Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 14 Mart 2019, Perşembe 15:27
banner

LAÜ'de "Nöromusküler Hastalıklarda Güncel Fizyoterapi Uygulamaları Çalıştayı" düzenlenecek

LAÜ'de Nöromusküler Hastalıklarda Güncel Fizyoterapi Uygulamaları Çalıştayı düzenlenecekLefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü tarafından 16-17 Mart 2019 tarihlerinde “Nöromusküler Hastalıklarda Güncel Fizyoterapi Uygulamaları Çalıştayı” gerçekleştirilecek.
Paylaş  
3
3
3
0

LAÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Tedavi Hareketleri Labarotuvarları’nda düzenlenecek çalıştaya Hacettepe Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşe Karaduman eğitmen olarak katılacak.

Çalıştay iki gün boyunca devam edecek

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Gülbin Ergin uygulamalı çalışmada; 08:30-12:30 saatleri arasında Nöromusküler Hastalıkların seyrine göre değerlendirme yaklaşımlarının ele alınacağını, 13:30-17:30 saatleri arasında ise Nöromusküler Hastalıkların seyrine göre yararlanılacak fizyoterapi yaklaşımlarını olgu örnekleri üzerinden modelleme ile çalışılacağını ve eğitmenler tarafından örneklerle işlenecek, katılımcı gruplara uygulama yaptırılıp sonuçlar tartışılarak konuların anlaşılmasının sağlanacağını dile getirdi.

Çalıştayın bilimsel içeriği oldukça dolu ve yoğun

Bilimsel içeriği oldukça dolu ve yoğun olan çalıştayın amacı ile ilgili bilgiler veren Ergin; bu amaçların  hem çocuk hem de erişkin grupta engelliliğe yol açan Nöromusküler Hastalık gruplarını tanımak, bu hastalıkların neden olduğu çeşitli düzeylerdeki fonksiyonel yetersizlikleri öğrenmek, bu yetersizliklerin değerlendirilmesi ve fizyoterapi yaklaşımlarını planlayarak uygulama becerisi kazandırmak olduğuna değindi.

Çalıştaya, LAÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü 4. Sınıf öğrencileri ile mezun fizyoterapistler katılım sağlayabilecek.

Çalıştayın sonunda katılım gösterenlere katılım sertifikası verilecek.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Zeki Çeler DAÜ'de öğrencilere tavsiyelerde bulundu
image Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) İşletme ve Ekonomi Fakültesi ile Mezunlarla İletişim ve Kariyer Araştırma Müdürlüğü (MİKA) tarafından  düzenlenen "Public Talks - Kamuya Açık Söyleşiler" etkinliğinin konuğu Kuzey Kıbrı...
GAÜ Mimarlık öğrencilerinden yıl sonu sergisi
image Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi Mimarlık 4. sınıf öğrencileri mezuniyet projelerini sergileyerek jürinin değerlendirmesine sundu.
Ünlü oyuncu Enis Arıkan DAÜ'de söyleşi gerçekleştirdi
image DAÜ 24. Bahar Festivali kapsamında düzenlenen etkinliklerde oyuncu Enis Arıkan DAÜ'lü öğrencilerle buluştu.