Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 11 Nisan 2019, Perşembe 09:04
banner

DAÜ Eczacılık Fakültesi Dergisi yayın hayatına başladı

DAÜ Eczacılık Fakültesi Dergisi yayın hayatına başladıDoğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Eczacılık Fakültesi tarafından hazırlanan Farmasötik Bilimler Dergisi (EMU Journal of Pharmaceutical Sciences-EMU JPharm Sci), DAܒnün kuruluşunun 40. yılında yayın hayatına başladı.
Paylaş  
2
3
2
0

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Eczacılık Fakültesi tarafından hazırlanan Farmasötik Bilimler Dergisi (EMU Journal of Pharmaceutical Sciences-EMU JPharm Sci), DAܒnün kuruluşunun 40. yılında yayın hayatına başladı.

Genç bir Fakülte olan DAÜ Eczacılık Fakültesi’nin Üniversiteye armağanı olarak nitelendirilen ve Eczacılık Bilimleri ile ilgili bilimsel yayınların yer alacağı derginin dili İngilizce.

Hakemli açık erişimli (a peer reviewed open access journal) olan derginin, yılda üç kez yayınlanması planlanıyor.

Eczacılık ile ilgili her alanda: farmasötik kimya, farmakoloji, toksikoloji, biyokimya, farmakognozi, farmasötik botanik, mikrobiyoloji, eczacılık tarihi ve son yıllarda önem kazanan fitoterapi, etnobotanik, spor eczacılığı gibi güncel yapılan araştırmalar derginin ana konularıdır ve bu araştırmalar orjinal makale, kısa makale veya derleme makaleler halinde yayınlanacak.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Binlerce üniversite öğrencisi bu haberi bekliyordu! Denklikle ilgili belirsiz...
image Eğitim Bakanlığı ile YÖK arasında mutabakat imzalandı.
LAÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü 'sarsma masası' tasarladı
image Lefke Avrupa Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü, deprem mühendisliği alanında eğitim ve araştırma amaçlı kullanılacak sarsma masası tasarlayarak, başarılı bir çalışma ortaya koydu.
Eczacılık, sürekli gelişim gerektiren bir meslek dalıdır
image Sağlık sektörünün temel gereksinimi olan ecza ürünlerinin; araştırma evresinden, sunum evresine kadar sorumlu meslek grubu 'Eczacılık', insanlık tarihinin en eski iş kollarından biri olarak kabul görüyor. Ecza; yaşamı...