Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 15 Mart 2019, Cuma 16:15
banner

14 Mart Tıp Bayramı GAÜ'de düzenlenen tören ve seminer ile kutlandı

14 Mart Tıp Bayramı GAÜ'de düzenlenen tören ve seminer ile kutlandıGirne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Tıp Fakültesi, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla tören ve Prof. Dr. Leven Sennaroğlu'nun katılımı ile seminer düzenledi.
Paylaş  
10
7
9
0

GAÜ Tıp Fakültesi Kurucu Dekanı Prof. Dr. Barlas N. Aytaçoğlu’nun açılış konuşması ile başlayan tören, GAÜ Hemşirelik Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Mehmet Zeki Avcı ve konuk olarak katılan Prof. Dr. Levent Sennaroğlu’nun konuşması ile devam etti.

Prof. Dr. Aytaçoğlu 14 MartTıp Bayramı ile ilgili yaptığı konusmada; “İnsanların tarihi kadar eski tıp bilgileri ilk tecrübelerini görerek, tekrarlayarak ve insanların birbiriyle kurdukları iletişim sayesinde birbirlerine aktararak başlamıştı. Tamamen gözlemsel olarak yapılan aktarımlardı bunlar. Bu insalık kadar eski olan tıp bilimi son 200-300 yıl içerisinde ki gelişmeler ile bugünki tıp bilgilerine ulaşıldı. Bu gelişmelerin arkasında emek veren, kafa patlatan bütün tıp camiiasına, eczacılığa ve hemşireliğe bu bilgileri kazandıran bütün insanlara bir saygı borcumuz vardır. Bugün onlar sayesinde hepimiz mesleklerimizi icra ediyoruz” dedi. GAÜ Hemşirelik Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Mehmet Zeki Avcı ise konuşmasında; “Tıp artık sadece doktorlara özgü birşey değil. Tıp, sağlıkla uğraşan herkesin ahenk içinde ve birlikte hareket etmesiyle başarıya ulaşır. Tıpta ve sağlıkta eğitim farklı olsa bile bütünlük olmak zorundadır. Tıpta insan, beyin ve hızlı karar alıp vermek ön plandadır. Tıp veya sağlık eğitimi alanlarında ilk öğrenilmesi gereken şey, doğrunun öğrenilip doğrunun yapılmasıdır. Dünyada sağlığın hedefi insan hayatını uzatmak ama konforlu insan hayatınıda sağlamaktır. Bütün bunları sağlamanın formülu doğru bilgi, doğru ekipman ve doğru maddi güçtür.” dedi. Seminere konuk olarak katılan Prof.Dr.Levent Sennaroğlu ise kulak rahatsızlığı geçiren hastalardan, tecrübe ettiği anomaliliklerden ve değerlendirilen hastaların genel sonuçlarından bahsederek görsel desteklerle birlikte tecrübelerinden bahsettiği sunum gerçekleştirdi. Dünyada ilk beyin sapı ameliyatını gerçekleştiren Prof. Dr. Sennaroğlu ayrıca bu ameliyatı geçiren hastanın ailesinin yaşadığı mutluluktan ve gelen mesajlardan da bahserken “Bu mesajlar bize ayrı bir motive ve mutluluk katan sebeplerden en önemlisidir” dedi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

UKÜ'de, "Dünya Hemşireler Haftası" kapsamında kutlama etkinliği düzenlendi
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi, Hemşirelik Bölümü öğrencileri tarafından 12-18 Mayıs Hemşirelik Haftası nedeniyle "Dünya Hemşireler Haftası Seminerleri" kutlama programı düzenlendi.
LAÜ Masa Tenisi Takımı Şampiyon
image Lefke Avrupa Üniversitesi Masa Tenisi Takımı 17 ve 18 Mayıs 2019 tarihlerinde İstanbul'da yapılan Türkiye 2. Lig Play-off maçları sonrası yenilgisiz lider olarak 1. Lig'e yükselerek şampiyon oldu.
KTÖS: "Özyiğit büyük konuştu, mevcut okulların ihtiyaçları bile karşılanmadı"
image Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS), dörtlü koalisyonun hiçbir ödevini yapmadığını ve Eğitim Bakanlığı'nın hükümet edilen süre sonunda kötü ve başarısız bir performans ortaya koyduğunu öne sürdü.