Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 14 Mart 2019, Perşembe 06:22
banner

DAÜ mezunu Gizem Taştemel Dinçkan kariyerini anlattı

DAÜ mezunu Gizem Taştemel Dinçkan kariyerini anlattıDoğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Rektörlüğü, Akademik Birimler ve Mezunlarla İletişim ve Kariyer Araştırma Müdürlüğü (MİKA) işbirliği ile düzenlenen 7. DAÜ Uluslararası Kariyer Günleri devam ediyor.
Paylaş  
4
3
4
0

Bu çerçevede İşletme ve Ekonomi Fakültesi ve İletişim Fakültesi davetlisi olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne (KKTC) gelen DAÜ mezunu Gizem Taştemel Dinçkan, Prof. Dr. Mehmet Tahiroğlu Salonu’nda DAܒlü öğrencilerle buluştu. Etkinliğe fakülte öğretim üyeleri ile birlikte DAÜ İşletme ve Ekonomi Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selcan Timur ve  İşletme Bölüm Başkanı Doç. Dr. Şule Aker de katıldı.

2013 yılında DAÜ İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun olan Dinçkan, “21. Yüzyılın Ekonomik Suçu: Çalışan Suistimalleri” başlıklı bir sunum yaptı.

Dinçkan, şu anda çalışmakta olduğu Cerebra CPAs&Advisors firmasındaki Kıdemli Danışmanlık pozisyonu ile ilgili öğrencilere bilgi verdi.

DAܒden mezun olmasının ardından kariyer tecrübelerini paylaşan Dinçkan, mesleki kariyerde doğru alanda ilerlemede staj yapmanın öneminin altını çizdi.

SUİSTİMAL İNCELEMELERİNİ ANLATTI

2014 yılında Cerebra’da asistan olarak çalışmaya başladığını ifade eden Dinçkan, 2017 yılında Kıdemli Danışmanlığa terfi ettiğini belirtti.

5 yıllık tecrübesi süresince ağırlıklı olarak iç kontrol, iç denetim, adli muhasebe, suistimal denetimi ve bağımsız denetim ile ilgili projelerde yer aldığını söyleyen Dinçkan, ana müşterileri arasında dünyanın önde gelen uluslararası kurumsal firmalarının yer aldığına işaret etti.

Dinçkan; yolsuzluk, çıkar çatışması, varlıkların kötüye kullanılması, hileli mali tablolara ilişkin suistimal incelemelerinin yapılması ile ilgili DAܒlü öğrencilere bilgi verdi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

LAÜ Giriş ve Burs Sınavı 2 Haziran'da yapılacak
image Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Giriş ve Burs Sınavı 2 Haziran Pazar günü LAÜ Kampüsü’nde saat 10:00’da yapılacak.
Kolej Giriş Sınavı sonuçları açıklandı
image Kolej Giriş Sınavlarının 2'nci basamağı bugün yapıldı ve sonuçlar açıklandı.
DAÜ PER-SEN, müdürlük münhallerini eleştirdi, sorumlular hakkında hukuki süre...
image Doğu Akdeniz Üniversitesi Personel Sendikası (DAÜ PER-SEN) , müdürlük münhalleri için 24 Mayıs Cuma günü adaylara sınav çağrısı yapıldığını belirterek, "münhalin zamanlamasının, iç huzuru bozacak şekilde tartışma orta...