Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 11 Mart 2019, Pazartesi 11:45
banner

DAÜ ile Sağlık Bilimleri Üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandı

DAÜ ile Sağlık Bilimleri Üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandıDoğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) ile Türkiye’de yer alan Sağlık Bilimleri Üniversitesi arasında akademik işbirliği protokolü imzalandı.
Paylaş  
3
3
3
0

Söz konusu protokolün imzalanmasından önce, iki üniversitenin yöneticileri, 8 Mart 2019 Cuma günü, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’na ziyaret gerçekleştirdi.

Ziyarette; KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit, Bakanlık Yüksek Öğrenim ve Dışilişkiler Dairesi Müdürü Ziya Öztürkler, DAÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Osam, T.C. Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, DAÜ Akademik İşler’den Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halit Tanju Besler ile Uluslararası İşler ve Tanıtım’dan Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cem Tanova ve T.C. Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sadrettin Pençe hazır bulundu.

Ziyaret sonrasında, DAÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Osam ile T.C. Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, DAÜ Rektörlük Binası’nda gerçekleşen tören ile protokole imza koydu.

PEK ÇOK KONUDA İŞBİRLİĞİ

Protokol kapsamında devlet üniversitesi olan DAܒnün sağlık alanında eğitim etkinliğinin arttırılması ve KKTC’de yükseköğrenim konusunda göstermiş olduğu liderlik rolünü tıp ve sağlık eğitimi alanında da KKTC devletine yakışır bir sistem oluşturarak ileriye götürmesi amaçlanıyor.

Diğer yandan, iki üniversite arasında öğretim kadrolarından yararlanma, altyapılardan karşılıklı yararlanma, uluslararası tanıtım faaliyetlerinde işbirliği, ortak sağlık tesisleri, ortak eğitim programları gibi çeşitli konularda da iş birliği yapılacak.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

UKÜ'lü Akademisyen Prof. Dr. Gökdoğan dünya yaşlı nüfusundaki artış hızına di...
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Feray Gökdoğan, yaşlılara saygı haftası kapsamında sağlık hizmetlerinin gelişmesiyle birlikte dünya yaşlı nüfusundaki artış hızına dik...
DAÜ'de "18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri anma" paneli düzenlendi
image Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Atatürk Araştırma ve Uygulama Merkezi (ATAUM) tarafından 18 Mart 2019 Pazartesi günü, saat 14:30’da, Mustafa Afşin Ersoy Salonu’nda düzenlenen, “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri An...
GAÜ'den 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitler Günü etkinliği
image Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Uluslararası Milenyum Senato Kongre Merkezi'nde 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle, Eğitim Fakültesi tarafından organize edilen etkinlik gerçekleşti.