Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 22 Nisan 2019, Pazartesi 17:10
banner

UKÜ'lü Akademisyen Yrd. Doç. Dr. Özdemir'den 23 Nisan mesajı

UKÜ'lü Akademisyen Yrd. Doç. Dr. Özdemir'den 23 Nisan mesajıUluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Eğitim Fakültesi, Okul Öncesi Öğretmenliği Program Başkanı Yrd. Doç. Dr. Sarem Özdemir, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın mutluluğun, barışın ve çocukların bayramı olduğunu açıkladı.
Paylaş  
5
5
4
0

Yrd. Doç. Dr. Özdemir, "Bugün en şerefli en mutlu gün" dizelerini hatırlatarak,23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na dair hatırlanması gereken birçok olgunun varlığına dikkat çekti. Atatürk’ün bugünü çocuklara armağan ederken, egemenliği de halka sunduğunu bildiren Özdemir, Atatürk’ün “Millî egemenlik öyle bir ışıktır ki, onun karşısında zincirler erir, taç ve tahtlar yanar, yok olur” sözüyle özgürlük, eşitlik ve demokrasiye vurgu yaptığını ifade etti.

Yrd. Doç. Dr. Özdemir, 23 Nisan’ın sadece tüm dünyaya haykırılan “Türk milletinin bağımsızlığı” olmadığını vurgulayarak, Türklerin devlet bütünlüğünün korunması, devletin çağdaş bir konuma getirilmesi ve demokrasiden şaşılmaması gerektiğine dair ilham alınan bir gün olduğunu kaydetti. Özdemir, 23 Nisan’ın çocukların sadece yeşil sahalarda ya da yollarda gösteri yaptıkları bir gün olmadığını belirterek, geleceği kuracak olan çocukları bayrak yarışında bayrağı layığıyla taşıyabilecek şekilde donanımlı yetiştirmenin eğitimcilere düşen en önemli görevlerden biri olduğuna dikkat çekti.

23 Nisan şiirinde çocuklara seslenen Hasan Âli Yücel’in “Küçüksün bugün/Yarın büyürsün/Her işte üstün / Sen ol çocuğum” dizelerini de anımsatan Özdemir, çocuklara azimle çalışarak, bugünün yarınlarını çağdaş dünya insanına yakışır şekilde tasarlayabileceklerini dile getirdi.

Özdemir, “Geleceği çocuklardan ödünç aldıysak, mutlu ve adalet duygusu gelişmiş bireyler olarak yetiştirmeli, bu benzersiz bayramda aydınlık yarınlar için birlikte çalışmaya devam etmeliyiz” diyerek, herkesin Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Binlerce üniversite öğrencisi bu haberi bekliyordu! Denklikle ilgili belirsiz...
image Eğitim Bakanlığı ile YÖK arasında mutabakat imzalandı.
LAÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü 'sarsma masası' tasarladı
image Lefke Avrupa Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü, deprem mühendisliği alanında eğitim ve araştırma amaçlı kullanılacak sarsma masası tasarlayarak, başarılı bir çalışma ortaya koydu.
Eczacılık, sürekli gelişim gerektiren bir meslek dalıdır
image Sağlık sektörünün temel gereksinimi olan ecza ürünlerinin; araştırma evresinden, sunum evresine kadar sorumlu meslek grubu 'Eczacılık', insanlık tarihinin en eski iş kollarından biri olarak kabul görüyor. Ecza; yaşamı...