Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EĞİTİM 24 Nisan 2019, Çarşamba 17:06
banner

DAÜ, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Sempozyumu'na hazır

DAÜ, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Sempozyumu'na hazırDoğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü, 1. Ulusal Doğu Akdeniz Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Sempozyumu'na hazır. 26-28 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan sempozyumun açılış töreni 26 Nisan Cuma günü, saat 09:00’da, Mustafa Afşin Ersoy Salonu’nda gerçekleştirilecek.
Paylaş  
4
4
3
0

Ana temanın “Ortopedik Fizyoterapi ve Rehabilitasyonda Yenilikler” olarak belirlendiği Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Sempozyumu’na, açılış konuşmaları ve müzik dinletisinin ardından DAÜ Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. İnci Yüksel oturum başkanlığında Prof. Dr. Bülent Atilla tarafından verilercek olan “Ortopedi Fizyoterapi İş Birliği” başlıklı konferans ile başlayacak.

Sempozyum, saat 11:00’de Prof. Dr. Halit Pınar ve Prof. Dr. Filiz Can başkanlığında “Ön Çapraz Bağ Yaralanmalarının Tedavisinde Yeni Yaklaşımlar” konulu panel ile devam edecek. Panelde; Prof. Dr. Halit Pınar “Ön Çapraz Bağ Rekonstrüksiyonu”, Doç. Dr. Aydan Aytar “Ön Çapraz Bağ Yaralanmalarında Önleme ve Propriosepsiyonun Önemi”, Prof. Dr. Filiz Can “Ön Çapraz Bağ Yaralanmalarının Rehabilitasyonunda Yenilikler”, Prof. Dr. Defne Kaya “Ön Çapraz Bağ Yaralanmaları Sonrası Spora Dönüş” konulu sunumlar gerçekleşecek.

Etkinlik, saat 14:00’de Prof. Dr. Nihal Ekici Gelecek ve Uzm. Fzt. Şahveren Çakartaş’ın oturum başkanlığında gerçekleşecek olan konferans ile devam edecek. Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehtap Malkoç tarafından “Ortopedik Cerrahi Sonrası Kardiyopulmoner Rehabilitasyon Yaklaşımları” başlıklı sunumun ardından “Ayak Bileği Bağ ve Tendon Yaralanmaları” konulu panel gerçekleşecek.

Prof. Dr. Ali Öznur ve Dr. Asın Yürükler başkanlığında gerçekleştirilecek olan oturumda Prof. Dr. Ali Öznur “Değerlendirme ve Cerrahi Yaklaşımlar”, Yrd. Doç. Dr. Berkiye Kırmızıgil “Aşil Tendon Yaralanmalarında Konservatif Tedavi”, Prof. Dr. Zafer Erden “Ayak Bileği Bağ Yaralanmalarında Fonksiyonel Rehabilitasyon”, Yrd. Doç. Dr. Yasin Kurt “Ayak ve Ayak Bileği Ortezleri” konularının ardından sözlü bildiri sunumları tamamlanacak.

Sempozyumun ikinci günde ise “Omurga: Disk Patolojileri”, “ Diz Artroplastilerinde Güncel Yaklaşımlar”, “Patellofemoral Ağrı Rehabilitasyonunda Güncel Yaklaşımlar” ve “Sporcu Omzu ve Rehabilitasyonu” başlıklı panellerde alanında uzman akademisyenler son gelişmeleri değerlendirecek. İkinci gün sözlü bildiri sunumları ile tamamlanacak.

Sempozyum programı üçüncü gününde Uzm. Fzt. Kadriye Balcı Tombak’ın “Schroth Yöntemiyle Skolyoz Değerlendirmesi ve Tedavisi”, Yrd. Doç. Dr. Özge Çakır’ın “Ortopedik Rehabilitasyonda Tai Chi Uygulamaları” ve Prof. Dr. Nur Tunalı’nın “Refleksoloji” başlıklı çalıştayları gerçekleştirilecek.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

İlim Final Dershanesi KGS-2 sınava katılan öğrencilerinde yüzde 75 başarı eld...
image 2018-2019 Kolejlere Giriş Sınavı 2. Basamak (KGS-2) sonuçlarının ülke genelinde yankıları sürerken İlim Final Dershanesi sınava katılan öğrencilerinde yüzde 75 başarı elde ettiği açıklandı.
LAÜ Giriş ve Burs Sınavı 2 Haziran'da yapılacak
image Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Giriş ve Burs Sınavı 2 Haziran Pazar günü LAÜ Kampüsü’nde saat 10:00’da yapılacak.
Kolej Giriş Sınavı sonuçları açıklandı
image Kolej Giriş Sınavlarının 2'nci basamağı bugün yapıldı ve sonuçlar açıklandı.