Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 8 Mart 2019, Cuma 12:39
banner

Uluslararası Final Üniversitesi'nde "oyunlaştırma" çalıştayı yapıldı

Uluslararası Final Üniversitesi'nde oyunlaştırma çalıştayı yapıldıUluslararası Final Üniversitesi’nde “Yeni Nesil Motivasyon İçin Oyunlaştırma” çalıştayı yapıldı.
Paylaş  
6
5
6
0

Üniversitenin Konferans Salonu’nda Eğitim Fakültesi’nden akademisyenler, öğrenciler ve öğretmenlere yönelik gerçekleştirilen çalışmada birbirinden ilginç oyunlaştırma örnekleri uygulandı.

Oyun tabanlı ve oyunlaştırılmış birçok ödüllü eğitim projesini hayata geçiren Ercan Altuğ Yılmaz tarafından hazırlanan atölye çalışması, yeni nesil “oyunlaştırma” kavramının irdelenmesi ile başladı.

“Oyun, bizim yaşadığımız coğrafyada olumsuz anlamların da yüklendiği bir kavram olsa da bir sorunu çözmede çok işe yarıyor” diyen Ercan Altuğ Yılmaz; oyunlaştırmanın eğitim, satış-pazarlama ve iletişim gibi birçok sektörde insanların üzerinde olumlu ve güçlü bir etkiye sahip olduğunu belirtti.

Oyunlaştırmanın dikkat süresini arttırdığını, eğlenirken öğrenmenin daha hızlı olduğunu ve ortada bir sorun olduğunda oyunlaştırmanın etkisinin daha kuvvetli olduğunu ifade eden Yılmaz bilgiler ışığında katılımcılara yöntemleri birbirinden farklı uygulamalar yaptırdı.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

UKÜ'lü Akademisyen Prof. Dr. Gökdoğan dünya yaşlı nüfusundaki artış hızına di...
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Feray Gökdoğan, yaşlılara saygı haftası kapsamında sağlık hizmetlerinin gelişmesiyle birlikte dünya yaşlı nüfusundaki artış hızına dik...
DAÜ'de "18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri anma" paneli düzenlendi
image Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Atatürk Araştırma ve Uygulama Merkezi (ATAUM) tarafından 18 Mart 2019 Pazartesi günü, saat 14:30’da, Mustafa Afşin Ersoy Salonu’nda düzenlenen, “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri An...
GAÜ'den 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitler Günü etkinliği
image Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Uluslararası Milenyum Senato Kongre Merkezi'nde 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle, Eğitim Fakültesi tarafından organize edilen etkinlik gerçekleşti.