleri arasında...
GAÜ 2019 burs sıralama sınavı 31 Mayıs'ta gerçekleşecek
image Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ), KKTC Liseleri’nden mezun olmuş üniversite adaylarına yönelik, 35 yıllık akademik bilgi birikimi ve deneyimi ile Merkez ve yurtdışı kampüslerde,  kesintisiz  7 yıl kesintisiz burs ve ...
KİÜ, Universiti Sains Malaysia ile işbirliği protokolü imzaladı
image Kıbrıs İlim Üniversitesi (KİÜ), Universiti Sains Malaysia (USM) ile işbirliği protokolü imzaladı.